Paliwo w górę

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Kwiecien
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 15 sty ndz, 2006 6:37 pm
Posiadany PUG: 205 GTI '94 & 306 cabrio 2.0
Numer Gadu-gadu: 982322
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Paliwo w góre

Post autor: Kwiecien »

Munne pisze:W Szwecji litr benzynki 6zl:)
Norwegia 7.30zł....
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Paliwo w góre

Post autor: Orfister »

Zostaje przestawić się na Eco Driving :)
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Paliwo w góre

Post autor: 2mouse »

Orfister pisze:Zostaje przestawić się na Eco Driving :)
albo konsolę... :lol:
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Paliwo w góre

Post autor: MichalKowalski »

Ja do pracy rowerem przez 8-9 miesięcy w roku. Pojawiającego się co chwilę argumentu o klimacie nie rozumiem - właśnie teraz jest świetna pogoda, żeby dojechać szybko i się nie spocić. Za chwilę będzie za ciepło. Nie jeżdżę tylko gdy jest lód.
PUGa zabieram do roboty max. 1 raz w miesiącu, jeśli popołudniu muszę coś poza miastem załatwić - wątpliwa radość jechania przez centrum Warszawy i szukania miejsca pod pracą to nie jest to po co kupowałem samochód. Ostatnio w Warszaw/okolicach nawet w weekendy zaczęło się robić nieprzyjemnie: Mokotów->Legionowo w sobotę jechałem samochodem tyle samo czasu co jechałbym metrem+pociągiem.
Co innego niedzielna przejażdżka po krętej, pustej mazurskiej drodze z otwartym dachem...

MK
Awatar użytkownika
michalz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 05 mar sob, 2011 2:05 am
Posiadany PUG: 205 II GR 1.1 1991r
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Paliwo w góre

Post autor: michalz »

No ja se właśnie zakupiłem rower i od dziś do roboty na kole!
a pogoda jak pogoda, mam znajomych którzy śmigają na rowerze prawie cały rok, tylko przy najgorszych warunkach odpuszczają, ja też mam taki zamiar. Wszystko to jest kwestia odpowiedniego przygotowania.

Polecam. Pozdrawiam.
205 II GR 1.1 60KM (20A/C) 1991r TU1M monowtrysk = ogień z d**y!
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Paliwo w góre

Post autor: MichalKowalski »

Przede wszystkim trzeba się przemóc. Po dwóch tygodniach regularnych dojazdów organizm tak się przyzwyczaja, że 10km w jedną stronę nie jest żadnym wysiłkiem. I jeśli się umiejętnie rozkłada wysiłek to i żadnego prysznica nie potrzeba.

MK
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Paliwo w góre

Post autor: 2mouse »

MichalKowalski pisze:Pojawiającego się co chwilę argumentu o klimacie nie rozumiem
Błota nie lubię... :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Paliwo w góre

Post autor: Orfister »

Widziałem to po Twoich rowerach..jakbyś jeździł po domu tylko :mrgreen:
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Paliwo w góre

Post autor: 2mouse »

Orfister pisze:Widziałem to po Twoich rowerach..jakbyś jeździł po domu tylko :mrgreen:
Wilgotność gleby musi być poniżej 40% :P
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Paliwo w góre

Post autor: MichalKowalski »

No cóż, wg. mnie po mieście jeździmy rowerami miejskimi. One mają z definicji błotniki i parę innych udogodnień umilających jazdę w ruchu ulicznym.

Pozdrawiam, MK
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: Paliwo w góre

Post autor: Kamkiler »

Swego czasu zjeździłem pół polski na rowerze .Przykłady : Wawa-Hel , Wawa-kraków Wawa osrołęka ,wawa lublin zadnej zmotorozowanej pomocy . By ciekawiej troche było to na rowerze Peugeot Hi power , rama górska .Bardzo dobrze wspominam ten okres. Miałem plany by pojechać do berlina i na Lazurowe wybrzeże. Samochód trochę zmienil podejscie do życia ,szybciej, sprawniej, napewno nie taniej lecz zależy to tylko od nas. Ceny paliw nie są fajne coraz mniej do baku wchodzi za tą samą kwotę ,a bez dobrych ścieżek rowerowych, rower nie ma szans z samochodami . Polska to nie Holandia . Wg Mnie ile by paliwo nie kosztowało tyle będziemy płacić , by móc jeździć autami .
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
Awatar użytkownika
Altowiolistka
Uzalezniony
Posty: 832
Rejestracja: 26 gru pt, 2008 10:09 pm
Posiadany PUG: 205 1.9D forever
Lokalizacja: Warszawa; Sadowa

Re: Paliwo w góre

Post autor: Altowiolistka »

grzesiek309 pisze:LPG rulez :mrgreen: Ja dziś się ucieszyłem bo pug nieźle ciskany po mieści spalił tylko 11l a już mi po głowie chodziło 205 w dieslu 8)7

i ? moj diesel pali 5l/100km.. wiec nawet jakby ciut taniej niz u Ciebie, a cena czy to gaz czy benzyna rośnie...
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Paliwo w góre

Post autor: 2mouse »

MichalKowalski pisze:No cóż, wg. mnie po mieście jeździmy rowerami miejskimi.
Ahaaa! Zwłaszcza po skarpie na wysokości Królikarni takim wielkim, wygodnym miejskim rowerem z dynamem, amortyzatorem w sztycy i metalowym koszykiem na zbędne pierdółki :lol:
Ja tam Terminatorem nie jestem... 8)7
Wg mnie rower miejski to rower lekki, o dużej rozpiętości przełożeń i koniecznie z amorkiem powyżej 80mm (krawężniki). W mieście o tej jakości dróg i ścieżek i warunkach terenowych (skarpa) jak W-wa, rower inny niż górski to męczarnia...
Kamkiler pisze:Wg Mnie ile by paliwo nie kosztowało tyle będziemy płacić , by móc jeździć autami .
Święte słowa... O-)

Ale, ale... Na Nowej Zelandii wszystko po staremu, paliwo w okolicach 4.26 PLN za 95... :W
Awatar użytkownika
Altowiolistka
Uzalezniony
Posty: 832
Rejestracja: 26 gru pt, 2008 10:09 pm
Posiadany PUG: 205 1.9D forever
Lokalizacja: Warszawa; Sadowa

Re: Paliwo w góre

Post autor: Altowiolistka »

dzisiejsza cena paliwa:
-Grecja ~ 6, 36zł za litr 95 / 5, 52zł za litr ON
-Luksemburg~ 4, 88zł za litr 95/ 4,32 zł za litr ON

ostatnio zerknelam do zeszytu ze spalaniem, tankowaniem itd....
dwa lata temy paliwo ON bylo srednio za 3, 80zl za litr...
zeby zaoszczedzic jezdzilam na bliska tankowac bio do polowki baku za 3, 48zl za litr :cry: 8)7 :(
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: Paliwo w góre

Post autor: lui »

Witam,

Myśmy z kolei kupili GTI już zagazowane, na drugi dzień od razu omówiliśmy się na zdemontowanie instalacji LPG. Trzeba wybrać albo GTI albo gaz. Jesteśmy zwolennikiem gazu, ale w junkersie w domu :)
ODPOWIEDZ