CTI w Kup i zrób.

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: mlody333 »

Wygląda na to, że straszną ruiną jeździłeś, aż cud, że się nie zabiłeś, a sprawę wyglądu dopracujesz sam 8)7 .
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: simon3 »

No ale 800 zł za regeneracje belki to już lepiej brzmi 8)
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: elvispro »

ja jakoś nie widzę tutaj czegoś złego. odbudowany system hamowania w pełni. Podsufitka zrobiona... no który z nas ma nową w CTI? Ja też chyba w swoim muszę zmienić. Pozatym uszczelnienie zrobione hmmm niby nic... no ale jakoś wcześniej nikomu się nie chciało. A wielka to sprawa nie była... :>? owszem liczylem np na coś imponującego. Ale z zewnątrz to auto rewelka wygląda. Więc? Chętnie bym zobaczył całą liste życzeń... :D Poza tym trafiła się belka! Co zrobiono z starą??:P

Co do regeneracji. Wole naprawić coś starego niż kupić coś teraz made in China i się cieszyć tym "zamienikiem" rok...
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: RafGentry »

Ogólnie rzecz biorąc CTI na pewno zyskało na udziale w programie. Fajnie mieć tak kompleksowo zregenerowaną belkę, dobrze widzieć też świeżutkie hamulce.

Nowa szyba tylna też spoko sprawa. U mnie jest mleczna i prawie nic nie widać, więc znam ten ból (choć na ujęciu po oddaniu Ci auta widzę na szybie rysy, więc nie wiem czy to faktycznie zmiana na lepsze).

Odnośnie budżetu, to wiadomo - na coś te pieniądze musieli wydać, choć mam wrażenie że wielokrotnie zawyżali ceny.

Szkoda tylko, że brany przez niektórych owładniętych stereotypami laików za autorytet prowadzący, sam potwierdza głupie stereotypy. Pseudoeksperckie brednie o rdzewiejących podłogach? Może w Renault, ale naprawdę trudno znaleźć 205-tkę z poważną korozją podwozia.

Teraz Iwan nie masz wyjścia - musisz się częściej pojawiać swoim CTI na różnorakich "iwentach". PKP, Youngtimer Warsaw. Takiego celebrytę żal kitrać w domowym zaciszu O-)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: grzesiek309 »

RafGentry pisze: Odnośnie budżetu, to wiadomo - na coś te pieniądze musieli wydać, choć mam wrażenie że wielokrotnie zawyżali ceny.
O to właśnie chodzi, za te 6k spokojnie można było zrobić więcej. Na przykład wywalić spowalniacze bendixa i kupić girlnigi, które nie wymagałby naprawy odpowietrzników :wink:

Kiedyś w budżet nie wliczali robocizny.A tu im wyszło 1800. Za wymianę przewodów, demontaż belki i kilka innych niezbyt zaawansowanych prac.
Nie wiem czy to dużo na Warszawskie realia, ale za tą kasę można było poprawić większość rzeczy w tym aucie. Na przykład poprawić prawy reflektor, który masakrycznie szpeci przód :(

Choć patrząc na to z drugiej strony - wielu którzy myśleli, że kupią GTI za pińcet, a drugie tyle włożą w doprowadzenie do ideału, odpuści temat :lol:

My wiemy jak jest, więc program możemy traktować z przymrużeniem oka :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: elvispro »

własnie :P to tylko plus dla nas posiadaczy pugów 205. Powinno się coś ruszyć względem nowych posiadaczy.


poza tym jak "GURU" powiedział że podłogi są zjedzone to my mamy problem z głowy... każdy teraz "wielki widz TVN-u" będzie mówił że "egzemplarz zadbany bo ogólnie w 25 podłogi się sypią"
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: woocash »

naprawdę trudno znaleźć 205-tkę z poważną korozją podwozia.


a ja taki unikat sprzedałem za czapkę gruszek... :mrgreen:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Iwan
Junior
Posty: 130
Rejestracja: 29 wrz wt, 2009 9:43 am
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: Iwan »

grzesiek309 pisze:
RafGentry pisze: Odnośnie budżetu, to wiadomo - na coś te pieniądze musieli wydać, choć mam wrażenie że wielokrotnie zawyżali ceny.
O to właśnie chodzi, za te 6k spokojnie można było zrobić więcej. Na przykład wywalić spowalniacze bendixa i kupić girlnigi, które nie wymagałby naprawy odpowietrzników :wink:

Kiedyś w budżet nie wliczali robocizny.A tu im wyszło 1800. Za wymianę przewodów, demontaż belki i kilka innych niezbyt zaawansowanych prac.
Nie wiem czy to dużo na Warszawskie realia, ale za tą kasę można było poprawić większość rzeczy w tym aucie. Na przykład poprawić prawy reflektor, który masakrycznie szpeci przód :(

Choć patrząc na to z drugiej strony - wielu którzy myśleli, że kupią GTI za pińcet, a drugie tyle włożą w doprowadzenie do ideału, odpuści temat :lol:

My wiemy jak jest, więc program możemy traktować z przymrużeniem oka :wink:
Dokładnie tak.
Wiedziałem że nie zrobią wszystkiego z mojej listy życzeń dlatego też uszeregowałem je w kolejności od najważniejszych i tych których nie jestem w stanie sam wykonać.
Oczywiście że hamulce są ważne ale niespecjalnie w stojącym w garażu aucie.
Chciałem aby wyprowadzili przód auta i silnik w pierwszej kolejności bo belkę też mogłem wysłać do regeneracji a hamulce zrobić we własnym zakresie...

Mimo wszystko cieszę się że za namową szwagra udało mi się dostać do programu i coś zrobili przy moim aucie.

Program trzeba jednak traktować z przymrużeniem oka.
Awatar użytkownika
Michal gti
Uzalezniony
Posty: 897
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 4:32 pm
Posiadany PUG: 205 rallye, 205 GTi, 205 CTi, 205 RG Cabrio, 205 MultiVan, 306 GTi6, 505 GTi, 304 cabrio, 304 coupe
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: Michal gti »

Robiliśmy już jednego Peugeota po "tym" programie ;)
Iwan, podjedź któregoś dnia, popatrzymy, pogadamy ;)
Ceny faktycznie niektóre, jak nie większość z kosmosu.
Kilka osób miało okazję się zorientować, jaką kasę zostawili u nas, za jaki zakres prac ;)
Awatar użytkownika
Iwan
Junior
Posty: 130
Rejestracja: 29 wrz wt, 2009 9:43 am
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: Iwan »

Michał oczywiście że podjadę jak tylko złożę auto do kupy.
Póki co wyjąłem silnik aby doprowadzić go do ładu oraz polakierować komorę.
MaciekD
Junior
Posty: 123
Rejestracja: 30 cze pn, 2014 11:16 pm
Posiadany PUG: 205 GTI 'Le Mans'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: MaciekD »

Michal gti pisze:Robiliśmy już jednego Peugeota po "tym" programie ;)
Iwan, podjedź któregoś dnia, popatrzymy, pogadamy ;)
Ceny faktycznie niektóre, jak nie większość z kosmosu.
Kilka osób miało okazję się zorientować, jaką kasę zostawili u nas, za jaki zakres prac ;)
Ano Michale zdjęcia już Robisz. Zakupimy kamire. Ja montażem w Mowiemejkerze się zajmę I na PlPlayer.pl wrzucamy i sponsory są :)
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: pilot-84 »

Dzisiaj podjeżdżam swoim CTI do jednego polecanego lakiernika. Parkuję przed warsztatem, akurat właściciel otwierał drzwi od warsztatu, jak mnie zobaczył - zniknął :) Wchodzę do środka, nikogo nie ma... A za chwilę przychodzi trójka panów, z właścicielem na czele - poleciał zawołać kolegów, żeby zobaczyli co przyjechało do nich. Pierwsze słowa jakie powiedział to nie "dzień dobry", a "samochód marzeń, kup i zrób" :D Byli bardzo uradowani, że chwilę po tym jak oglądali CTI w TV takie samo przyjechało do nich :)

PS. Ale i tak oddałem do innego lakiernika.
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI w Kup i zrób.

Post autor: elvispro »

ogólnie doświadczyłem tego samego dziś :)) przy zmianie opon :)) Z tym że mam identyczną wersje co w programie :P
ODPOWIEDZ