Wyrejstrowywanie i... złomowanie:(((

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Challenger

Wyrejstrowywanie i... złomowanie:(((

Post autor: Challenger »

Mam takie pytanko, mianowicie na jakich zasadach wyrejstrowywuje i złomuje sie samochód. Z jakimi kosztami sie to wiąże. Czy jeśli mam zaległe ubezpieczenie (do 20.11.2004) oraz przegląd (też jakoś tak) to musze je wyrównać?:/
Awatar użytkownika
205MI16
Uzalezniony
Posty: 601
Rejestracja: 27 wrz wt, 2005 3:28 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Post autor: 205MI16 »

Złomowanie z tego co w zeszłym roku sąsiad przerabiał kosztuje 300zł.
Z tym papierkiem idziesz do wydziału komunikacji gdzie pewnie Cię spytają o OC (bo ostatnio pytają przy każdej okazji)
Jak nie będziesz miał OC to Cie do UFG zadenuncjują i zapłacisz karę, także lepiej opłać składkę - chyba że minął rok odkąd nie płaciłeś to już sami rozwiązali umowę z Tobą i masz przekichane.
Awatar użytkownika
Michal
Junior
Posty: 465
Rejestracja: 02 maja ndz, 2004 1:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Michal »

Mozesz wyzlomowac auto za darmo w Dobczycach na zlomie, ale jest warunek: auto musi miec wszystkie czesci... Przebija Ci tablice, idziesz do wydzialu komunikacji z papierkiem i tablicami, a na koncu juz do ubezpieczalni i rozwiazujesz umowe...
Moj profil -> http://www.Michal.205.pl
Automobilklub Galicyjski -> http://www.agalicyjski.pl
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

ja zlomowalem kiedys jednej babce trabika. za darmo. za brak silnika i skrzyni 50zl trza bylo zaplacic.
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
205MI16
Uzalezniony
Posty: 601
Rejestracja: 27 wrz wt, 2005 3:28 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Post autor: 205MI16 »

5zł płacisz za każdy brakujący kilogram według wagi z dowodu.
krzycho

Post autor: krzycho »

205MI16 pisze:Złomowanie z tego co w zeszłym roku sąsiad przerabiał kosztuje 300zł.
Z tym papierkiem idziesz do wydziału komunikacji gdzie pewnie Cię spytają o OC (bo ostatnio pytają przy każdej okazji)
Jak nie będziesz miał OC to Cie do UFG zadenuncjują i zapłacisz karę, także lepiej opłać składkę - chyba że minął rok odkąd nie płaciłeś to już sami rozwiązali umowę z Tobą i masz przekichane.
odnośnie tego mam pytanie czy każdy z was to przechodził ? Bo ja mam pojazd do wyzłomowania a nie mam składki płaconej i sie teraz zacząłem trochę bać tego
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

205MI16 pisze:5zł płacisz za każdy brakujący kilogram według wagi z dowodu.
No to miałbym przesrane :D
Awatar użytkownika
205MI16
Uzalezniony
Posty: 601
Rejestracja: 27 wrz wt, 2005 3:28 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Post autor: 205MI16 »

krzycho: kupiłem właśnie clio od kolegi które stało od 2004 w ogrodzie nieubezpieczone i gość ma przesrane z tego powodu. Ostatnią składkę zapłacił do kwietnia 2004 - to była pierwsza rata. Także nie jest cool nie płacić OC
Awatar użytkownika
minta
Maniak
Posty: 1021
Rejestracja: 08 paź sob, 2005 3:37 pm
Posiadany PUG: 406 kombi 2,0 HDi 110 KM i znów 205 FOREVER 1,9 d.... siostry hihi
Numer Gadu-gadu: 691088
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: minta »

Sprzedaj jakiemuś dziadkowi samochód za 100 zł. Niech on zapłaci w skarbówce 5zł za znaczek na wniosku o zwolnieniu podatku, Ty biegnij do wydziału komunikacji z umową i zgłoś sprzedaż samochodu. Troszke na granicy prawa :twisted: , ale działa. a Samochod ?? sprzedać na złom i jeszcze starczy na opłacenie oc, bo chyba bedziesz musial je zapłacic.
green sprzedany, cabrio sprzedany - oba zostały w KLUBIE

http://www.minta.peugeot205.pl - moja nowa miłość
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

oo minta, ale z Ciebie wred :twisted: :mrgreen:
u nas na Śląsku jest taki zwyczaj... sprzedaje się "jakimś dziadkom" z Sosnowca :wink:

sam tak zrobiłem 8)

... tylko że to jeszcze złom nie był :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Challenger

Post autor: Challenger »

Czyli teraz powolutku i dokladnie, jaka kara mi grozi i na jakiej zasadzie mam to temu dziadkowi sprzedac? A c zy nie mogłbym go wyzlomować ze wcześniejszą data? Bo już czeka na mnie młodszy i zrywniejszy:))) Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
minta
Maniak
Posty: 1021
Rejestracja: 08 paź sob, 2005 3:37 pm
Posiadany PUG: 406 kombi 2,0 HDi 110 KM i znów 205 FOREVER 1,9 d.... siostry hihi
Numer Gadu-gadu: 691088
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: minta »

Strzeliłam z tym dziadkiem. Po prostu sprzedaj go ojcu, bratu siostrze, koledze... komukolwiek znajomemu. Spisujecie umowe kupna-sprzedaży Ty idziesz z kopią umowy do wydziału komunikacji i zgłaszasz sprzedaż auta i jeśli chodzi o Ciebie to koniec bo samochód sprzedałeś i reszta Cie nie interesuje.
Jeśli chodzi o kupującego to MUSI zapłacić albo podatek czyli 2% od wartości pojazdu gdy cena przekracza 1000zł lub gdy samochód wart mniej, wtedy jest zwolniony z podatku i płaci sie za znaczek 5zł Wiec napiszcie na umowie wartośc samochodu 200zł kupujący idzie z umową TYLKO do urzedu skabowego. Po załatwieniu spraw w urzedzie i wydziale chowacie umowy głęboko w szufladzie.

Co do kar... nie ma, ponieważ Ty sprzedałeś samochód legalnie a kupujący mógł go nabyć np. na częsci (dla daszka i zegarów :D:D:D) Po sprzedaży nie odpowiadasz za to co kupujący zrobi z tym złomem. Bo go wymeldowaleś. A kupujący skoro ma załatwiony urząd skarbowy to urzednicy mogą go pocałowac tam gdzie plecy tracą szlachetna nazwę :P

Jedynie co będziesz musiał uregulowac to OC, z tego możesz sie nie wywinąć bo fundusz gwarancyjny jest nieugięty :cry:

powodzenia :W
green sprzedany, cabrio sprzedany - oba zostały w KLUBIE

http://www.minta.peugeot205.pl - moja nowa miłość
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

z tego co się orientuję nie ma takiej opcji jak kupienie "na części" - samochód trzeba do 7 (14?) dni zgłosić w skarbowym i do miesiąca w miejskim/gminnym...
Mam nadzieję, że się mylę...
Awatar użytkownika
205MI16
Uzalezniony
Posty: 601
Rejestracja: 27 wrz wt, 2005 3:28 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Post autor: 205MI16 »

Nie mylisz się aczkolwiek minta1 ma trochę racji. Kupiłem kiedyś chyba w 1999 renault 18T i do tej pory go nie przerejestrowałem ponieważ ma już 4 właściciela na tych samych blachach - ubezpieczony jest na gościa od którego ja kupiłem.
Sprzedaż została na pewno zgłoszona tyle że auto było spoza Krakowa i widocznie bajzel straszny tam mają że papierów nie wysłali dalej.
A może wpisac na umowie jakiegoś "słupa" i datę wsteczną - a w urzędzie przyciąć głupa??
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

hahaha to już ostra akcja :twisted:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ