1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
karrol
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz sob, 2008 10:24 pm

1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: karrol »

Witam, dziś mój GTi wyciął mi numer. Pojechałem do urzędu, poszedłem złożyć papiery, wracam odpalam i nic cisza. Rozrusznik kręci ale samochód nie chce odpalić, nawet nie pyrknie. Sprawdziłem paliwo, dochodzi do listwy, sprawdziłem iskrę na świecach, jest niby normalna no i zgłupiałem. Auto normalnie chodziło żadnego katowania, normalna spokojna jazda. Przed zgaszeniem niczego niepokojącego nie zauważyłem. Gdzie można jeszcze czegoś się doszukać? Sprawdziłem błędy, nadal błąd zaworu od par benzyny i błąd ładowania ale było zawsze. Po za tym komputer nic nie pokazuje. Kurcze jak paliwo jest , iskra jest to co może być?? Sprawa jest dość pilna bo auto stoi w miejscu płatnego parkowania :(
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: Banita »

Jaki kolor iskry? Jesli pomaranczowa to nie zapali.
karrol
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz sob, 2008 10:24 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: karrol »

Niestety niebieska
Marioo
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 03 wrz ndz, 2006 8:57 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 89r, 205 XSD 93r, Multi 94r
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: Marioo »

Sprawdzi moduł, może wtyczka spadła.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: Banita »

Wtryski wyciagnij razem z listwa i niech ktos zakreci rozrusznikiem. Bedziesz wiedzial, czy podaja paliwo.
karrol
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz sob, 2008 10:24 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: karrol »

No moduł jak by poszedł to by chyba nie było iskty. sprawdzę wtryski, mi się wydaje że to jedyna możliwiość. Jak wtryski nie będą podawały to co może być powodem? Ok 20 jadę go sholować, spróbuję przed zgarnięciem go zdjąc listwe z wtryskami, zobaczymy.... Wtyczki wszystkie sprawdziłem sa ok
karrol
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz sob, 2008 10:24 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: karrol »

Jaja jak berety, iskra jest, wtryskiwacze też podają paliwo. Wszystkie kostki czujniki przepływki itd sprawdzone i dalej nic.

Rozbebeszyłem osłony rozrządu z tego wszystkiego i pojawiło się pytanie. Może mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić rozrząd? Na górnym wałku jest otwór to wiem a na dole? W dieslu to wiem że jest otwór przy rozruszniku a w GTI? próbowałem go odnaleźć ale z marnym skutkiem... innego pomysłu nie mam jak tylko rozrząd.....
Awatar użytkownika
rallye
Uzalezniony
Posty: 834
Rejestracja: 08 cze pt, 2007 11:57 am
Posiadany PUG: 205 GTi Export 1.9 >< 205 Gentry
Numer Gadu-gadu: 3612169
Login tlen: fastadi
Lokalizacja: Frankfurt am Main / Wrocław

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: rallye »

zobacz czy pali z pychu? :mrgreen:
Fast Garage ... in progress
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: moralez »

na kole pasowym jest rowniez otwor (sa 3, ten wlasciwy ma inna srednice)
niechce byc nudny ale ksiazka to rowniez opisuje
karrol
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz sob, 2008 10:24 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: karrol »

Ok, dzięki w książce na szybko znalazłem tylko opis do ustawienia rozrządu w dieslu. Tak dla pewności otwór w kole pasowym ma się pokryć z jakimś otworem w obudowie rozrządu?


rallye takie żarty zostaw dla siebie.....
Awatar użytkownika
rallye
Uzalezniony
Posty: 834
Rejestracja: 08 cze pt, 2007 11:57 am
Posiadany PUG: 205 GTi Export 1.9 >< 205 Gentry
Numer Gadu-gadu: 3612169
Login tlen: fastadi
Lokalizacja: Frankfurt am Main / Wrocław

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: rallye »

to nie żarty.... moje poprzednie czerwone GTi tez czasem nie paliło z kluczyka - a wszystko było ok - na popych paliło za strzałem 8)7

sprawdź czujnik położenia wału - jest u góry w skrzyni biegów zamontowany
Fast Garage ... in progress
karrol
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz sob, 2008 10:24 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: karrol »

No wizualnie jest ok, po za tym gdyby było cos z nim nie tak to by isrkry nie było albo była by nieregularna. Stawiam na pasek, jest bardzo luźny, nawet dużo za luźny.... może mi ktoś powiedzieć jak z tym znakiem na wale? ...... trzeba kołko pasowe zdejmowac czy tak jak kolega moralez napisał na tym kółku wystarczy sprawdzić? Czy prosze o zbyt wiele??
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: KrakerSx »

Jak dobrze się orientuje to koło pasowe musisz zdjąć żeby dostać się do dolnej części rozrządu, z tego co piszesz że masz luźny pasek, to może napinacz się posypał u mnie tak było i takie same objawy miał nie chciał odpalić mimo że wszystko dostawał co potrzeba został zabrany do mechanika i diagnozą była rolka napinacza(tylko ja nie mam gti ale oznaki były takie same).
No jeżeli masz oznakowane na kole zamachowym i na kole zębatym wałka rozrządu to masz lux ustawiasz jak są znaki zabezpieczasz kołkami i do roboty wymieniasz co trzeba itp, co do naciągania paska to niestety nie pomogę(tyle wypatrzyłem jak robił to mechanik =) )


BTW: etzold strona 19 wszystko pięknie opisane niestety na silniku TU ale powinno być podobnie w gti
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: Banita »

Nie trzeba nic zdejmowac.
Masz na kole pasowym walu bodajze 3 otwory. Jeden jest troszke inny i ma wejsc w niego kolek. Jak wejdzie, to musi tez wejsc kolek w otwor w glowicy przez otwor w kole pasowym na walku.

Ps. Jesli czujnik walu by padl, to ani iskry, ani paliwa ;)


Oznakowanie robione w warsztatch na kolach pasowych mozna sobie o kant dupy potrzaskac
KrakerSx pisze: BTW: etzold strona 19 wszystko pięknie opisane niestety na silniku TU ale powinno być podobnie w gti

BTW: A widziales kiedys silnik z gti nie-na-zdjeciu? :W
karrol
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz sob, 2008 10:24 pm

Re: 1.9 GTi nie odpala - pilna sprawa

Post autor: karrol »

Wszystko się zgadza Banita rozrząd jest ok, naciągnąłem tylko trochę pasek i tyle, samochód jak nie odpalał tak nie odpala....
ODPOWIEDZ