Pomoc w ocenie stanu 205 do kupna... ;)

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
mozzartos

Pomoc w ocenie stanu 205 do kupna... ;)

Post autor: mozzartos »

Hej,

witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem, mam nadzieję, że niedługo już stałym bywalcem, ponieważ zamierzam kupić peugeota 205;)

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad tym samochodem i w końcu znalazłem fajną bazę wyjściową. Prosiłbym Was o pomoc i poradę.

Niestety... ogłoszenie wygasło, więc nie mam jak go wstawić... mogę co najwyżej przesłać Wam zdjęcia na maila, gdybyście chcieli. Silnik w tym samochodzie to 1.4. xs, dwa gaźniki, zawieszenie podobno w porządku i wszystko jest sprawne. Peugeot ma 25 lat. Jutro jadę na jazdę próbną.

Samochód jest tani (1500zł), z tego co rozmawiałem z właścicielem, w dobrym "jeżdżącym" stanie ;) Moim zamiarem od początku było kupienie taniej bazy i potem dopracowywanie wedle uznania.

Mam tylko kilka wątpliwości...

1. Jestem młodą osobą, nie znam się na starszych konstrukcjach silników (w tym modelu są dwa gaźniki)
2. Do wiosny/wczesnego lata, chciałbym tym samochodem po prostu jeździć i dopiero jak będzie cieplej to się za niego wziąć

Co uważacie o pomyśle kupna takiego samochodu biorąc pod uwagę mój brak umiejętności technicznych i czasu? Są to samochody ciężkie w eksploatacji i trzeba być zapalonym majsterkowiczem siedzącym przy samochodzie noc w noc czy nie powinienem się tym martwić i na razie nic z nim nie robiąc będę mógł się bezproblemowo przemieszczać?

Wybaczcie za pytanie o samochód bez praktycznie żadnych danych na jego temat ale ogłoszenie dziś w nocy zniknęło...
Z góry dzięki za odpowiedź! :)


PS. na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę podczas oglądania samochodu?
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Pomoc w ocenie stanu 205 do kupna... ;)

Post autor: Alimantado »

Tu masz odpowiedź na ostatnie pytanie: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=22&t=17811
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
mozzartos

Re: Pomoc w ocenie stanu 205 do kupna... ;)

Post autor: mozzartos »

Dzięki!
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Pomoc w ocenie stanu 205 do kupna... ;)

Post autor: Alimantado »

I zaglądnij jeszcze do regulaminu forum ;)
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomoc w ocenie stanu 205 do kupna... ;)

Post autor: RafGentry »

Alimantado pisze:I zaglądnij jeszcze do regulaminu forum ;)
Kolega dobrze prawi. Do tego polecam szczególnie ten wątek: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... af#p318644

Nadrób zaległości i będziemy radzić nad zakupem 205-tki dla Ciebie. Mówisz o XS-ie z Mińska Mazowieckiego?
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w ocenie stanu 205 do kupna... ;)

Post autor: klekocix »

Jakiego dokładnie auta szukasz? Znaczy - cena - stan techniczny - silnik - paliwo... Coś się doradzi :)
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
ODPOWIEDZ