Antena do CB...

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Antena do CB...

Post autor: 2mouse »

Jaka będzie dobra-najlepsza antena do Alana 102? Wolałbym, żeby była na magnetycznej podstawie i nie dłuższa niż metr.... Mogłaby też nie kosztować więcej niż radio... :) Lamer w temacie jestem straszny, więc poproszę drukowanymi... :D
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Antena do CB...

Post autor: robson »

Piotrek Prezydenta kup są takie i dobre. :W Ja jeżdżę na Titanium to jest odpowiednik i jest super :W
Załączniki
2013-12-27 20.40.53.png
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Antena do CB...

Post autor: Martinoo »

rozejrzyj się w temacie anten firmy Sirio. Sa stosunkowo nie drogie ale odbiór jest bardzo dobry. Jeżdzę na takiej Sirio 120 cm od dwóch lat i wszystko słyszę doskonale a i mnie bardzo dobrze słyszą
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Antena do CB...

Post autor: robson »

Martinoo pisze:rozejrzyj się w temacie anten firmy Sirio. Sa stosunkowo nie drogie ale odbiór jest bardzo dobry. Jeżdzę na takiej Sirio 120 cm od dwóch lat i wszystko słyszę doskonale a i mnie bardzo dobrze słyszą
Marcin :wink: Piotrek pisał nie dłuższa niż metr :D

Piotrek jeden bat mogę ci sprzedać ,dokupisz sobie tylko magnez. :W
Załączniki
2013-12-27%2021_27_11.png
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Antena do CB...

Post autor: sekator »

ja mam jakieś sirio około metra i jest dobrze, ale najlepiej podjedź do jakiegoś punktu CB, kup u nich antenę (może być ciut drożej niż na allegro) i niech od razu zestroją Ci antenę na dachu, wiećej jak 100-120zł nie zapłacisz :W
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Antena do CB...

Post autor: robson »

sekator pisze:ja mam jakieś sirio około metra i jest dobrze, ale najlepiej podjedź do jakiegoś punktu CB, kup u nich antenę (może być ciut drożej niż na allegro) i niech od razu zestroją Ci antenę na dachu, wiećej jak 100-120zł nie zapłacisz :W
Magnesoek sie nie stroi :W
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Antena do CB...

Post autor: sekator »

tak, wiem że podobno anten ok. 1m na magnesie nie trzeba stroić, ale kupując antenę powinni zrobić to z darmo, może nic to nie da, ale zawsze lepsze to niż nic a w przypadku długiej anteny chyba jednak lepiej wystroić.
A tak poza tym to ja się nie znam, jak wiesz co trzeba zrobić i kiedy to napisz, też się chętnie wszyscy dowiemy :mrgreen:
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Antena do CB...

Post autor: 2mouse »

robson pisze:
sekator pisze:ja mam jakieś sirio około metra i jest dobrze, ale najlepiej podjedź do jakiegoś punktu CB, kup u nich antenę (może być ciut drożej niż na allegro) i niech od razu zestroją Ci antenę na dachu, wiećej jak 100-120zł nie zapłacisz :W
Magnesoek sie nie stroi :W
Robert, a to titanium to konkretnie jak się nazywa? Magnes można luzem dokupić? Gwinty są zunifikowane? Lamer jestem w temacie i trzeba mnie za rączkę prowadzić... :(
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Antena do CB...

Post autor: Martinoo »

Zeby radio dobrze odbierał to każdą antene trzeba stroic i po strojeniu są zauważalne różnice w odbiorze.
też myslę abys podjechał do jakiegos punktu w którym sprzedaja antene do CB i tam Ci też dostroja w ramach zakupu anteny

http://allegro.pl/antena-cb-sirio-omega ... 49329.html

bardzo dobra antena a i nie jest jakos droga
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Antena do CB...

Post autor: robson »

Sekator tez nie jestem alfa,jezdze zawodowo i mialem problemy z zasięgiem myslalem ze to wina anteny a okazal sie problem z radiem i powiedzieli mi ze magnesowek sie nie zestraja nie maja stalego miejsca na dachu. Piotrek gwint na
magnesach jest tali sam ,różni sie tylko rozmiu magnesow.
Ostatnio zmieniony 28 gru sob, 2013 9:13 am przez robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Antena do CB...

Post autor: sekator »

ja nigdy nie miałem problemu z CB, jeździłem na Cobra + midland 145cm i nie było żadnych problemów, potem na Uniden i midland a teraz sirio i też problemu nie ma. Myślę, że to nie tylko problem anteny ale też wystrojenia samego radia.
Ja nigdy nie miałem problemu i nie mam z radiami uznawanymi ogólnie za problematyczne. Mam też prezydenta, ale Uniden choć bez auto działa czyściej i bez najmniejszych zastrzeżeń :W
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
guma
Junior
Posty: 383
Rejestracja: 22 gru śr, 2010 6:04 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 3734334
Lokalizacja: Klaudyn k. wawy

Re: Antena do CB...

Post autor: guma »

Piotrek są dwa podstawowe rodzaje mocowań anten DV i PL, patrz tutaj- http://cbmania.eu/watek-cbradio-przejsc ... mobilowych

Co do ustawiania SWR- strojenia anteny, to fakt nie ma sensu jej idealnie dostrajać, ale ja bym sprawdził czy nie ma wskazań z kosmosu, żeby końcówki mocy w radiu nie spalić...

Antena magnesowa do metra to chyba sirio as100- kiedyś testowaliśmy i wypadała naprawdę dobrze.
A z innych wynalazków to president florida - antenka ma 45cm i też fajnie działa- mam taką w garażu i mogę wam pożyczy na testy.
pozdrawiam

205 garage
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Antena do CB...

Post autor: 2mouse »

guma pisze:A z innych wynalazków to president florida - antenka ma 45cm i też fajnie działa- mam taką w garażu i mogę wam pożyczyć na testy.
Biorę :) Sam jeszcze wielu rzeczy nie wiem, ale 45 cm mnie przekonuje... :) Tylko się musimy jakoś zgadać, puszczają Cię w końcu z tego szpitala?... :?:

Nie mam jeszcze bladego pojęcia gdzie to zaczepić... W Rallye (Pchełce :) ) problemu nie ma: środek dachu. Ale w Garrosie (Pafnusiu :P)? Na dachu - nie otworzę szybra, na końcu dachu - bez sensu. Zaczepić o klapę- nie otworzę klapy. W sumie najlepiej byłoby na środku szybra, najwygodniej. Ale to wówczas muszę mieć taką antenę, która nie będzie potrzebowała ekranu na dole (za który robi dach...) i z przyssawką będzie... Same problemy... :(
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Antena do CB...

Post autor: Martinoo »

2mouse pisze:
guma pisze:A z innych wynalazków to president florida - antenka ma 45cm i też fajnie działa- mam taką w garażu i mogę wam pożyczyć na testy.
Biorę :) Sam jeszcze wielu rzeczy nie wiem, ale 45 cm mnie przekonuje... :) Tylko się musimy jakoś zgadać, puszczają Cię w końcu z tego szpitala?... :?:

Nie mam jeszcze bladego pojęcia gdzie to zaczepić... W Rallye (Pchełce :) ) problemu nie ma: środek dachu. Ale w Garrosie (Pafnusiu :P)? Na dachu - nie otworzę szybra, na końcu dachu - bez sensu. Zaczepić o klapę- nie otworzę klapy. W sumie najlepiej byłoby na środku szybra, najwygodniej. Ale to wówczas muszę mieć taką antenę, która nie będzie potrzebowała ekranu na dole (za który robi dach...) i z przyssawką będzie... Same problemy... :(
do garrosa za szybrem jak wmontujesz to będzie też dobrze odbierać. Wiekszość uzytkowników CB tak ma
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
guma
Junior
Posty: 383
Rejestracja: 22 gru śr, 2010 6:04 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 3734334
Lokalizacja: Klaudyn k. wawy

Re: Antena do CB...

Post autor: guma »

2mouse pisze:
guma pisze:A z innych wynalazków to president florida - antenka ma 45cm i też fajnie działa- mam taką w garażu i mogę wam pożyczyć na testy.
Biorę :) Sam jeszcze wielu rzeczy nie wiem, ale 45 cm mnie przekonuje... :) Tylko się musimy jakoś zgadać, puszczają Cię w końcu z tego szpitala?... :?:
no właśnie nie wiem, ale mam nadzieje że do końca stycznia to już na pewno wyjdę!
co do montażu to przyznam Ci się że ja zawsze stawiałem magnes na końcu dachu, zaraz przed klapą- bo nie lubiłem walającego się przez pół dachu kabla...
wszelkiego rodzaju przyssawki do szyberdachu odpadają, antena musi stać na metalowej powierzchni!
pozdrawiam

205 garage
ODPOWIEDZ