Dziwnw stuki

Tutaj trafiaja wszystkie dobre posty ktore moga byc przydatne na pozniej.
andzelo

Dziwnw stuki

Post autor: andzelo »

Witam
Coś stukało pod deklem klawiatury więc wziołem się za regulację zaworów.Po zdjęciu pokrywy od razu zauważyłem brak listwy blokujacej wyrzucanie oleju do filtra powietrza :evil:. Kupiłem nową pokrywę z listwą i podkładkami dystansowymi.Po dokręceniu stuki są nadal ale o dziwo jak poluzuję pokrywę milkną To samo było jak nie miałem tej listwy (mechanior remont robił chyba nie założył) W tej chwili posmarowałem uszczelkę i pokrywe silikonem śrub nie dokręciłem i tak jężdze.Szukam przyczyny tego stukania i nie wiem co jest jeszcze takich cyrków nie miałem.Acha nawet jak ręką docisnę na środku pokrywę stuki robią sie cichsze.Spotkał się może ktoś z takim dziwnym przypadkiem?
Już zaczynam myśleć o zmianie głowicy :!:
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: borek_wpr »

Witam.
Zdejmij pokrywę i popatrz ,może będzie widać w którym miejscu stuka.Przykładając rękę do pokrywy tłumisz pudło rezonansowe jakim ona się stała. Jak w klasycznej gitarze.Jeżeli nie wymieniałeś uszczelki, to jest taka możliwość że usiadła i jest twarda. Może nie puszczać oleju i wygląda na dobrą. Dołóż po jednej podkładce na dystans.załóż pokrywę i dokręć nieprzelotowe nakrętki bo takie powinny być. Okryj silnik szmatą aby olej nie zalał bloku i na chwilę uruchom.Jeżeli stuki ustały to wiadomo co robić. Natomiast jazda z poluzowanymi nakrętkami może zaowocować wywaleniem oleju jak się odkręcą .Sygnalizację spadku ciśnienia masz sprawną ???. Spróbuj ,może to będzie to. Jeżeli nie , to szukaj dalej.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
BOLO GTI
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 27 lut wt, 2007 9:53 pm
Posiadany PUG: 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 5665789
Lokalizacja: Katowice

Post autor: BOLO GTI »

miałem kiedyś taki przypadek i w moim przypadku okazało się że osłona rozbryzgowa była wsadzona odwrotnie do pokrywy zaworów
spróbuj może to akurat to :)
Wacman
Junior
Posty: 122
Rejestracja: 29 paź sob, 2005 6:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Wacman »

Miałem podobny przypadek z miską olejową, po wyprostowaniu problem znikł. 8)7
ODPOWIEDZ