205-tkowe ganianie

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

205-tkowe ganianie

Post autor: dzikson »

AAAAAaaaaaa :!: :!: Jest MOC :twisted:

Korzystając z okazji zrobiłem sobie dziś po pracy Tripowe AfterParty.

Otóż podczas motocyklowego rozpoznania jeszcze przed Tripem, niedaleko kampingu w Tułowicach (pierwszy nocleg) znalazłem bardzo ciekawą asfaltową pętlę przez wioski i lasy.
Miałem proponować ją jako aktywne urozmaicenie sobotniego poranka, ale nie było pogody ani czasu, a i chęci nie widziałem.

Odpuściłem pomysł i całe szczęście, odcinek wydał mi się dziś zdecydowanie za szybki na fanklubowy wyścig. Mógłbym mieć kilka... drzew na sumieniu :P
9 minut ciągłego ognia po mało uczęszczanych drogach, gdzie prędkość schodziła poniżej 120km/h tylko w naprawdę ciasnych zakrętach.

Czemu o tym wspominam? Bo dało mi to dziś satysfakcję z jazdy, jakiej dawno już nie miałem :D
Ten model jest po prostu do tego stworzony i warto organizować okazje, by móc sobie o tym przypomnieć.
Może na kolejnym większym spotkaniu zdecydujemy się urządzić krótką amatorską próbę czasową :?:
W końcu nie jesteśmy klubem filatelistów-pasjonatów, aby spoty spędzać wyłącznie na oglądaniu... tego co pod maską :wink:
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 205 - 11-13 maja 2012 - Najazd na środkową Polskę!

Post autor: sekator »

dzikson - naprawdę spokojnie z takimi zawodami, lepiej przyłączyć się do jakiejś zorganizowanej imprezy bądź zarezerwować tor na kartach bo naprawdę przy ganianiu po publicznych drogach niewiele brakuje do tragedii :Y O-)
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 205 - 11-13 maja 2012 - Najazd na środkową Polskę!

Post autor: Stopx »

Dzikson - dobry pomysł, tylko potrzebujemy kawałka prostego, nietrawiastego, bez-dziurowego asfaltu :)
No chyba, że taki Meteorrr się zjawi, to już po zawodach :P
Wtedy lepiej pozostańmy na oglądaniu tego co pod maską :lol:
Ostatnio zmieniony 17 maja czw, 2012 12:00 am przez Stopx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ciechom
Junior
Posty: 477
Rejestracja: 10 kwie ndz, 2011 9:14 pm
Posiadany PUG: 205 GTI, 205 Look
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 205 - 11-13 maja 2012 - Najazd na środkową Polskę!

Post autor: ciechom »

dzikson pisze:AAAAAaaaaaa :!: :!: Jest MOC :twisted:

Korzystając z okazji zrobiłem sobie dziś po pracy Tripowe AfterParty.

Otóż podczas motocyklowego rozpoznania jeszcze przed Tripem, niedaleko kampingu w Tułowicach (pierwszy nocleg) znalazłem bardzo ciekawą asfaltową pętlę przez wioski i lasy.
Miałem proponować ją jako aktywne urozmaicenie sobotniego poranka, ale nie było pogody ani czasu, a i chęci nie widziałem.

Odpuściłem pomysł i całe szczęście, odcinek wydał mi się dziś zdecydowanie za szybki na fanklubowy wyścig. Mógłbym mieć kilka... drzew na sumieniu :P
9 minut ciągłego ognia po mało uczęszczanych drogach, gdzie prędkość schodziła poniżej 120km/h tylko w naprawdę ciasnych zakrętach.

Czemu o tym wspominam? Bo dało mi to dziś satysfakcję z jazdy, jakiej dawno już nie miałem :D
Ten model jest po prostu do tego stworzony i warto organizować okazje, by móc sobie o tym przypomnieć.
Może na kolejnym większym spotkaniu zdecydujemy się urządzić krótką amatorską próbę czasową :?:
W końcu nie jesteśmy klubem filatelistów-pasjonatów, aby spoty spędzać wyłącznie na oglądaniu... tego co pod maską :wink:
sekator pisze:dzikson - naprawdę spokojnie z takimi zawodami, lepiej przyłączyć się do jakiejś zorganizowanej imprezy bądź zarezerwować tor na kartach bo naprawdę przy ganianiu po publicznych drogach niewiele brakuje do tragedii :Y O-)
Ja osobiście także lubię poszaleć, zdarza mi się to także na drogach publicznych :/
... ale osobiście tego nie pochwalam !!!
Sekator ma rację, zapisz się na jakieś zorganizowane "ganianie", przyjedź pokibicować - może wystartujesz w CATD ?
... bo szkoda by było zrobić sobie/komuś krzywdę i to jeszcze w grupie ...

No i tak dla przypomnienia skoro się chwalisz ... osiągami:
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 31 - 40 km/h : 200 - 300 (6 pkt. karne)
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 41 - 50 km/h : 300 - 400 (8 pkt. karnych)
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 51 km/h: 400 - 500 (10 pkt. karnych)

Czerwony kolor zarezerwowany jest dla moderatorów. Za karę masz... inny.
cejot
Awatar użytkownika
guma
Junior
Posty: 383
Rejestracja: 22 gru śr, 2010 6:04 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 3734334
Lokalizacja: Klaudyn k. wawy

Re: Trip 205 - 11-13 maja 2012 - Najazd na środkową Polskę!

Post autor: guma »

Stopx pisze:Dzikson - dobry pomysł, tylko potrzebujemy kawałka prostego, nietrawiastego, bez-dziurowego asfaltu :)
Jak to kiedyś napisał chyba kolega Tomek, jak postawice na tej prostej parę pachołków to może i ja się zjawię :twisted:
ciechom pisze:Ja osobiście także lubię poszaleć, zdarza mi się to także na drogach publicznych :/
Łukaszu, a kto nie lubi sobie poganiać, niestety czasami źle się to kończy tak jak dla przykladu u mnie pod koniec zeszłego roku 8)7 Ale co zrobić, trzeba się bawić...
pozdrawiam

205 garage
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: cejot »

Konrad, ja Ciebie od dawna zachęcam na start w jakiejś zorganizowanej imprezie. Można sobie pozwolić na zdecydowanie więcej niż na drodze. Opcję z próbami sprawnościowymi rozważałem podczas organizacji Tripu. Jednak jak zrobiłem małe rozpoznanie to odpuściłem, przynajmniej na ten rok. Jeśli będą chętni może następnym razem coś takiego da się zorganizować. Zajmuje to jednak trochę czasu i zdecydowanie ma charakter niemobilny, więc mija się to trochę z koncepcją Tripa.

Można też pomyśleć o wspólnym uczestnictwie (dla nie potrzebujących wrażeń - kibicowaniu) w Classic Auto Cup lub w końcu zorganizować Trackday.

Co tu dużo mówić, sam bym chętnie poganiał... :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: sekator »

co innego poganiać samemu bez ciśnienia na 80% a co innego rywalizować i popisywać się w grupie na drodze z drzewami na poboczach. To po prostu musi się skończyć źle :!: Strefy zgniotu w 205kach są takie, że nie będzie co zbierać O-)
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
guma
Junior
Posty: 383
Rejestracja: 22 gru śr, 2010 6:04 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 3734334
Lokalizacja: Klaudyn k. wawy

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: guma »

sekator pisze:strefy zgniotu w 205kach są takie, że nie będzie co zbierać O-)
ale straszysz!

ps. jedziesz coś w następny weekend? ja planuję wybrać się do Wołomina
pozdrawiam

205 garage
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: leon »

Nie trzeba organizować własnego track daya. Można jechać większą grupą np. na jedną z rund Classic Auto, lub SuperOES-u do Kielc i poprosić o utworzenie osobnej klasy Peugeota 205. Przy ponad 5 samochodach nie byłoby takiego problemu, bo już kilka razy coś takiego widziałem. m.in. klub Mini kiedyś na Kielcach takie coś organizował.
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: sekator »

wynalazek pisze:
sekator pisze:strefy zgniotu w 205kach są takie, że nie będzie co zbierać O-)
ale straszysz!

ps. jedziesz coś w następny weekend? ja planuję wybrać się do Wołomina
pomyślę bo chętnie bym coś pojechał ale trochę z kasą się przyblokowałem :-(
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: Stopx »

sekator pisze: Strefy zgniotu w 205kach są takie, że nie będzie co zbierać O-)
Odnośnie wyżej napisanego:

Jakie jest podobieństwo między Volvo, a maluchem?
W obu przypadkach strefa zgniotu kończy się na silniku :P

Takie małe OT :)
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: bananowiec »

Nie lepiej było by zebrać parę ekip i wynająć tor tylko i wyłącznie dla siebie? Jest w Polsce parę takich torów, które oferują takie atrakcje i niektóre nawet mają płyty poślizgowe.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: dzikson »

Były już takie próby, ale z braku uczestników zdecydowanych na 100% wynajęcie toru nie doszło do skutku.
A szkoda, bo to byłoby prawdziwe święto w doskonałym stylu :)
Awatar użytkownika
ciechom
Junior
Posty: 477
Rejestracja: 10 kwie ndz, 2011 9:14 pm
Posiadany PUG: 205 GTI, 205 Look
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: ciechom »

... dodatkowo większość Torów jest zarezerwowana z dużym wyprzedzeniem ... 8)7
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205-tkowe ganianie

Post autor: 2mouse »

W związku z tym potrzeba osób zdecydowanych na 100 %, a nie gdybających. Jakby co, nas piszcie na 100 %. Możliwości wynajęcia toru też są i za stosunkowo dobre pieniądze, trzeba tylko potwierdzić rzeczywistą chęć uczestnictwa, powiedzmy, 10 osób.
Nie lubię robić list, ale może to dobry pomysł, żeby zacząć od listy osób, które poważnie traktują temat.
ODPOWIEDZ