Gotuje i przegrzewa się na małym obiegu

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
niedzwiedzmilus
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar sob, 2014 2:03 pm
Posiadany PUG: forever 1.1
Numer Gadu-gadu: 35751337
Login tlen: niedzwiedzmilus

Gotuje i przegrzewa się na małym obiegu

Post autor: niedzwiedzmilus »

Witam wszystkich użytkowników 205 jestem tutaj nowy i to mój pierwszy post.
Kupiłem niedawno peugota 205 w wersji forever z silnikiem 1.1 i okazało się że uszczelniacze do wymiany spalał olej,autko stało nieruszane pół roku po przejechaniu 100km posypało się.
Więc naprawa planowanie i wymiana uszczelniaczy,nowa pompa wody,kompletny rozrząd,nowe sprzęgło i wiele innych rzeczy problem polega na tym iż po złożeniu wszystkiego do kupy autko ma problem z przegrzewaniem się na małym obiegu po odpaleniu po moze pięciu minutach zaświeca się kontrolka temperatury i stop pierwsze podejrzenia padły na termostat to poszedł do wymiany i dalej to samo, więc pomysł wymontowania i puszczenia dużego obiegu i wszystko jest ok nie przegrzewa się
na chwile obecną autko dalej nierozszyfrowane może macie jakie pomysły co mu może dolegać dodam jeszcze że wymieniane były pierścienie tylko nic poza tym nieruszane.

Czyli gotuje na małym obiegu po 5 minutach czyli nawet nie zdąży sie otworzyć termostat przed remontem wszystko było ok prosze o jakieś porady
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotuje i przegrzewa się na małym obiegu

Post autor: cejot »

Witaj!

Miło, że zajrzałeś na nasze forum. Rady dla początkującego:
1. Zanim zaczniesz prosić o pomoc rozejrzyj się trochę po forum.
2. Z łatwością natkniesz się na temat powitalny - Nowi witają się w tym temacie
3. Popracuj nad sensem i poprawnością pisanych postów, ponieważ to, co napisałeś nie jest zrozumiałe.

Na chwilę obecną temat zamykam.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Zablokowany