Zlot w Krakowie

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Nie, poza tym jak ten czujnik się odłączy to momentalnie świeci się lampka kontrolna, a teraz nic się nie świeci. Ewidentnie traci gdzieś prąd, bo jak zaczyna się dławić to obrotomierz spada od razu na zero. Wrócę chyba do mojego oryginalnego typu że to coś ze stacyjką nie tak
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: gad »

Jak bede jechal z fotelem do robsona to moge podwiesc ci stacyjke... szkoda zeby pug tak sam stal pod blokiem w sylwestra :Y
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Teraz jak sobie przypominam to dokładnie to samo mi się działo z autem jak wracaliśmy z eurotripa. Zacinał się albo np gasł podczas jazdy nawet jak był na biegu. Nie zapalał sam ponownie, za to jak się go zgasiło i ruszyło rozrusznikiem to zapalał od strzała. Wtedy wymieniłem najpierw cewkę i pochodził miesiąc ok i zaczęło się to znowu. Wymieniłem więc kopułkę i świece i znów pochodził miesiąc ok, potem czujnik obrotów wału i w końcu moduł no i tak dojeździłem do teraz i problem nie wrócił. Zaszufladkowałem więc tą awarię wtedy jako winę modułu. Teraz wymiana modułu nie pomaga a dzieje się dokładnie to samo. Dlatego myślę o tej stacyjce bo wtedy auto traciło zasilanie a po ponownym przekręceniu kluczyka zaczynało działać. Ewidentnie gdzieś traci prąd...eh Masakra. Tak czy siak nie masz się co Gadzie spieszyć. I tak nawet po wymianie nie będę miał już raczej czasów na testy przed wyjazdem więc i tak nim nigdzie nie jedziemy:(

Tak sobie jeszcze myślę że oprócz stacyjki to może być wina jakiegoś przekaźnika np. Chyba nie sposób wszystkiego sprawdzić i dojść w dwa dni ze 100% pewnością co jest winne.
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Jarmarek »

Wymieńcie stacyjkę, ale jak nie pomoże to ja szukałbym przyczyny po lewej stronie silnika - wszystkie elementy które wymieniałeś wymagały grzebania w tamtym miejscu - obstawiałbym na np. masę na skrzyni lub jakieś styki na wiązce elektrycznej - czy jak Ci gaśnie tracisz też obroty na obrotomierzu i wszystko co związane z silnikiem Ci nie działa, ale już np. nawiew czy światła działają? miałem identyczny problem - też wymieniałem wszystko po kolei, a okazało się że winna była wtyczka między aku a pasem przednim od zasilania silnika w skrzynce z bezpiecznikami - przyczyna znaleziona zupełnie przez przypadek...
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: jozek »

Co do naszej małej wycieczki do Kosowa;), Krainy gdzie nie słyszeli o 205. Pełen sukces. A oto co przywieźliśmy:
Obrazek Obrazek
I oczywiście trochę innych szpejów:)
pszemeq
Uzalezniony
Posty: 687
Rejestracja: 02 lis ndz, 2008 5:52 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1459401
Lokalizacja: Gdów

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: pszemeq »

No ładny gadżecik
Fox trzymam kciuki żebyś doszedł do ładu i składu z migaczem, ja tam z elektryki samochodowej rozkminiam podstawy i kilka bardziej skomplikowanych problemów ale z twoim przypadkiem nie miałem do czynienia nigdy więc nawet nie będe sie wymondrzał 8)7 .Kurna a ja wymieniłem simmering na aparacie teraz znów zaczoł puszczać olej brudas jeden, obstawiam że to ośka jest już wyrobiona i mimo nowego uszczelnienia i tak nie trzyma, i oprócz tego coś sie poci na simmeringach półosi ale to pewnie już wiosna bo nie jest źle, ah kurde te francuzy jak sie coś nie pieprzy to znaczy że coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: RafGentry »

pszemeq pisze:No ładny gadżecik
:mrgreen: Przemek, faktycznie ładny gadżecik, ale nie myślałeś chyba, że chłopaki tłukli się kilkaset kilometrów po znaczek :?:
To jest, że się tak wyrażę - wisienka na torcie. A jaki ten tort, chyba się domyślasz 8)
Ja na samą myśl o tym mam MIgotanie komór >:)

P.S. Józek! Ostrość, ostrość! Użyj funkcji "makro" w aparacie. To ten przycisk z "kwiatuszkiem" :p
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: gad »

Michal, podjedz jeszcze jutro po pracy. bedzie tez jozek jak sie wyspi i moze druan to wspolnymi silami postaramy sie cos wykombinowac! Marek, kabel od bezpiecznikow urwal sie wczoraj i juz jest naprawiony. Tez jestem ciekawy jak wyglada ten zanik pradu bo przy mnie auto chodzilo jak trzeba:)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Tata załatwił nam inny samochód na wyjazd, więc pug idzie w odstawkę na razie. Będę się nim zajmował po nowym roku. Wieczorem niestety nie dam rady przyjechać bo mam jeszcze pare spraw do załatwienia przed wyjazdem , no i jakieś zakupy na drogę muszę zrobić. Pomijam juz fakt ze rano nie udalo mi sie go nawet przestawic na miejsce na ktorym by nie bylo zakazu. Zostawilem trojkat za szyba i mam nadzieje ze jak straz miejska przyjedzie z blokadami to sie zlituje nad zepsutym rupieciem:) Scenariusz znow bardzo podobny. Odpalil na dotyk, chodzil rowno, przygazowalem go pare razy i tez ladnie chodzil. Tyle co wyszedlem zeby szyby oskrobac to zgasl. Odpalil drugi raz tez od kopa, ale pochodzil moze ze 2sek po czym obrotomierz zaczal szalec i auto zgaslo i juz wiecej nie zapalilo chociaz dosc dlugo probowalem.

Józek gratuluję zakupu! Przed wymontowaniem mieliście jeszcze okazję sprawdzić jak chodzi, czy auto już nie było na chodzie?

A aparat zlapal ostrosc tylko nie na tym elemencie na ktorym trzeba - odbicie lampy jest nalezycie wyostrzone:)
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: jozek »

Co do silnika to sprawdziliśmy najpierw ciśnienie, miał około 12 atmosfer na każdym cylindrze. Silnik odpaliliśmy oczywiście. Zapalał bez problemów i chodził równo, z tego co patrzyłem też nie kopcił. Do tego wyrwaliśmy komputer, wiązkę, skrzynie, przepływomierz. Dodatkowo wydarlismy pompe wspomagania której zreszta nie potrzebuje i brakujący sygnał dzwiękowy do gti. No i znaczek. Teraz tylko kaskę trzeba odkładać na remont.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Skoro silnik w ganz gut stanie to moze wystarczy go wladowac do auta i pociskac?:) Remont silnika to dosc spory koszt, a ten skoro nie kopci i jakby sie jeszcze okazalo ze nie wycieka olej nigdzie to moze by sie nadawal od razu?
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Sebek »

sorry Panowie za małe OT ale mam pytanie.. jak tam u Was ze śniegiem??

Czy wyciągi w Rabce i Myślenicach działają? Pytam bo zastanawiam się czy by sobie trochę nie pojeździć a nie chce mi się ruszać dalej ;)

Z góry dzięki za info
Pozdrawiam
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

W Krakowie nie ma ani grama sniegu, wiec przypuszczam ze w Myslenicach jest podobnie. Nie liczylbym na narty w najblizszej okolicy:( Co do Rabki to nie wiem, trzebaby na ich stronce poszukac. Wiem ze Bialka dziala, bo rano widzialem na tvn24 zdjecia z kamerki:)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Sebek »

Dzięki za info :)
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: moralez »

@jozek
moim zdaniem jesli ma takie cisnienie, nie puszczal babli do plynu chlodniczego, plyn byl czysty, cisnienie oleju jest przyzwoite. tzn po rozgrzaniu oleju i silnika nie zapala sie lampka od zaniskiego cisnienia i nie slychac panewek. To tylko uporalbym sie z wyciekami oleju(kazdy silnik je ma :twisted:) i wsadzal pod maske 8)
Zablokowany