Wkładka do zamka :)

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Ola

Wkładka do zamka :)

Post autor: Ola »

Wiecie może gdzie i za ile dostanę wkładkę do zamka do drzwi od strony kierowcy? Dziadkowi kiedyś kluczyk się połamał i otwierał kluczem od strony pasażera... Mnie troche denerwuje latanie wkoło samochodu żeby go otworzyć... No i właśnei chcę zainwestować... Gdzie najlepiej kupić tą wkładkę? z wymianą nie będzie problemu mam znajomego mechanika :))...
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Kupic mozna -nawet na tym forum, ale chyba lepiej bedzie zalozyc alarm i otwierac z pilota -koszt troche wiekszy, ale warto sie nad tym zastanowic.
dzana
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 16 sie śr, 2006 8:17 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bochnia, Brzesko

Post autor: dzana »

ja kupilam na szrocie, kosztowala o ile pamietam okolo 20 zl
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas9 »

na allegro 2xwkładka plus 2xkluczyk - 45 zł ( czy jakoś tak)
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

http://moto.allegro.pl/item189366414_al ... ujnik.html

i nie musisz pamietac czy dany kluczyk jest do drzwi, czy do stacyjki :wink:
Awatar użytkownika
PSEMO
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 19 maja czw, 2005 5:05 pm
Posiadany PUG: 205 Forever
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kostenblut
Kontakt:

Post autor: PSEMO »

Jak oddasz wkładkę do dobrego podkreślam DOBREGO gościa, który dorabia klucze, to powinien wyjąć złamany kluczyk z bębenka zamka bez problemu. Ja miałem taką akcję i wszystko się udało zrobić za 30 zł.
Ola

Post autor: Ola »

Z tą inwestycją w centralny zamek i alarm to dobry pomysł, ale nie na teraz gdyż, jeszcze nie pracuję i wkład w samochód jest tylko i wyłącznie z moich oszczędności :) a musze pamiętać o tym że do auta trzeba lać benzynę co prawda narazie mam pełny bak ale wiadomo póki nie mam pracy musze mieć coś na czarną godzinę, bo benzyna się wyjeździ, a auto niestety <plu plu plu przez lewe ramię> może się zepsuć a wtedy potrzebne będą pieniążki na naprawę. Może wspomnę, że troche denerwuje mnie w tym aucie ręczne ssanie, chociaż w sumie tylko do zapalania go załączam.
CykCyrykCyk
Junior
Posty: 109
Rejestracja: 01 lut czw, 2007 10:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Cz-wa.

Post autor: CykCyrykCyk »

No to bedziesz jezdzila ekonomiczniej ;P Ja jak mialem automatyczne ssanie to sie zastanawialem czy by nie przerobic na reczne ;P
Obrazek
all ®ight`s reserved by ©yk
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: d_ARC »

Jak mówi moralez, zamieniasz tylko plastikowy element który jest na końcu wkładki - niestety przy demontażu niedowracalnie się uszkadza i później może spadać z wkładki. W ASO za 12 PLN dostaniesz komplet na obie strony, ten biały jest od kierowcy. Operacja jest dość prosta, nawięcej zabawy z demontażem boczków drzwi, usunięciem zabezpieczenia wkładki i podłączeniem drucianego cięgła do omówionego wcześneij plastiku. Mało miejsca, ale pomaga wykręcenie śrub i lekkie opuszczenie zamka, lub wpierw wkładasz cięgło w plastikowy element, później plastik do wkładki :D Powodzenia
Awatar użytkownika
aroslaw
Junior
Posty: 439
Rejestracja: 01 cze śr, 2005 5:36 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: dolnoslaskie

Post autor: aroslaw »

no wlasnie ja chcialem przelozyc z lewej na prawa i sie zje*** :evil: i tez mam na 1 drzwi ale na szczescie kierowcy dzialaja :D
Peugeot 205 Style

http://www.aroslaw.205.pl
Ola

Post autor: Ola »

Robić mi to będzie kumpel także zobaczymy :)))
No to bedziesz jezdzila ekonomiczniej ;P Ja jak mialem automatyczne ssanie to sie zastanawialem czy by nie przerobic na reczne ;P
Mówisz? a mi sie wydaje ze właśnie dziwnie dużo pali :/
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: d_ARC »

Heh, gratuluję prezycji. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale z tego co wiem jeśli podmieniasz wkładki stronami musisz zamienić plastik. L i P pracują pod innym kątem, dla odróżnienia są oznaczone kolorami: L jest biały, P szary. W ASO występują tylko parkami :D koszt to 14 PLN, po zniżkach 11. Jakby ktoś potrzebował to poszperam i wrzucę symbol elementów w ASO.

U mnie rozwaliły zamek jakieś gnojki co chciały się na przejażdżkę wybrać, więc wziąłem ten od pasażera z zapasowych drzwi, dałem do zakłądu aby mi ustawili zapadki pod mój kluczyk. Gość stwierdził, że trudno zdjąć plastik bez uszkadzania wewnętrznego pierścienia (pojawia się małe pęknięcie), przez co ten może się zsunąć z wkładki. Mając do wyboru zabawy z podgrzewaniem plastiku, próby zdjęcia go bez uszkodzenie, a jeśli się nie uda rozwiercania wkładki aby zabezpieczyć całość malutkim wkrętem wolałem zostawić kilkanaście złociszy w ASO. Moim zdaniem szkoda nerwów :)
Awatar użytkownika
aroslaw
Junior
Posty: 439
Rejestracja: 01 cze śr, 2005 5:36 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: dolnoslaskie

Post autor: aroslaw »

a dzisiaj mi sie masakra zrobila hhehe :) kluczyk wlozylem do drzwi/ otworzylem ale juz mi go pug nie chcial go wydac hehe :lol:

a wczesniej zepsula mialem juz wkladke pasazera :) od dzis przez kilka dni otwieram puga przez bagaznik heh :lol:

juz sobei zakupilem na allegro centralke w piloci, mysle ze przed weekendem bedzie. to na weekend 4ro pak bro i bede zakladal :)
Peugeot 205 Style

http://www.aroslaw.205.pl
Awatar użytkownika
wilczak
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 1:55 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wilczak »

i mi też pod blokiem rozwalili zamek... jakis czas temu zmieniałem wkładki z obu stron, a teraz otwiera się tylko od pasażera...
Banita pisze:http://moto.allegro.pl/item189366414_al ... ujnik.html

i nie musisz pamietac czy dany kluczyk jest do drzwi, czy do stacyjki :wink:
szkoda, że nie znalazłem tego sprzętu jak zakładałem swój, bo ja kupiłem cos takiego:

http://moto.allegro.pl/item189778222_ce ... t_205.html

sam centralny to chyba nawet to samo co kolega Banita pokazał, nie wiem może się mylę

ale na dzień dzisiejszy nie myślę o zmianie wkładki :P bo nawet kluczyka się do nie nie da włożyć więc jest dobrze zabezpieczona :)

a samochód otwieram z pilota :D

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ