205 vs niemiecka myśl techniki :/

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: bananowiec »

Muszę wyrazić swoją irytację na forum gdyż dzisiaj przemiła Pani w Szmelwagenie rozkwasiła zadek w jednej z naszych ślicznotek za co jestem jesteśmy bardzo wdzięczni.Kolejna bezwypadkowa 205 została pogięta przez niemiecki pancernik szosowy 8)7 Czasami po prostu ręce opadają i odechciewa się wszystkiego. Efekt kolizji to pogięta podłoga bagażnika, ucho holownicze wraz z częścią wewnętrzną nadkola tylnego, klapa, blenda, zderzak dokładka, zaślepka światła.O dziwo klosz ocalał wraz z całą lampą.
Wk*%###@ sięgnęło zenitu :cry:
Załączniki
IMAG0426.jpg
IMAG0423.jpg
IMAG0424.jpg
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: Martinoo »

słabo, ale da rade to wyciągnąć?
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: RafGentry »

Kurde, jakaś plaga wczoraj!

Tutaj 205-tka vs Yaris z Ostrowca Świętokrzyskiego:
http://www.ostrowiectv.pl/1,2526-zderze ... skiej.html
205 wypadek ostrowiec.jpg
A tu skasowana Dimma w Holandii.
http://112nederland.nl/2012/11/30/zwaar ... Y.facebook
dimma dźwig.jpg
Czarny dzień dla 205-tek :N

Tomku, rozumiem że wina kierowniczki "Ałdi" i że będziecie klepać 205-tkę i przywracać ją do życia :?:
Awatar użytkownika
Slavko
Junior
Posty: 276
Rejestracja: 30 mar pn, 2009 9:50 am
Posiadany PUG: 205 XRD 91`
Numer Gadu-gadu: 6259259
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: Slavko »

205-tki nie ma co klepać tylko trzeba ją naprawić :P
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: bananowiec »

Rafał, nasza stłuczka w porównaniu do tych dzwonów, które wstawiłeś to obcierka parkingowa ;)
Winna jest Pani z Passata, najechała na mnie jak staliśmy.
We wtorek jesteśmy umówieni na wycenę rzeczoznawcy, zobaczymy ile nam zaproponują ubezpieczyciele.Mam nadzieję, że trafimy na jakiegoś gościa, którego będzie łatwo ponakręcać i dzięki temu uzyskać z polisy uczciwe pieniądze na naprawę auta.
Zderzak i dokładkę już mamy zakupioną, pozostałe części już "wiszą" w dziale KUPIĘ.
Pozostaje jeszcze kwestia blacharki, ale z tym podjadę do polecanego blacharza i zobaczymy jak wyceni pracę.
Jesteśmy dobrej myśli gdyż moja Asia bardzo lubi to autko :)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: cejot »

Nie ma co! Będę musiał w przyszłym roku ponowić próbę dorwania was we Wrocławiu zanim te szmelcwageny was wykończą... tfu, tfu. :)

Nie poddawajcie się. :Y
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: Pluto »

Jeżeli chcesz to mogę polecić znajomego blacharza, ale to pod Ścinawą. Mi robił bagażnik w aucie.
Mam nadzieję, że nie stwierdzą szkody całkowitej.
Wartość rynkowa 205 wg ubezpieczenia wynosi ok 1300zł, naprawa może być dużo większa wg ich i przekroczy wartość Puga.
To miałem przy stłuczce 205 z Lexusem :/

Obym się mylił.
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: cejot »

Przy stwierdzeniu szkody całkowitej i naprawie auta bezgotówkowo koszt naprawy może dojść do 100% wartości auta.
Oczywiście można też wziąć kasę, którą zaproponuje ubezpieczyciel.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: golas9 »

zaparkowałem dziś za Twoim zdechlaczkiem - nie wygląda tak źle :)
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: bananowiec »

Trzeba się nastawić optymistycznie i zobaczymy czy uda się udobruchać rzeczoznawcę.Na pewno opiszę jutro po spotkaniu z nim jak to się skończyło.
Pluto dzięki za propozycję, ale mam już namiar na dobrego blacharza we Wro :)
Cejot jak najbardziej jesteśmy chętni na spotkanie i zapraszamy ponownie, jeśli termin nam podpasuje to nawet jakiś nocleg da się zorganizować ;)
golas9 ty mi lepiej powiedz co się na nasze podwórko sprowadza? Pracujesz gdzieś w okolicy? Tak myślałem, że to Twoja 205.Teraz w naszej uliczce parkują już 3 Pugi :)
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: golas9 »

pracuję w pobliżu tak więc w dni robocze moje 205tka parkuje w Waszym sąsiedztwie ;)
manieczek
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 01 sty czw, 2009 1:18 pm
Posiadany PUG: 405 mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Piaski

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: manieczek »

Co by nie było, jak dostaniesz decyzję od ubezpieczyciela o wys i wypłacie odszkodowania to od razu się odwołuj:) W moim przypadku 10 minut wypocin na kartce a4 + wysyłka poleconym za kilka złotych zaowocowała wzrostem odszkodowania o 700 zł:) Dotyczyło to konkretnie peugeota 405 wycenionego na 2800 więc też auto nie nowe i niezbyt drogie.
Awatar użytkownika
Agnieszka
Uzalezniony
Posty: 998
Rejestracja: 31 mar pn, 2008 9:51 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Lokalizacja: Marki (koło Warszawy)
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: Agnieszka »

Tomek, wiem co przechodzisz.
2 lata temu w Warszawie wjechał we mnie tramwaj. To, jak byłam zdenerwowana i wkurzona to tylko cejot wie, bo spędził ze mną prawie 3 godziny na telefonie kiedy na środku ronda czekałam na przyjazd policji :/
Motorniczy upierał się, że to moja wina, a ja byłam przekonana, że pojechałam dobrze. W końcu po 3 godzinach przyznał, że wjechał na rondo na czerwonym świetle.
Puga pokazywali tego dnia w TVP Info i nawet o nim napisali:
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/284 ... lawa-.html
13112010.jpg
13112010(002).jpg
Tak naprawdę uszkodzony był tylko błotnik, ale rzeczoznawca zakwalifikował do naprawy i lakierowania również drzwi (były trochę pogięte w okolicach klamki, ale nie powstało to wskutek tego uderzenia).
Nawet nie musiałam się z nim dogadywać. Wręcz przeciwnie. Przyjechał, dał mi jakieś papiery do wypełniania, a sam zajął się robieniem zdjęć i notowaniem. W ogóle prawie ze mną nie rozmawiał.
Moja szkoda została wyceniona na 1018 zł i taką kwotę dostałam.

Napisz jak już będziesz po wizycie rzeczoznawcy, bo ciekawa jestem jak to będzie u Ciebie.
Chociaż wiem, że żadne pieniądze nie zrekompensują tego czasu i energii włożonych w utrzymanie i pielęgnowanie auta...
Przynajmniej mojej złości to odszkodowanie nie zmiejszyło.
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: bananowiec »

I już wszystko wiadomo.Niestety przepowiednia Pluto się spełniła, auto faktycznie zostało wycenione na 1300zł, ale to i tak dobrze ponieważ według Eurotax nasz Peugeot wart jest 600zł.....a Pan wykorzystał jakiś inny system wyceniania.
Oczywiście rzeczoznawca wyliczył szkodę całkowitą i zaproponował wypłatę gotówki w wysokości 1130zł, co nas nawet ucieszyło.Tak więc nasze autko po kolizji warte jest jakieś "o zgrozo" 170zł.Generalnie śmiech na sali :roll:
Nie ma się co załamywać, za te pieniądze naprawimy porządnie Puzia, tak żeby nie było się czego wstydzić.
Tak BTW: Pan znalazł ile kosztuje blenda odblaskowa w aso Peugeot - podobno 420zł netto :shock:
Pan powiedział nam, że większość rzeczoznawców podeszła by do takiego auta jak do zgniłego golfa jakich pełno na naszych drogach i, że on nas rozumie bo sam miał podobną sytuację z autem swojego syna (stare Renault Clio) w super stanie mimo dość sporego wieku.
Agnieszka - faktycznie nie czuje się jakby ta kwota miała zrekompensować choć część wartości sentymentalnej dla naszego autka.A to co działo się na miejscu kolizji, szkoda opowiadać.W życiu nie pomyślałbym, że ludzie mogą zachowywać się jak zwykłe bydło z pastwiska i np. bić brawo lub drzeć ryje przez otwarte okna w samochodach.
Awatar użytkownika
Agnieszka
Uzalezniony
Posty: 998
Rejestracja: 31 mar pn, 2008 9:51 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Lokalizacja: Marki (koło Warszawy)
Kontakt:

Re: 205 vs niemiecka myśl techniki :/

Post autor: Agnieszka »

bananowiec pisze:I już wszystko wiadomo.Niestety przepowiednia Pluto się spełniła, auto faktycznie zostało wycenione na 1300zł, ale to i tak dobrze ponieważ według Eurotax nasz Peugeot wart jest 600zł.....a Pan wykorzystał jakiś inny system wyceniania.
Oczywiście rzeczoznawca wyliczył szkodę całkowitą i zaproponował wypłatę gotówki w wysokości 1130zł, co nas nawet ucieszyło.Tak więc nasze autko po kolizji warte jest jakieś "o zgrozo" 170zł.Generalnie śmiech na sali :roll:
Taka kwota powinna wystarczyć na zrobienie tego, co ucierpiało więc nie jest źle, o ile można w ogóle mówić o jakimś pozytywnym zakończeniu.
bananowiec pisze:Agnieszka - faktycznie nie czuje się jakby ta kwota miała zrekompensować choć część wartości sentymentalnej dla naszego autka.A to co działo się na miejscu kolizji, szkoda opowiadać.W życiu nie pomyślałbym, że ludzie mogą zachowywać się jak zwykłe bydło z pastwiska i np. bić brawo lub drzeć ryje przez otwarte okna w samochodach.
W moim przypadku też tak było. Każda jedna osoba, każdy pasażer tramwaju, motorniczy i wszyscy kierowcy przejeżdżających samochodów zaczęli się drzeć. Do tej pory jest to dla mnie totalnie niezrozumiałe zachowanie.
ODPOWIEDZ