Problem, przerywa, muli na benzynie

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem, przerywa, muli na benzynie

Post autor: bhejduk »

Tak wiem że TPS to czujnik położenia przepustnicy, ale czy taka narowistość i takie jakby samonapędzanie się auta gdy puszczam gaz to może być uszkodzony ten czujnik TPS? Jaki ten czujnik ma wpływ na spalanie?
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem, przerywa, muli na benzynie

Post autor: DJPreZes »

Problemy mogą być dokładnie takie jak napisałeś. Wpływ na spalanie raczej "ujemny", tj. powinien palić jak dziki wieprz ;)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem, przerywa, muli na benzynie

Post autor: bhejduk »

Początkowo zacznę od świec, kabli i filtrów. Następnie jeśli znajdę bo na allegro nie widziałem tego czujnika TPS to go wymienię, po drodze muszę jeszcze wydech pospawać.
Bartek jestem.
kini007
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź wt, 2011 11:25 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1909149

Re: Problem, przerywa, muli na benzynie

Post autor: kini007 »

Witam, po dłuższym czasie. W dniu dzisiejszym wymieniłem czujnik położenia przepustnicy , samochód odżył, zniknęła kontrolka błędów , nie ma problemów z rozruchem itp ;)))) koszt: 80 zl. Okazało się , że wytarły się dwie ścieżki na potencjometrze, potem zrobię zdjecie. Czujnik póki co założony ,,na pałe" , bez żadnych regulacji co podejrzewam powoduje lekką zamułke od 1- 2 tysięcy obrotów, niedługo postaram się temat ogarnąć. A to czujnik który założyłem: http://energy.org.pl/kategorie,,potencj ... ps,42.html ( ten pierwszy :) ) Serdeczne dzięki za wszelkie odpowiedzi, w razie gdybym miał jeszcze problemy z wyregulowaniem będę pisał, myśle że moge na was liczyc pozdrawiam !


A ty zdjęcia, może niedokładne , ale widać miejsca w których przetarte są ścieżki :)
Załączniki
2012-01-17 13.25.14.jpg
2012-01-17 13.25.36.jpg
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Problem, przerywa, muli na benzynie

Post autor: scaliburgreg »

Witam wszystkich. Chcę odświeżyć temat, ponieważ dzisiaj w moim XSie TU3M wymrugałem błędy 13 i 33.
Objawy jakie mam to wysokie (2500 czasem nawet do 3000 obr/min) tuż pod odpaleniu na zimnym. W miarę rozgrzewania maleją. Jak już się nagrzeje to między 1000 a 1200, ale czasem potrafi na jałowym trzymać około 500 0br/min a nawet zgasnąć na dojazdówce do skrzyżowania.
Jak ruszam na zimnym to wbijając kolejne biegi czasem szarpnie jakby na moment nie dostawał paliwa (czytałem, że to kolejny dowód na awarię tpsu)
Pytanie do kolegi kini007 - jaki dokładnie nr katalogowy ma tps, który kupiłeś, bo katalogi internetowe mają to do siebie, że mogą się zmieniać i pozycja nr1 z przed paru miesięcy nie musi być nadal aktualna (patrząc po kształcie to chyba nadal ten pierwszy, ale wolę mieć pewność) :wink:

Druga sprawa to walnięty czujnik temp powietrza na dolocie i wnioskuję, że moje spalanie na poziomie 12l/100km w największe mrozy jest z nim związane, bo gdy temperatura na zewnątrz zrobiła się troche bardziej wiosenna spalanie spadło do poziomu 10l/100 (przy spokojnej jeździe). Moje pytanie teraz gdzie mogę znaleźć taki czujnik i czy w ogóle jest możliwa jego wymiana bez wkładania innego wtrysku? Próbował ktoś to robić, czy muszę się liczyć z wysokimi kosztami lub poszukiwaniem na szrotach?

Lambdę i czujnik temp do ECU mam nowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek86
Junior
Posty: 169
Rejestracja: 08 sty ndz, 2012 1:27 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 8866480
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Problem, przerywa, muli na benzynie

Post autor: Piotrek86 »

Witam, mam podobny problem w TU1M, a mianowcie po złożeniu LPG autko po odpaleniu ma cięzko sie zebrac na obroty żeby go przegazować i wlączyć gaz. Czasem zgaśnie, czasem chodfzi jakby na 2 cylindry. Jakoś to zaobserwowałem po założeniu LPG.
Błedy ma takie: 41, 52, 32, 31.
Objaw mam identyczny jak załozyciel tematu, czy więc u mnie też by był TPS uszkodzony??
Czy mógł sie on tak nagle zepsuć, albo zacząć dawać takie objawy po zalożeniu LPG??
A i jeszcze jedno, czasem auto choć na benzynie cięzko odpala
Awatar użytkownika
smiechoo
Junior
Posty: 261
Rejestracja: 01 lip wt, 2008 10:55 am
Posiadany PUG: XS 1.4 TU3M ---> TU3S + LPG
Numer Gadu-gadu: 5774709
Lokalizacja: 3city

Re: Problem, przerywa, muli na benzynie

Post autor: smiechoo »

Piotrek86 pisze:Witam, mam podobny problem w TU1M, a mianowcie po złożeniu LPG autko po odpaleniu ma cięzko sie zebrac na obroty żeby go przegazować i wlączyć gaz. Czasem zgaśnie, czasem chodfzi jakby na 2 cylindry. Jakoś to zaobserwowałem po założeniu LPG.
Błedy ma takie: 41, 52, 32, 31.
Objaw mam identyczny jak załozyciel tematu, czy więc u mnie też by był TPS uszkodzony??
Czy mógł sie on tak nagle zepsuć, albo zacząć dawać takie objawy po zalożeniu LPG??
A i jeszcze jedno, czasem auto choć na benzynie cięzko odpala

1. kable
2. swiece
3. tps
Awatar użytkownika
Piotrek86
Junior
Posty: 169
Rejestracja: 08 sty ndz, 2012 1:27 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 8866480
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Problem, przerywa, muli na benzynie

Post autor: Piotrek86 »

Kable i świece nowe, bo zawsze dbam o takie rzeczy,
ale mam jeszcze jeden trop a mianowicie błąd w instalacji gazowej, jak się potwierdzi moja diagnoza to napisze :D
ODPOWIEDZ