wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
gres
Junior
Posty: 409
Rejestracja: 03 wrz pn, 2007 6:15 pm
Posiadany PUG: :( ni mo :(
Numer Gadu-gadu: 2667907

wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: gres »

witam po prawie rocznej przerwie.
W przerwie tej zamiast 205 jeździłem galantem ale powoli przekonuje się do powrotu do francuzów.
Tylko nie wiem czy dobrze kombinuje - 406 V6 ....?
Co mnie interesuje to: czy jest ich na tyle dużo że jeśli np: zdechnie mi skrzynia, rozrusznik czy w skrajnym przypadku silnik to czy w miarę łatwo zdobędę używany z rozruchową gwarancją ?
Taki właśnie mam problem z mitsubishi - zdechła skrzynia a wersja jest na tyle rzadka że używanej nie znajde. Koszt naprawy....nie wiem czy się w 2 tyś zmieszczę :(
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: moralez »

Bardzo dobrze kombinujesz :D
Silnik 190 konny byl uzywany w 406( do 2000), Xantii i lagunach
Silnik 207-210 konny montowali/montuja w 406(od 2000), 607. 407, C5, Lagunie II
Takze z czesciami nie powinno byc problemow
Silnik mozna dostac w cenie od 1500 do 3000 zalezy kto jak ceni ;)
Co do skrzyni zalezy co wolisz czy wygode czy wajchowanie.
Niestety automat ma tylko 4 biegi i do 100 kula sie w 10 sekund :oops: Z tego co wyczytalem to potrafi tez sie popsuc, wiecej musialbys poczytac na forum 406
Manual raczej nie stwarza problemow, aczkolwiek u mnie troche halasliwy jest wsteczny, jak sie rozleci to wstawie automat z 407 6 biegowy :D

Ale wymiana takich czesci raczej szybko cie nie czeka. Jedyne o czym bedziesz pamietal to wymiana cewek zaplonowych co jakis czas (50-150 zl)
Spalanie nie ruinuje raczej 8l (tak do 100 km/h) w trasie, 12l w miescie PB. LPG autmatycznie 2l wiecej. Chyba ze jedziesz autostrada 180 to spalanie wychodzi jak w miescie :mrgreen:
gres
Junior
Posty: 409
Rejestracja: 03 wrz pn, 2007 6:15 pm
Posiadany PUG: :( ni mo :(
Numer Gadu-gadu: 2667907

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: gres »

oooo właśnie cieszę się ze to akurat moralez odpisał bo kojarze go z wypowiedzi o 205 :P
Nie no automat odpada w przedbiegach, co do manuala to do "niestwarzania problemów" podchodze raczej ostrożnie. Japoniec miał być niezawodny wkońcu legendarna wytrzymałość terenówek i takie tam.
Także wolę pytac o ewentualne naprawy. Czyli z silnikiem nie powinno byc kłopotu.
A skrzynie ? mocowali to gdzies jeszcze? I rozwiń proszę kwestie założenia przez ciebie 6 biegowego auto - tzn. czy skrzynie z innych aut mniej wiecej pasuja plug & play?

Bo do miśka nie , na dodatek ta skrzynia była tylko w tym galancie. Silnik zreszta neiwiele lepiej bo tylko w jakiś chryslerach i dodgach w sumie w 3 innych równie rzadko spotykanych....chociaż nei powiem bo za 4wd bym bardzo tęsknił

14 gazu w miescie i 10 w trasie to raczej podobne osiągi do galanta. Ciekawe jak na drodze :D Od rallye gal wolniejszy, chociaż start piorunujący
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: moralez »

Skrzynie manualne w peugeotach i w cytrynach na 99% to samo.W lagunach sie nie wypowiadam, bo moze jakies inne wyjscie na polosie jest, trzeba by sprawdzic. Skrzynia jest dosc prosta wiec nie ma sie co psuc. 6 biegowy automat jest w 407 z takim silnikiem wiec jest szansa to wlozyc do 406 jak tylko BSI pozwoli ;)
Co do osiagow to do setki nie ma szalenstwa u mnie jest ok 8 sekund. Ale na autostradzie na piatym biegu silnik pokazuje moc od 120 do 190 idzie rownym szybkim tempem, powyzej 200 juz troche wolniej przyspiesza ale pozwala osiagnac 230 :twisted:
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: Jarmarek »

Moralez - a co słyszałeś o padających przepustnicach w tym silniku?

Śmigam sobie teraz 406c 3.0 V6 (btw. jest na sprzedaż jak by co to PW :) ) i ja nie mam KOMPLETNIE żadnych problemów z autem, ale ostatnio zaczepił mnie facet na stacji i pyta jak mi się jeździ i mówi że on miał non stop z tym problemy i to w ogóle zmora tych silników...
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: moralez »

Nic nie slyszalem o problemach z przepustnica 8)
gres
Junior
Posty: 409
Rejestracja: 03 wrz pn, 2007 6:15 pm
Posiadany PUG: :( ni mo :(
Numer Gadu-gadu: 2667907

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: gres »

jarmarek - napisz na priv chociaz pewnie u mnei to jescze sporo potrwa. No i raczaej z gazem szukam :P

Co sie może z przepustnicą psuć? trzeba czyścić czasem jak się po mieście jeździ i tyle?

Co do przyspieszeń to podobnie jak misiek , masa w tych autach robi jednak swoje. Szkoda że nie będzie frajdy w zimie z napędu :P

A tak ogólnie o aucie - zawieszenie bardzo kanapowe? fotele? radośc z jazdy jest ?
Wygląd mi odpowiada, taki prosty ładny w sumie :)
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: Jarmarek »

Ten co sprzedaję jest z gazem :)

Nie mam właśnie pojęcia co może się z tą przepustnicą psuć... dlatego pytam.

Jak dla mnie to auto jest rewelacyjne - super się tym autem jeździ, a przyśpieszenie jest rewelacyjne, nawet na gazie.

Żeby nie było że zachwalam bo chcę sprzedać napiszę że auto nie jest moje, a znajomego, a jedyny zysk jaki ze sprzedaży będę miał to jedno wolne miejsce na podjeździe :mrgreen: i brak możliwości śmigania tym autem - więc mówię jak jest :)

Jak coś to dzwoń: 663 775 887
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: moralez »

gres pisze:jarmarek - napisz na priv chociaz pewnie u mnei to jescze sporo potrwa. No i raczaej z gazem szukam :P

Co sie może z przepustnicą psuć? trzeba czyścić czasem jak się po mieście jeździ i tyle?

Co do przyspieszeń to podobnie jak misiek , masa w tych autach robi jednak swoje. Szkoda że nie będzie frajdy w zimie z napędu :P

A tak ogólnie o aucie - zawieszenie bardzo kanapowe? fotele? radośc z jazdy jest ?
Wygląd mi odpowiada, taki prosty ładny w sumie :)
przepustnica jest sterowana elektrocznicznie wiec cos by sie znalazlo :D
W V6 w standardzie masz ESP/ASR moze nie daje tyle frajdy, ale ulatwia przejazd po sniegu, lodzie, piachu.
Co do zawieszenia to zalezy jakie kapcie zalozysz, na 17 i niskim profilu czuc mocno krotkie nierownosci. Na 16 juz jest lepiej. Ogolnie jadac po drodze ma sie uczucie ze sie plynie. Przy czym auto na zakretach nie skrobie klamkami pobocza. Fotele sa calkiem wygodne mimo ze u siebie nawet nie mam regulacji podparcia ledzwi to nie narzekam na zmeczenie przy dlugich trasach. Pasazerowie z tylu tez nigdy nie narzekali wrecz przeciwnie 8)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: Sebek »

a czy ktoś wie co może być nie halo....
w 406c 3.0 V6 (automat) i sam sobie zmienia tryby jazdy, raz w zakręcie na lodzie wrzucił sport i było nieciekawie..
będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
gres
Junior
Posty: 409
Rejestracja: 03 wrz pn, 2007 6:15 pm
Posiadany PUG: :( ni mo :(
Numer Gadu-gadu: 2667907

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: gres »

esp/asr do odłączenia czy nie bardzo ? Nie lubie takich pierdół :)
Teraz już jasne z tą przepustnicą, czyli nie jest to tak proste auto jak 205 :d.
Opon z niskim profilem raczej bym nie zakładał. Czyli bardziej kanapa niż sportowiec i raczej wygodne fotele niż trzymajace na boki ? :)

a miśka dalej nie mam ...juz trzeci tydzień. Generalnie to ciężko może być go dobrze sprzedać i to też jest problem.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: moralez »

jedno przycisniecie wlacznika i nie ma wspomagaczy aczkolwiek przy slabszej przyczepnosci fajnie pomaga :)
Fotele sobie sam zobacz.
http://gti.peugeot205.pl/gallery/main.p ... emId=11650
lubie czasem szybko przejechac po rondzie ale jeszcze nigdy dupa mi nie wypadla z fotela 8)7
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: Jarmarek »

w coupe są kompletnie inne fotele - trzymanie super...
gres
Junior
Posty: 409
Rejestracja: 03 wrz pn, 2007 6:15 pm
Posiadany PUG: :( ni mo :(
Numer Gadu-gadu: 2667907

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: gres »

musze jarmarku do ciebie zadzwonić , tlyko narazie tak chrypie ze sie nie dogadamy :D

Pozatyym to wpierw musiałbym galanta sprzedać co pewnei proste nie będzie bo stan igła to to nie jest. Tyle że skrzynia w końcu naprawiona, śnieg sypie więc można jechać poużywać napędów :)
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: wielki powrót do peugeota ? - kto zna się na 406?

Post autor: moralez »

masz gdzies zdjecia tego galanta ;)?
ODPOWIEDZ