Nordkapp 2014?

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nordkapp 2014?

Post autor: leon »

valdes pisze:A na te dziko strachu nie było? ;) Zastanawiam się jak z tymi łosiami/reniferami jest czy nie latają gdzieś po nocach nie patrząc pod nogi :)
Łosie/renifery to raczej ludzi się boją, ale odpowiadali mi znajomi którzy podróżowali motorami przez Skandynawię, że kiedyś w środku nocy zaczęły ich otaczać wilki. Powiedział, że jeszcze nigdy tak szybko nie spie..... ;) My na dziko spaliśmy w miejscach niejako trochę do tego przystosowanych, gdzie pewnie często ktoś się rozkłada. Nie zapuszczaliśmy się w głęboką dzicz.
valdes pisze:Pogoda się udała? w jakim terminie byliście? Coś po drodze zahaczyliście, żeby zobaczyć, czy raczej tylko pędem na Nordkapp i z powrotem trasą, którą podałeś czy udało się zobaczyć np Lofoty?
Byliśmy tam w połowie sierpnia. Pogoda była OK. Temperatura w nocy, w śpiworze jak najbardziej do zniesienia. Na dotarcie na Nordkapp mieliśmy 4 dni, bo uczestniczyliśmy w Złombolu. Nie było więc za dużo czasu na postoje i zwiedzanie. Ale jeżeli chodzi o Finlandię i północną Norwegię to najlepszym "zwiedzaniem" jest tam podziwianie widoków i matki natury. Widzieliśmy po drodze bardzo dużo reniferów, na łosie zdecydowanie ciężej trafić, ale też nam się udało. W drodze na Nordkapp mieliśmy dłuższy postój na kole podbiegunowym, w wiosce Św. Mikołaja. Wracaliśmy przez Szwecje i tam na dłużej zatrzymaliśmy sie w mieście Umea. Żeby wracać przez Norwegię trzeba mieć zdecydowanie więcej czasu i pieniędzy, choć na pewno warto. Nas ograniczał głownie czas, bo urlopy się kończyły :)
matseus pisze:Pokonanie w Norwegii dziennie 300 km średnio na dobę to maks. Średnia prędkość, z przystankami, z tym co warto zobaczyć to około 40 km/h.
Faktycznie przez Norwegię jechało nam się zdecydowanie najwolniej ze wszystkich krajów, ale można spokojnie przejechać ponad 300km nie łamiąc norweskich przepisów. My przez Norwegię jechaliśmy 2 dni i robiliśmy po około 600km dziennie. Rekord ustanowiliśmy w Szwecji, gdzie w jeden dzień przejechaliśmy 1050km.

Podsumowując cała trasę Katowice - Nordkapp - Gdynia. 8 dni, 82h jazdy i 5725km.
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
matseus
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja czw, 2013 9:01 am
Posiadany PUG: 205 New look
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Nordkapp 2014?

Post autor: matseus »

Pisałem, że nie płaciłem za drogi w Norwegii i czekam aż prześlą mi wezwanie do zapłaty, bo jest nadzieja, że nie zapłacę. Około 10 stycznia dostałem wezwanie do wpłaty 500 NOK, wydaje mi się jednak, że podana suma jest niższa od tych wszystkich fotek na trasie 5000 km. Przysłali cały plik papierów ze zdjęciami.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ