Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Stopx »

Foxiu przelew na 90pln poszedł (o ile dobrze przeliczyłam) :)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Stopx pisze:Foxiu przelew na 90pln poszedł (o ile dobrze przeliczyłam) :)
Za duzo wyliczylas. Aktualnie (4,33+0,02)*20 = 87 i tyle by wystarczylo. Oddam 3 na miejscu:)
Bartek4 pisze:jesli Stelvio bedzie nie przejezdne to polecam przejazd przez Reschenpass,
plus jeszcze po drodze Kaunertaler dla chetnych. Opcji jest sporo. Mam wszystko objezdzone na rowerze...
Chetnie sie przylacze na ostatnie dni !
Dzieki za te informacje, sprobuje to jakos umiescic w planie trasy powrotnej. Zakladam ze dolaczasz sie do nas samochodem a nie na rowerze:)
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Stopx »

Specjalnie zaokrągliłam, już bez przesady 8)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: cejot »

Fox pisze:
cejot pisze:
Jako, że temat na razie tylko przejrzałem, a nie przeczytałem to mam dwa krótkie pytania:
1. Ile mniej więcej kilometrów jest do zrobienia? 6-7 tys.?
2. Czy ktoś może liczył orientacyjne koszty? Albo może na podstawie ostatnich Tripów może podać jakieś szacowania?
AD1. Mniej więcej tyle ile napisałeś.
AD2. Zabrałem się za podliczanie kosztów i spisywanie ich w pierwszym poście, przy każdym z dni. Na razie zatrzymałem się na pierwszym dniu na Sycylii gdyż nie jestem zadowolony do końca z trasy, którą tam wymyśliłem. Jeszcze muszę przemyśleć ten kawałek wyprawy i chyba dołożę tam jeden dzień z tych, które zostały w zapasie (tak żeby na Sycylii były sumarycznie 4 noclegi i więcej spokoju do delektowania się tym miejscem).
Fox, wielkie dzięki za odpowiedź. Trochę mi to rozjaśniło sytuację i spowodowało wzrost aktywności półkul mózgowych jak pokonać szereg przeciwności. ;)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Stopx »

Foxiu (oraz Reszto Wyprawy), mój znajomy Włoch ostatanio do mnie napisał i zarekomendował:

"Hi Olga, so abaut your trip I adivise to see (when you go):
Udine
Verona
Bologna
Firenze
Pisa
Siena
Roma
Napoli
Matera
Tropea
Reggio Calabria
Messina
Catania
Taormina
Agrigento
Palermo

............

Wen you come back:
Soverato
Crotone
Capo Colonna
Le castello
Off course my city Rossano :D 8) :lol:
Have olso big wather park
Lecce
A reali good beach a
Bari
Ancona
Rimini
Very good for party
Venezia

Have a nice trip :)"
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Niezła lista. Myślę że większość z nich (nie licząc tych występujących przed Rzymem i tych zbyt dużych aby wpaść do nich na chwilę, jak np Katania czy Bari) powinniśmy zaliczyć. Tych, których nie znam spróbuję poszukać na mapie:)

Dzisiaj uzupełniłem pierwszy post o miejsce, które podoba mi się ogromnie. Okolice San Vito lo capo:

Obrazek

Z tą górą na horyzoncie przypomina mi jeden z naszych noclegów w Grecji dwa lata temu (niewidzialne miasto). Cała okolica i rezerwat Lo zingaro są dzikie, puste i przepiękne.

Dołożyłem też opcję wycieczki na Etnę. Niestety czasu jest mało więc jak zwykle jest coś za coś. Wpisałem do planu wycieczkę na wulkan lub (do wyboru) zwiedzanie kilku miast w południowo-wschodniej części wyspy (Syrakuzy, Noto, Ragusa). Niestety nie da razy zaliczyć i tego i tego. I tak rozszerzyłem nasz pobyt na wyspie o dodatkowy dzień i teraz noclegów mamy tam cztery.
W miarę jak będę rozkminiał dalej temat, będę uzupełniał tamten post o zdjęcia, info o noclegach i sumaryczne koszty każdego dnia.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

Adres naszego lokum w Neapolu:

Via Vergini, 80137 Napoli, Italy

Wszystko wskazuje na to że jest to ten duży żółty budynek z dziedzińcem:

https://www.google.pl/maps/dir/40.87726 ... 569091!3e2

Salon z widokiem na miasto jest pod tym linkiem widoczny w lewym dolnym rogu budynku. To te 4 okna z półkolistym zwieńczeniem.

Na razie otrzymałem wpłaty od 6 osób. Przypominam o terminie płatności zaliczki, który upływa w piątek ok południa.

Jako że nie wiem gdzie znajduje się centrum Neapolu to wpisałem sobie w google "what to see in Naples". Wyszukał mi jakiś taki jednodniowy plan szybkiego zwiedzania:

http://www.visitacity.com/en/naples/iti ... rary-day-1

Wszystko jest w odległości ok 1,5km od naszego noclegu. Jest więc nieźle:)

Dla osób rozważających wybranie się, lub wysłanie części swojej ekipy samolotem informuję że lotnisko w Neapolu znajduje się bardzo blisko miasta. Właściwie jest miastem obudowane. Odległość od noclegu - 4,1km. Można przejść na nogach, co patrząc na to jak wąskie i zatłoczone są tam uliczki, może być szybszą opcją:)
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: gad »

W listopadzie 2016 jak byliśmy z Januszami w Neapolu, spaliśmy jakieś 300 m od tego miejsca gdzie będziemy spać w maju. Nie daleko jest zejście do metra którym bardzo sprawnie można przemieszczać się po mieście. Nie ma też większych problemów aby na piechotę dostać się do samego centrum ( spacer na 10 minut), lub iść na zajebistą włoską pizze.

W ramach kreatywnego spędzania wieczoru mam też kolejne propozycję na tegoroczne logo wyprawy:
sycylia ver3.jpg
sycylia ver4.jpg
sycylia ver5.jpg
Co do propozycji Foxa ze zdjęciem, mogę przygotować również i taką. Wydaje mi się jednak że zdjęcie, zwłaszcza z większej odległości może nie być zbyt czytelne, i zamiast krajobrazu będzie widać zielono niebieską plamę na połowie magnesu. Naklejka na szybie też może być totalnie nieczytelna.

PS.

Nie wiem dlaczego ale po dodaniu zdjęć znacznej zmianie uległ kolor tła. Użyjcie wyobraźni, ponieważ planowo miał on zostać taki jak w poprzedniej propozycji.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Fox »

opcja 3 jest jak dla mnie warta rozpatrzenia (chociaz i tak chetnie bym zobaczyl wersje ze zdjeciem zrobiona przez kogos, kto umie to poskladac). Pierwsze dwie wklejone powyzej wygladaja jakby przedstawialy pejcz:)

Zastanawiam sie tez czy zamiast zielonego nie lepiej byloby uzyc zolto-czerwonego, czyli barw flagi Sycylii. Oni maja tez to swoje smieszne logo z ludzikiem z trzema nogami. Moznaby to tez jakos wykorzystac, chociaz akurat w tym momencie nie mam pomyslu jak. Po powrocie do domu jeszcze nad tym troche pomysle.
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Vroobell205 »

Mi podoba się nr 1
Przyzwyczaiłem się do symbolu "205"
Będzie mi go brakowało jeśli przejdzie inna opcja w tym głosowaniu.
Pamiętaj Gadzie, że oferuje pomoc w druku jeśli zajdzie taka potrzeba. Podobnie jak przy ostatniej okazji.
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: UlaMula »

Dla mnie tez ten duzy napis 205 jest najlepszy. W polaczeniu z duzym pejczem wyglada spoczko.

Jakby ktos chcial to ja moge sie zajac koszulkami jak ostatnio :)
Znalazlam nasze zeszloroczne ceny (Koszulka swoja, cena tylko za nadruk)

na bialym tle:
A4 - 20 PLN
A5 - 10 PLN

na tle innym niz biale:
A4 - 30 PLN
A5 - 20 PLN

Nadruk laserowy. Koszulki powinny byc jak najbardziej naturalne, aby nadruk lepiej sie trzymal.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: gad »

Poniżej kolejna porcja mojej radosnej twórczości, zachęcam więc do komentowania i składania kolejnych propozycji. Co jak co ale przynajmniej w tej dziedzinie nie można mnie uznać za osobę kreatywną 8)
Załączniki
sycylia ver 9.jpg
sycylia ver 10.jpg
sycylia ver 6.jpg
sycylia ver8.jpg
sycylia ver 7.jpg
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Stopx »

Wersje 8 i 9 _O_ _O_ _O_
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: Florek2b »

Ja w zeszłym roku z bólem serca zrezygnowałem z Tripa na rzecz wyjazdu na Filipiny (bo nie mogę sobie pozwolić na dwa pełnoprawne urlopy w roku) z zamiarem, że kolejnego już nie odpuszczę, ale tu znowu życie pokrzyżowało plany, a właściwie sam je sobie pokrzyżowałem 8)7 bo kupiłem mieszkanie, które odbieram na początku marca i będę musiał je wykończyć, żeby nadawało się do zamieszkania. A to skutkuje tym, że każdy grosz jest i w najbliższym czasie będzie przeznaczony na ten właśnie cel :Y

Gdyby Trip był w terminie, bardziej wakacyjnym to pewnie był bym już po największych wydatkach i wysupłał bym fundusze, ale termin około majówkowy jest w przypadku Tripa nie do ruszenia :D

Tym bardziej jest mi się z tym ciężko pogodzić, że mam naprawdę duży sentyment do Italii, bo rodzice zabierali mnie tam na wakacje bodajże 10 razy i za każdym razem w inne miejsce, i super by było odwiedzić te miejsca teraz kiedy nie jestem już nastolatkiem, który wtedy myślał tylko o tym, żeby wskoczyć do basenu albo wykąpać się morzu. Jak widać będę musiał to zrobić na własną rękę :(

Z swojej strony mogę polecić zwiedzanie Pompei, widok zastygniętych w lawie ludzi robił na mnie wrażenie wtedy, wiec domyślam się, że teraz zrobił by jeszcze większe. Natomiast samo zwieszanie Wezuwiusza to chyba strata czasu, przynajmniej ja tak to pamiętam :P bardzo możliwe, że teraz miał bym inne zdanie :P

Bardzo fajnie wspominam też Vieste na Gargano, naprawdę urokliwe miejsce.

Dla miłośników mocnych wrażeń polecam rozważenie wizyty w jednym z parków rozrywki z prawdziwego zdarzenia (w każdym z nich byłem przynajmniej 2 razy)
Mirabilandia w okolicy Rimini
http://mirabilandia.it/en
Oraz Gardaland w okolicy jeziora Garda
https://www.gardaland.it/en/
Wiem, że nie jest to profil Tripowy, bo na taki park potrzeba całego dnia, a cena wejściówki waha się od 30 do 40 euro za dzień, ale wspominam to takiej opcji :P
A jak ktoś był w Energylandii w Zatorze i mu się podobało, to powiem tylko, że wg mojej oceny każda atrakcja w takim Gardalandzie jest co najmniej o 40% wyższa, szybsza, ergo fajniejsza :twisted:

Napiszę jeszcze jak sobie coś przypomnę :) musiał bym przejrzeć stare albumy ze zdjęciami :)
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trip 2017 - Włochy południowe i Sycylia

Post autor: bananowiec »

Właśnie teraz Aska zrobiła przelew za 2 osoby.
ODPOWIEDZ