Jak zamontować blokadę skrzyni

Tutaj trafiaja wszystkie dobre posty ktore moga byc przydatne na pozniej.
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Jak zamontować blokadę skrzyni

Post autor: domel »

Witam

Mam w Pugu blokadę skrzyni MULT LOCK tzn niedzwiadka. Jest to taki skobel w kształcie literki U, który zapina przy włączonym biegu wstecznym. Teraz chyba ciężko znaleźć złodzieja który połasi się na starego 205, a blokadę i tak rzadko używam więc chcę ją przełożyć do innego auta.
Jak to jest zamontowane ? Jak to wyciągnąć i jak się montuje do innego auta. Auto ma dość podobną konstrukcję, umiejscowienie lewarka więc fizycznie jest możliwe to zamontować. Podobno jakieś specyficzne śruby do tego są czy jakoś tak.
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jak zamontować blokadę skrzyni

Post autor: domel »

nikt nie wie ??
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zamontować blokadę skrzyni

Post autor: Jarmarek »

Nigdy tego nie demontowałem, ale na logikę najrozsądniej byłoby to spawać. Ja bym tego nie skręcał na śruby... ale nie wiem jak to sobie producenci wymyślili - nie możesz u siebie samemu sprawdzić?
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak zamontować blokadę skrzyni

Post autor: Florek2b »

no właśnie jak masz zamiar sam to zamontować to zacznij od demontażu logiczna kolejność a z tego co mi sie wydaje to chyba jest jakoś przykręcone od wewnątrz
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jak zamontować blokadę skrzyni

Post autor: domel »

Podobno do tego są jakieś specjalne śruby, tzn chyba z urywającymi się nakrętkami czy coś takiego . Bo co to za blokada która by sobie odkręcił kluczem złodziej :)
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak zamontować blokadę skrzyni

Post autor: Florek2b »

nie słyszałem nigdy o czymś takim jak śruby z urywającymi sie nakrętkami :P a co do specjalnego klucza to może być ja torx albo ampul tylko z otworem.
ale dopóki sam nie zobaczysz to raczej sie nie przekonasz 8)7
ODPOWIEDZ