Potrzebna porada prawno pugowa

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Potrzebna porada prawno pugowa

Post autor: mlody333 »

Znalazłem na podjeździe do szrotu Puga 205 GTI po wypadku już bez silnika. Podjechałem do pani na skupie i zapytałem co z tą bryką. Ona odpowiedziała, że generalnie jest za bramą, to nie jest przyjęty na skup i nie jest ich. Po kilku dniach znalazłem właściciela auta. Powiedział, że auto rozbił jego brat z kolegą i on ma dowód rejestracyjny i możemy dogadać się w sprawie sprzedaży części, albo wozu. Auto rozbite jest przodem, nie ma szyb, do uratowania trochę plastików z wnętrza, zderzak i dokładka tył, 3 felgi alu, licznik, część poszerzeń. Moje pytanie brzmi kupować całe, zdemontować graty i oddać na skup, czy spisać umowę na wymontowanie części, wymontować co mi pasuje i olać wraka?? W przypadku zakupienia wraku, który jest bez OC i oddanie go na złom mogą być problemy natury prawnej typu składki na ubezpieczenie itp,?
miankowy
Junior
Posty: 121
Rejestracja: 07 lut wt, 2012 1:20 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Potrzebna porada prawno pugowa

Post autor: miankowy »

w momencie kupna auta - nawet wraku, to Ty przejmujesz na siebie obowiązki właściciela - czyli między innymi płacisz OC
dogadaj się z babką czy ci przyjmie rozmontowane auto i wystawi kwity na kasację a dopiero wtedy kup wrak
Ostatnio zmieniony 11 maja ndz, 2014 9:27 pm przez miankowy, łącznie zmieniany 1 raz.
był XR i GREEN,a jest GTI a w stadzie jeszcze 406 V6 i Expert 2.0 HDI
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Potrzebna porada prawno pugowa

Post autor: grzesiek309 »

Bierz to co nadaje się do odzysku, daj facetowi kasę i niech sam się martwi co zrobić z papierami i resztą gratów. Sam przynajmniej nie władujesz się w jakieś problemy.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
ODPOWIEDZ