Poziom oleju w skrzyni biegow

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
lexy
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 12 mar pn, 2012 10:14 pm
Posiadany PUG: Junior, Roland Garros Cabrio
Numer Gadu-gadu: 2478004
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Poziom oleju w skrzyni biegow

Post autor: lexy »

Witam mam Puga z silnikiem 1,4 TU3M ale nie wiem jaki typ skrzyni biegow a chodzi mi stan oleju w niej. Odkrecilem korek (zaznaczony na foto) na klucz kwadrat (klucz zrobilem z klamki) i wycieklo mi ok 400 ml oleju ale sie wystraszylem i szybko zakrecilem. Moje pytanie dotyczy oleju tzn czy jest to olej ktory mam w silniku czy jest osobno zalewana skrzynia biegow? jaki powinien byc stan? czy to jest korek spustowy czy kontrolny? bo jak na kontrolny to jakos nisko osadzony - tak mi sie przynajmniej wydaje...
Załączniki
skrzynia.jpg
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Poziom oleju w skrzyni biegow

Post autor: DJPreZes »

W TU olej jest osobno, a powinno go być tyle, że jak staniesz na prostym, to po odkręceniu tego korka powinno się delikatnie sączyć po gwincie.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
lexy
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 12 mar pn, 2012 10:14 pm
Posiadany PUG: Junior, Roland Garros Cabrio
Numer Gadu-gadu: 2478004
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Poziom oleju w skrzyni biegow

Post autor: lexy »

w takim razie wypuszcze nadmiar oleju albo poszukam w sklepie odpowiedni i wymienie calosc. Korek spustowy powinien byc pod skrzynia. acha jeszcze jedno pytanie mam taki srodek ktory nazywa sie Motorlife podobno przedluza zywotnosc skrzyn i silnikow czy ktos dodawal to do oleju?
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Poziom oleju w skrzyni biegow

Post autor: skola »

lexy pisze:w takim razie wypuszcze nadmiar oleju albo poszukam w sklepie odpowiedni i wymienie calosc. Korek spustowy powinien byc pod skrzynia. acha jeszcze jedno pytanie mam taki srodek ktory nazywa sie Motorlife podobno przedluza zywotnosc skrzyn i silnikow czy ktos dodawal to do oleju?
Niby przedłużają ale jak stosujesz to regularnie i np od 200 000 systematycznie to dodajesz. Na jeden strzał to nic nie daje chyba że wierzysz w cuda :P
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
ODPOWIEDZ