Błotnk prawy przód -wymiana porady

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Błotnk prawy przód -wymiana porady

Post autor: daro900 »

Witam

musze wymienic prawy przedni blotnik w moim XS 91r i nie bardzo wiem czy blotnik od dowolnego puga bedzie pasowal (pomijajac GTI bo ten to wogole jakis inny)

i jak jest z demontażem starego :
-co bedzie potrzebne (duzo sily? ;) )
-gdzie jakie sruby to wiem raczej bo ksiązke mam :)
-na co uważać zeby nie uszkodzic czegos w aucie

no i co potrzebne do montażu drugiego ?
-jakieś pasty olkity czy jak to tam sie zwie


no i jeszcze jedno moze ktos ma na zbyciu ladny i nie pordzewialy blotniczek w dobrej cenie a idealem by bylo jakby mial kolor (niewiem dokladnie jaki to jest) taki szarawy metalik trochu (zaznaczam podobno daltonista jestem )

pozdrawiam
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

Będzie pasować każdy błotnik który nei ma poszerzeń :) w sumei też by pasował ale jeden by dziwnie wyglądał ;) co do demontarzu hmm wstępnie to oglądałem u siebie :) odkręciłem wszystkie śruby które trzeba no i jeszcze jest to dość mocno sklejone więc zapewne troche siły :) :mrgreen:
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

he he to ze trza sily to ja sie domyslam :P ale jak jest z montażem drugiego ? na jakas paste sie go wkłada jakies uszczelnienia dodatkowe ? nie chce zeby mi pozniej rdzewial samochodzik ani zeby mi cos skrzeczalo i lakier pekal :)
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

nie no napewno trza by tam coś włożyć :) osobiście wybrałbym pewnie jakiś silikon dobry ale może ktoś ma lepsze propozycje :) :mrgreen:
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

hmm silikon ? ee nie bardzo jakos zle mi sie kojarzy ;) hehe jakas pasta wyglaszające moze kiedys bylo cos takiego jak olkit czy jakos tak :) ale zanim bede sciagal to dluuuga droga najpierw trza poszukac blotnika potem trza farbe kupic zaniesc do malarza (dlugo mu zejdzie znajac zycie ) a dopiero potem robota :P hehe :)

a swoja droga mam goscia co chce mi blotnik sprzedac za 60 zeta oplaca sie ? niby w dobrym stanie ni pordzewialy i nie pogiety

ps. Jot_jot
odwiedzilem twoja stronke :) ten czerwony pug na zdjeciach jest twoj ? brachu cos ty mu zrobil ?????? biedny samochodzik ;) hehe :P
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

Hmm czerwony gdzieś Ty znazał jesgo fotki :) no czerwony jest na części (powoli znika)

Co do tych 60 hmm raczej nie tak drogo :) pod warunkiem że nie puknięty itd najlepiej kup odrazu pod kolor :) nie bedzie trzeba malwoać :D:D:P
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

jjasne ciezko kupic odrazu w takim kolorze :| nigdzie nie widzialem a i szroty oblecialem :| mi tez sie nie usmiecha mlowac bo potem to bedzie smiesznie trochu wygladac bo sie bedzie odruznial i jeszcze mi wtedy przyjdzie chec na malowanie calego ;) i co wtedy ?
Awatar użytkownika
Yahoo
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 21 kwie śr, 2004 11:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Yahoo »

niestety kupić błotnik pod kolor jest prawie niemożliwe, zawsze będzie się różnił.
co do montarzu błotnika proponuję zastosować pastę głuszącą.
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

w piatek albo w sobote jade na taki szrocik w poszukiwaniu blotnika jak bedzie to wykrecam i juz :P
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

Pamiętaj zjeść dobre jedzonko co by mieć siłę :D:D :mrgreen:
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

na co przykleja sie błotniki w pugu, to wygląda jak jakiś silikon ale jest o wiele trwalsze i dobrze trzyma, gdzie mozna kupić taki specjalny środek do klejenia takich elementów???
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

A możę poprostu jakiś dobry silkon ( w końcu tyle ich róznych) w Carrefour :) :) :mrgreen:
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

wczoraj :

-zjadlem sniadanko w postaci dwoch kielbasek na goraco
-popjechalem do tego blotnika coby go wykrecic i co ?? du......pa bo cale auto ktos zabral :|
-wrocilem do domu obdzwonilem szroty jakies i ...

zamowilem w sklepie nowy blotnik 80 zeta mam gdzies te szroty wiem ze podroba to nie to co oryginal ale jestem dobrej mysli :)

dzisiaj jade po farbe (malarz mowi ze jakies dwie setki mu wystarcza) tylko ciekawe czy dwie setki farby czy dwie setki wooodeczki coby sie dobrze robilo ??:P

blotniczek dzis bedzie o 13

wiec od poniedzialku rozkrecam swoje autko i zaczne konserwowac je pod blotnikiem

i teraz maly problemik bo kurde zaywazylem rdze :| na tym placie co odziela nadkole od komory silnika tuz za prawym reflektorem :| normalnie miko tam trzabedzie to wyciac i cos wspawac ale jeszcze by sie przydalo czyms ta rdze posmarowac coby dalej nie szlo :| moze macie jakis dobry srodek ??? bo nie ce zeby mi autko rdzewialo

a tak wogole to jest jedyne miejsce gdzie pug rdzewieje tak nigdzie nic nima :) normalnie superos jak na auto z 91 roku :P zobacznie na corsy z tych rocznikow ;) kupa zlomu :P 205 rzadzi :P ;)

alem naklepal :)
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

spytaj fergussa on cos takiego ostatnio kupował do rdzy
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

:) blotnik juz u malarza od piatku ale ... no wlasnie :) wypodkladowany ladnie zmatowiony ale musie poczekac jeszcze na malowanie bo malarz zawalony z robota strasznie :| wiec po farbke najwczesniej jutro wiec w piateczek bym mial na bank :) ale znajaz zycie i mojego malarza to sie moze zdeka przeciagnac ;) ale bierze odemnie 150 zeta wiec moge poczekac ;) a w tej kasie to i malowanie i lakier (ja kupuje tylko baze) i konserwowanie wewnetrznej czesci blotniczka wiec chyba duzo nie wola ?? no i maluje zaje......cie
ODPOWIEDZ