Zawieszenie Gwintowane

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Zawieszenie Gwintowane

Post autor: Czak »

YO ! Zakładam temat, bo był mały offtop w temacie ogłoszenia z netu i Orfi brutalnie na nas nakrzyczał :( .

Chciałbym, żeby się ktoś wypowiedział na temat tańszego zawieszenia gwintowanego. Nie jeżdżę Peugeotem wyczynowo i chodzi mi tylko o to, żeby mieć możliwość stałej regulacji wysokości. Tak, żebym latem mógł się poruszać na delikatnej glebie, a gdybym jechał gdzieś w trasę w więcej osób lub byłaby zima to, żebym mógł wrócić do normy, bo nie widzi mi się zmiana sprężyn z przodu i przestawianie tylnej belki. Zapraszam do dyskusji :D

Narazie najtańszą opcją jaką znalazłem w PL jest : http://allegro.pl/peugeot-205-zawieszen ... 01200.html



I nowe : http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowan ... 47491.html
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: 2mouse »

Czak pisze:To jakieś lipne te zawieszenie, bo w gwintowanym międzyinnymi chodzi też o prostotę regulacji, ale pierwszy raz się spotykam z tym, żeby trzeba było wyjmować cały amor O.O.
Ale Koni 1130 NIE jest gwintowane. Regulacja dotyczy jedynie twardości. Poza tym wertując fora rajdowe, dowiedziałem się że wystarczy zdjąć koło i kluczem z zestawu kręcić...
Wygląda na to że gwintowane nie są już produkowane do 205... Chyba że Raceland... Poczytaj sobie rajdy.hoga.pl lub autoklub.pl, to są chyba najlepsze źródła informacji i tam ogólnie nie mają dobrej opinii o tej firmie. Ja osobiście bałbym się w to inwestować... :roll:
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: Para »

Czak chyba bedziesz pionierem jezeli chodzi o tanie zawieszenie gwintowane, jak nie boisz sie ryzyka to sprobuj i bedziesz mogl polecic lub odradzic innym w przyszlosci. Dowiedz sie jaki jest zakres regulacji i czy nie rdzewieja, bo tanie maja to do siebie ze ci caly gwint pordzewieje po pierwszej zimie i nie bedziesz juz mogl nic regulowac :W
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: Czak »

Czak chyba bedziesz pionierem jezeli chodzi o tanie zawieszenie gwintowane, jak nie boisz sie ryzyka to sprobuj i bedziesz mogl polecic lub odradzic innym w przyszlosci. Dowiedz sie jaki jest zakres regulacji i czy nie rdzewieja, bo tanie maja to do siebie ze ci caly gwint pordzewieje po pierwszej zimie i nie bedziesz juz mogl nic regulowac :W


Narazie się dowiaduję, bo wydałem na coś bardziej potrzebnego ;). I szybko nie kupię, ale pożyjemy zobaczymy. Czasami lepiej zapłacić więcej i mieć porządne a raz na jakiś czas może się akurat udać coś taniego i dobrego ;).
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: grzesiek309 »

Do naszych pugów pasują amortyzatory od 206, więc może cały gwint podejdzie :wink: Poniżej 1k PLN można już kupić komplet: http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowan ... 21495.html Sam swego czasu się nad takim zastanawiałem ale zbieram kasę na gruby projekt i 309 schodzi na dalszy plan 8)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: 2mouse »

grzesiek309 pisze:Do naszych pugów pasują amortyzatory od 206
Jesteś tego absolutnie pewien???
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: grzesiek309 »

2mouse pisze:
grzesiek309 pisze:Do naszych pugów pasują amortyzatory od 206
Jesteś tego absolutnie pewien???
Tak, porównywałem amory z 206 i 309. Jedyna różnica to miska sprężyny, która jest ok 10mm wyżej. Przez co pug będzie wyższy :( Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa górnych mocowań :N
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: zmac »

grzesiek309 pisze:
2mouse pisze:
grzesiek309 pisze:Do naszych pugów pasują amortyzatory od 206
Jesteś tego absolutnie pewien???
Tak, porównywałem amory z 206 i 309. Jedyna różnica to miska sprężyny, która jest ok 10mm wyżej. Przez co pug będzie wyższy :( Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa górnych mocowań :N
Tak samo jest z amorkami z 306, xary, partnera, berlingo, miska amortyzatora jest wyżej, jak ktoś potzrebuje wersje offroad będzie jak znalazł.
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: d_ARC »

2mouse pisze:
grzesiek309 pisze:Do naszych pugów pasują amortyzatory od 206
Jesteś tego absolutnie pewien???
Absolutnie :)

Mam u siebie amorki z 206 + H&R -30mm dedykowane do 205 (górne mocowania kolumny chyba z 205-ki, ale nie pamiętam dokładnie), jeździłem też z kumplem 205-ką na gwincie z 206. Z przodu oczywiscie mocowanie sprężyn wyżej, pójdzie lekko w górę, ale na gwincie można przecież wyregulować. W zestawieniu z H&Rami prowadzenie bajka, po włożeniu Mi16 wysokość też porównywalna do serii w GTI. Mocowanie stabilizatora jest w stronę komory silnika, ale u mnie to nie stanowiło problemu (na styk, ale nie tarło o podłużnice). No i pamiętajmy, że 205 jest lżejsze, więc zapewne będzie sztywniej niż gdyby założyć do 206 (pamiętam, ze po zglebowaniu było straaaasznie twardo).

Z tyłem gorzej, bo amorki mają inny skok/długość, więc raczej nie będą pracowały w pełnym zakresie. I na ile pamiętam trzeba przeprasować tulejki z zamorków od 205 (ale to jeszcze trzeba by zweryfikować). Mam zamocowane, na równym i w zakrętach prowadzi się jak gokart, ale jest beton straszny, mimo teoretycznie bardziej miękkiej belki z XSa. Po wybebeszeniu środka i zimową porą nie zdaje egzaminu - nie zaryzykowałbym bardzo szybkiego zakrętu na wybojach, będę wracał do amorków z 205. Pewnie padnie właśnie na Koni, regulacja twardości na zimę czy pojeżdżawki po torze to super sprawa.
zmac pisze: jak ktoś potzrebuje wersje offroad będzie jak znalazł.
Miłośnicy dużej felgi też będą zadowoleni, tylko co zrobić z tyłem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 22 gru śr, 2010 7:53 pm przez d_ARC, łącznie zmieniany 1 raz.
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: 2mouse »

d_ARC pisze:Pewnie padnie właśnie na Koni, regulacja twardości na zimę czy pojeżdżawki
To po ptokach, wersja z regulacją pokrętłem nie jest już produkowana i w Polsce niedostępna (tak wynika z wczorajszego research'a). Będziemy próbowali ciągnąć z Niemiec... :?
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: Para »

Firma ktora jest niezwykle popularna na 205GTI Drivers.com GAZ Shocks , produkuje kilka rodzaji zawieszen do naszych Peugeot'ow , warto zerknac.

http://www.gaz-shocks.pl/
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: grzesiek309 »

Gaz to na pewno bardzo dobra propozycja. Pytanie tylko ile taki zestaw kosztuje?
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
PIT_R
Uzalezniony
Posty: 933
Rejestracja: 10 cze czw, 2004 12:34 am
Posiadany PUG: Peugeot 306 1.6 90KM :)
Numer Gadu-gadu: 3914690
Login tlen: infernal_lord_hellboy
Lokalizacja: Wrocław i Ostrów Wlkp
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: PIT_R »

O ile dobrze pamietam to tylen GAZ-Shocksy kosztuja po 100 funtow.
Ja takie mam u siebie z tylu w 306tce. Jestem mega zadowolony. Twardo i trzyma na zakretach jak glupie :P
Obrazek
Bylo [url=http://www.pit_r.205.pl]Peugeot 205 1.0 HellStyle[/url]
Jest teraz [url=http://www.pit_r2.205.pl]Peugeot 306 1.6 90 KM[/url]
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: Para »

Od stycznia rosnie VAT na wyspach wiec jak chcecie kupowac GAZ to teraz
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
druan
Maniak
Posty: 1301
Rejestracja: 01 lis czw, 2007 6:29 pm
Posiadany PUG: peugeot GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawieszenie Gwintowane

Post autor: druan »

Para a angole nie robią w tym roku żadnej promocji i nie zbierają zamówień na gazy tak jak było w tamtym roku??
Żaden nauczyciel nie da ci na to papieru - Bądź Człowiekiem Dla Człowieka Szacunkiem się Kieruj.....

Syndykat Sępów Krakowskich
ODPOWIEDZ