Collection

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
booolooo

Collection

Post autor: booolooo »

Pierwsze co, to witam użytkowników!
Najważniejsze pytanie, o które mi chodzi: czy wersja Collection, 1,9d 92' wyróżnia się czymś szczególnym?
Właściwie chodzi o to, czy może być cenna dla pasjonata 205tki. Szukałem jakiegoś info, ale nic szczególnego nie znalazłem.
Do pytania skłoniła mnie oferta kupna mojego samochodu (swoją drogą pozdrawiam, bo to forumowicz jak się okazało :) ) mimo, że na pierwszy rzut oka nie prezentuje się okazale, wręcz lekko niechlujnie.
Kieruje mną czysta ciekawość, bo sprzedawać na tę chwilę nie mogę, lepszego auta za tak małe pieniądze i jednocześnie tak fantastycznego nie znajdę.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Collection

Post autor: MichalOsw90 »

Wszystko ladnie pieknie tez witamy ale nie zaczyna sie od pytan na tym forum tylko zaglada sie o TU: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=34&t=39 :W
Obrazek
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Collection

Post autor: Para »

Nie widzialem jeszcze takiej wersji, ale po krotkim grzebaniu w google znalazlem takie ogloszenie.

http://www.willhaben.at/iad/viewimage?adId=53635085#5

Porownaj sobie czy podobny do twojego, wyglada na w miare dobrze wyposazona wersje. Na poczatku myslalem, ze mowisz o tym ;) http://aebergon.perso.neuf.fr/Peugeot/p ... ion_CH.htm
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Collection

Post autor: RafGentry »

Booloo, po pierwsze witam również, ale tak jak napisał Michał proszę też dla porządku o posta w tym temacie: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 48#p299748

Dodaj także awatar, uzupełnij lokalizację i model posiadanego samochodu w preferencjach forum.

A co do 205 Collection, to jest to wersja specjalna (nie mylić z limitowaną!), wyposażona całkiem nieźle jak na 205-tkę. Powinna mieć zegary z obrotomierzem, tunel środkowy ze schowkiem, zamykany schowek, trójramienną kierownicę, a niektóre nawet centralny zamek, wspomaganie i elektryczne szyby.

Także jak na lata 90' i tę klasę samochodów, to wcale nie tak słabo.

Aha - tę wersję wyróżniały jeszcze specyficzne nalepki "Collection" tak jak na poniższym zdjęciu:
205 collection.jpg
Tutaj masz więcej zdjęć: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/pe ... 16127.html
Ale to akurat 1.1 benzyna, więc nie będzie mieć na bank wspomagania.
booolooo

Re: Collection

Post autor: booolooo »

Powitanie już napisane :)
@Para Natknąłem się właśnie ta Collection GTI, takiego to bym chciał mieć, świetny.
@RafGentry Dziękuje. O to mi chodziło, sprecyzowanie, że to taka bogatsza wersja specjalna nie limitowana.
Dokładnie mam takie wyposażenie jak opisałeś, włącznie z centralnym, elektrycznymi szybami i wspomaganiem.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Collection

Post autor: RafGentry »

I bardzo fajnie, że tutaj trafiłeś. Jeśli dołączysz tu zdjęcia i napiszesz parę zdań o swoim samochodzie, to przeniesiemy temat do działu "Nasze auta".

Collection to dość rzadko spotykana w klubie wersja i fajnie by było mieć ją tu opisaną i obzdjęciowaną.

Aha - w Lesznie znam też trzy inne 205-tki, więc możecie wiosną zrobić jakiegoś minispota :)

Pozdrawiam :W
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Collection

Post autor: MichalOsw90 »

Leszno nie tak daleko od ostrowa wiec moze i ostrow sie zalapie na tego mini spota :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Collection

Post autor: Para »

Czy jest to wersja produkowana specjalnie na jakis rynek ? Belgia ? Francja ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
booolooo

Re: Collection

Post autor: booolooo »

Muszę popracować trochę wiosną i dopiero zajmę się zdjęciami, bo teraz to wstyd trochę wrzucać.
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Collection

Post autor: allman1 »

Jako samozwańczy prezes chapteru Leszno Witam serdecznie współLeszczynianina na forum! Mam nadzieje że rozchodzi się o Leszno Wlkp. Koniecznie załóż temat w dziale Nasze Auta (chyba że już jest), bo cały urok w tym żebyśmy mogli obserwować, pomagać, doradzać w procesie prac nad autem, a nie tylko zachwycać się efektem końcowym. W zasięgu mego działania znajdują się 3 leszczynskie 205tki. Mój stale dopracowywany CTI, Leżak Kiki, mej konkubiny (kocham to słowo) i wcale dobrze wyposażony XRD mojego brata, który ostatnio przeszedł niekiepskie doinwestowanie, więc jego rady w tym zakresie przydatne bedą najbardziej. Niestety mój brat to artysta i nie chce mu się tu rejestrować, ale jakby co, służę pośrednictwem. Chętnie bym też spotkał się i obejrzał Twego kolekszyna, bynajmniej nie o suchym pysku. Jakby co - wal śmiało na priv!
booolooo

Re: Collection

Post autor: booolooo »

Pozniej, pozniej, bo za taki stan w jakim jest obecnie zostalbym chyba wygnany z forum :P
Prac jako takich nie przewiduje, ze zderzakiem cos tylko zrobie, bo jest popekany dosc mocno i lekko krzywo wisi.
Caly przod (maska i blotniki) pomalowane sprayem za jak najmniejsze pieniadze (mial stluczke jakis czas temu, lakiernik by wzial z 3/4 wartosci auta...).
Najwazniejsze, ze technicznie sie sprawuje dobrze i na tym mi najbardziej zalezy, bo to ma byc typowo tanie auto dla biednego studenta :D
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Collection

Post autor: allman1 »

Jakieś postępy w pracach?
ODPOWIEDZ