Przerywa Na Każdym biegu

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
akses
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 kwie pt, 2011 12:29 am
Posiadany PUG: 1,1 rok 91
Numer Gadu-gadu: 0

Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: akses »

Witam!
Ponownie mam problem z moim peugeotem i nie wiem gdzie tej przyczyny szukać a mianowicie przerywa podczas jazdy praktycznie na każdym biegu na niskich obrotach i nawet w momencie jak chce przyspieszyć szarpie tak jakby albo powietrza dostawał albo paliwa brakowało praktycznie nie da się jeździć . Sprawdzałem świece są nowe przeczyściłem je wymieniłem filtr paliwa filtr powietrza , przeczyściłem styki od pompy paliwa , sprawdzałem kopułkę , moduł który niedawno też był wymieniany. Poza tym moj peugeot jest na gaźniku solex 32 PBISA 16 silnik 1.1 .
Może macie jakieś pomysły co to może być ? lub gdzie mogę szukać przyczyny tej usterki. Ogólnie silnik nie gaśnie tylko problem jest z tym szarpaniem podczas jazdy .

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
wasik
Junior
Posty: 105
Rejestracja: 02 sie wt, 2011 11:01 am
Numer Gadu-gadu: 6321878
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: wasik »

może cewka?, miałem tak w clio że auto szarpało jak się dało troszkę gazu, na początku przy wyższych obrotach a później to już przy niskich nie dało się jechać
Awatar użytkownika
ciechom
Junior
Posty: 477
Rejestracja: 10 kwie ndz, 2011 9:14 pm
Posiadany PUG: 205 GTI, 205 Look
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: ciechom »

A przewody wysokiego napięcia ?
Sprawdź je - jeśli na niskich obrotach szarpie a na wyższych idzie, to dostaje słabą iskrę, co może sugerować problem z przewodami.

Właśnie uporałem się w swoim z tym problemem, po wymianie przewodów na nowe auto odżyło :)
akses
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 kwie pt, 2011 12:29 am
Posiadany PUG: 1,1 rok 91
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: akses »

Kable były kiedyś wymieniane ale w sumie nie wiem jak dawno wygladaja całkiem dobrze ale juz w niektorych miejscach są popękane myślicie że może uciekać przez nie iskra ogólnie problem pojawił się pewnego dnia jak stał z 5 dni nie używany , jest jakiś sposób na sprawdzenie kabli czy trzeba wymienić na nowe ?

Ogólnie problem pojawia się na niższych obrotach bo jak potrzymam go na wysokich to zanika problem lub podczas zmiany biegu i wciśnięciu gazu sprawdzę te kable
Awatar użytkownika
ciechom
Junior
Posty: 477
Rejestracja: 10 kwie ndz, 2011 9:14 pm
Posiadany PUG: 205 GTI, 205 Look
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: ciechom »

... mi kiedyś polecono sprawdzenie kabli za pomocą rozpylanej wody :) (taki rozpylacz do opryskiwania kwiatów - żeby robił mgiełkę) jak się zrobi ciemno: odpalasz auto, podnosisz maskę, psikasz na silnik - jak skaczą iskry - to prąd ucieka :)

w prawdzie teraz tej metody nie stosowałem tylko wymieniłem kable, ale kiedyś w GTI sprawdzałem i faktycznie na zurzytych kablach iskry było widać.
Awatar użytkownika
zen81
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 15 lip pt, 2005 11:45 pm
Posiadany PUG: Clio
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: zen81 »

ciechom pisze:faktycznie na zurzytych kablach iskry było widać.
potwierdzam :D
Zero łaski, zero wzruszeń..
-------------------------
Awatar użytkownika
gti&green
Junior
Posty: 220
Rejestracja: 11 sie śr, 2010 2:17 pm
Posiadany PUG: był RG 1.4 1991r, GTi 1.9 1991r, był green 1.1 zeswapowany na 1.4 1991r i nowy nabytek XS 1.4 1991r
Numer Gadu-gadu: 5809515

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: gti&green »

.... a ciśnienie paliwa sprawdzałeś?? może filtr zawalony albo pompa nie wyrabia...
205... i wszystko inne zostaje w tyle
Technik konserwacji zabytków, w pracy i w garażu :p
Awatar użytkownika
TomekŻulu
Junior
Posty: 225
Rejestracja: 14 sty sob, 2012 12:19 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grenntown
Kontakt:

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: TomekŻulu »

Tylko są winne przewody i świece opisywanym objawom. Wiem z doświadczenia :D
akses
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 kwie pt, 2011 12:29 am
Posiadany PUG: 1,1 rok 91
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: akses »

Witam ponownie wymieniłem przewody tylko problem jest taki iż nie chce tym razem odpalić tzn kręci już prawie strzela w rurę ale nie odpala kolejność mam ustawioną chyba dobra bo 1-3-4-2 dziś podładuje akumulator bo podejrzewam iż jest za słaby żeby odpalił. Miedzy czasie też jak stał regulowałem luz w zaworach 02 w ssacym i 0.4 w wydechowym czy może ma to jakiś wplyw że teraz nie odpala gdzie szukać usterki .
Pozdrawiam
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: borek_wpr »

Na kopułce powinien być opis. Nr. kabla odpowiada nr. cylindra.
Dla przypomnienia cylinder nr. 1 to ten od skrzyni biegów następnie 2,3 i 4.
Przyczyną szarpania może być też usterka gaźnika.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
akses
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 kwie pt, 2011 12:29 am
Posiadany PUG: 1,1 rok 91
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: akses »

Już odpala pomyliłem kolejność kabli . Już nie przerywa po wymianie kabli jest już wszystko okey .
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc ! :)
qra
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja wt, 2012 12:46 am
Posiadany PUG: 406c 2.0t, 207 1.6hdi, 205 junior :)
Numer Gadu-gadu: 4225759
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: qra »

Panowie mam podobny problem w Juniorze, podobny ale nie do końca:

Auto odpala bez większych problemów ( PB i LPG), przebicia na 99% nie ma, iskra na każdym cylindrze jest, sprężanie w granicach 10 atmosfer więc nie cuda ale w miarę równo wszędzie, wolne obroty bez problemu, na biegu jałowym wkręca się powyżej 5k rpm, ale pod obciążeniem zaczynają się cuda... obroty max 3k rpm, szarpie strzela i co tylko sobie kto wymarzy, v-max na obecną chwile 70km/h przy czym jazda z ta prędkością jest nie do wytrzymania:/ Ktoś wie ocb?
Awatar użytkownika
TomekŻulu
Junior
Posty: 225
Rejestracja: 14 sty sob, 2012 12:19 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grenntown
Kontakt:

Re: Przerywa Na Każdym biegu

Post autor: TomekŻulu »

TomekŻulu pisze:Tylko są winne przewody i świece opisywanym objawom. Wiem z doświadczenia :D
Przerobilem to od 2002r. W juniorze, xr , i rolandach , kup świece i przewody i po problemie, polecam nie oszczęedząć to posłuży na 90-100 tys.
ODPOWIEDZ