Problem z odpowietrzeniem hamulcow / POMPA hamulcowa

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Problem z odpowietrzeniem hamulcow / POMPA hamulcowa

Post autor: stef »

Witam!

Mam problem z odpowietrzeniem hamulcow. Wyglada na to, ze pompa nie chce pobrac plynu i wtloczyc go do ukladu. Co moze byc nie tak? To tak jakby sama pompa sie zapowietrzyla i nie chciala pobrac plynu? Macie jakies pomysly?

dzieki
Ostatnio zmieniony 29 sty pn, 2007 9:48 pm przez stef, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: borek_wpr »

Dolej płynu hamulcowego do pełna.Nie zakręcaj korka wlewu.Do odpowietrzania przydała by się druga osoba do pompowania pedałem hamulca . Zdejmij kapturek z odpowietrznika i odkręć odpowietrznik.Najbezpieczniejsze odkręcenie przy użyciu klucza nasadowego lub oczkowego ale sześciokątnego .Nie obrabia krawędzi .Nigdy płaski!!!.Dalej jak w książce. Jeżeli nie było kapturków,to mogą być zatkane-zarośnięte brudem otwory w odpowietrznikach lub za mało poluzowane.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Post autor: stef »

Dzieki, ale nie o to chodzi! Wiem jak odpowietrzac hamulce! Wszystko robie jak nalezy, ale pomimo tego pompa nie chce pobrac plynu! Dlatego moj post!
Obrazek
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

do przodu poszedl a do tylu nie chce? jesli tak to pewnie wiem o co chodzi, a jesli wogole nie zaciaga, to mozna wywalic ten post :wink:
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Post autor: stef »

Zaciagnal minimalna ilosc! Pedal stal sie troche twardszy! I dalej nie chce zassac???
Obrazek
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

sproboj wywalic korektory z przewodow idacych do tylnych hamulcow -lubia sie zawiesic

PS. Prosze -nie krzycz :wink:
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Post autor: stef »

ok, dostalem jeszcze rade tego typu! Zeby podpompowac troche hamulcem i pozostawic go wcisnietego na noc! Czasami trzeba zrobic to z 2 3 razy ale ponoc sie sprawdza?

PS. jakos w nawyk mi weszlo to wciskanie "krzykaczow" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Post autor: stef »

Pompa zachoduje sie dosc dziwnie bo przy wcisnieciu pedalu pobiera troche plynu ze zbiornika, ale po odpuszczeniu pedalu plyn spowrotem powraca do pojemniczka?
Tak jakby nie dawala go rady podac na przewody. O dziwo po odkreceniu od niej przewodow nie tryska z kanalow przy pompowaniu.

Zastanawiam sie nad zestawem naprawczym, bo wyglada na to, ze przepuszcza gdzies na uszczelkach?

PS. nie zmierzylem, jaka jest srednica cylindra pompy 1.9 GTi bo w katalogy intercars widnieja 19mm, 20,6mm, 22,2mm?
Obrazek
ODPOWIEDZ