Dziwne dźwięki

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Dziwne dźwięki

Post autor: bhejduk »

Witam,
Mam autko z silnikiem 1.4 i króciuteńką skrzynią biegów. Przy 3 tys obr. na 5 biegu mam 85km/h. Auto ma jedną mega denerwującą mnie cechę, przy przyśpieszaniu wydaje dźwięki jakby się coś tarło, ale nie ciągle, lecz tak jakby coś miało bicie i to bicie o coś tarło, dodatkowo lekko szarpie, pomijam sprzęgło, raczej skupmy się na reszcie. Kiedy auto już nabierze prędkości widać jak drążek biegów drży, szarpie go. Cóż to jest?
Bartek jestem.
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Dziwne dźwięki

Post autor: operatorbazooki »

Jeśli poszarpuje a obroty nie falują to obejrzy poduszki silnika i skrzyni biegów, przerabiam ostatnio podobny problem. Przy okazji ( a może w następstwie uszk. poduszek ) miałem urwaną gumę na wieszaku wydechu i tak to sobie radośnie pukało, dzwoniło i tarło:) Podstawa to podnośnik albo kanał żeby wszystko dokładnie obejrzeć:)
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne dźwięki

Post autor: bhejduk »

Wydech mam zrobiony, cały , więc nie w tym kłopot. Która poduszka mogła by być uszkodzona żeby dawać taki efekt?
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
gti&green
Junior
Posty: 220
Rejestracja: 11 sie śr, 2010 2:17 pm
Posiadany PUG: był RG 1.4 1991r, GTi 1.9 1991r, był green 1.1 zeswapowany na 1.4 1991r i nowy nabytek XS 1.4 1991r
Numer Gadu-gadu: 5809515

Re: Dziwne dźwięki

Post autor: gti&green »

Może być wysypane łożysko podporowe długiej półosi.
Miałem tak w XS'ie
205... i wszystko inne zostaje w tyle
Technik konserwacji zabytków, w pracy i w garażu :p
ODPOWIEDZ