pedał hamulca pomału wchodzi w podłoge !

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
pepek69
Junior
Posty: 105
Rejestracja: 22 lis sob, 2014 7:14 pm
Posiadany PUG: avatar
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

pedał hamulca pomału wchodzi w podłoge !

Post autor: pepek69 »

dokładnie - dzień wczesniej wszystko ok a dzisiaj rano coś jakoś dziwnie głębiej, ale nie jak dziura w pompie tylko tak z oporem ale do końca i hamowanie słabe i coraz gorzej - zaczęło ściągać mnie przy hamowaniu w prawo ale hamulec tak jak pisze jakby przy odkręconym odpowietrzniku pedał schodził do samej podłogi. Hamował ale bardzo wolno i z długą drogą hamowania. Myśle rozciekł sie tłok przy przednim zacisku lewym ... na zakrętach i przy hamowaniu mrugała kontrolka - sprawdziłem i oczywiście mało płynu. dolałem ale żadnych wycieków, wszystkie koła czyste, zaciski i tyły bez plamień i wycieków - a hamulca nima :?: serwo działa bo czuć przy zapalaniu i gaszeniu silnika. A żadnych wycieków - macie swoje pomysły i doświadczenia ? ja już wiem ... :mrgreen: ale jestem ciekaw :) oczywiście napisze o tym później.

a przy okazji - czym zalać układ dot3 czy dot4 ? bo nie wiem ... :(
205 XS 1.4 55KW 90r czerwony
205 XS 1.4 + LPG 55KW 90r grafitowy
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: pedał hamulca pomału wchodzi w podłoge !

Post autor: czargosia »

-DOT 4
- przegnity przewód prowadzący na tylne koła? Przeciek w okolicach zbiornika paliwa przed rozdzielaczem?
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
pepek69
Junior
Posty: 105
Rejestracja: 22 lis sob, 2014 7:14 pm
Posiadany PUG: avatar
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: pedał hamulca pomału wchodzi w podłoge !

Post autor: pepek69 »

a jaka jest różnica DOT3 a DOT4 ? czy stare układy mają jakieś znaczenie ? ja musze wymienić na nowy płyn cały układ - dzisiaj wyszło że mam w układzie jakiś bardzo stary zielony płyn i na dodatek jest jeszcze brudny i zanieczyszczony. stary zielony to pamiętam że to był chyba R3 ale i autko nie jest młode :) więc 27 letni oryginał :D ale czym teraz zalać ?



pisałem że nie ma żadnych wycieków :) żadnych plam, kałuży i itd. czyste podłoże - sprawdzałem kilka razy na zapalonym silniku i deptałem kilkanaście razy do dechy ... - żadnych śladów. :?: więc gdzie jest problem ?
205 XS 1.4 55KW 90r czerwony
205 XS 1.4 + LPG 55KW 90r grafitowy
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: pedał hamulca pomału wchodzi w podłoge !

Post autor: krzyska »

Sprawdz jeszcze czy nie ma wycieku z pompy do wnętrza serwa hamulca.
R3 faktycznie jest zielony. Dot 3, dot 4 i dot 5.1 są mieszalne i zamienne ze sobą oprócz dot5 bo on jest na bazie silikonów. Dot 4 jest w pełni wystarczający i nie ma sensy przeginać.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
pepek69
Junior
Posty: 105
Rejestracja: 22 lis sob, 2014 7:14 pm
Posiadany PUG: avatar
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: pedał hamulca pomału wchodzi w podłoge !

Post autor: pepek69 »

oczywiście przeciek z pompy do serwa :) wczoraj to już opanowałem , na szczęście miałem drugą pompe i wymieniłem - teraz jest ok. musze tylko wymienić cały płyn bo teraz jest r3 zmieszany z dot4 :D

dzięki i pozdrawiam.
205 XS 1.4 55KW 90r czerwony
205 XS 1.4 + LPG 55KW 90r grafitowy
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: pedał hamulca pomału wchodzi w podłoge !

Post autor: krzyska »

R3 to leję do traktora
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
pepek69
Junior
Posty: 105
Rejestracja: 22 lis sob, 2014 7:14 pm
Posiadany PUG: avatar
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: pedał hamulca pomału wchodzi w podłoge !

Post autor: pepek69 »

U mnie jak widać nikt tego nie zmienial. Ja nie sprawdzalem wczesniej bo i po co
Dopiero teraz przy awarii wyszlo"szydlo z worka" :D
205 XS 1.4 55KW 90r czerwony
205 XS 1.4 + LPG 55KW 90r grafitowy
ODPOWIEDZ