Opony zimowe

Tutaj trafiaja wszystkie dobre posty ktore moga byc przydatne na pozniej.
jastom
Junior
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip pn, 2006 10:13 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: łódź

Post autor: jastom »

to mówicie, że nie zakładać 175 tylko 165?

hmm, a ja zamierzam się na firestone winterhawk


miał, ma ktoś może?
126p, fav, 126p... 205 ...postęp?
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

nie ma sensu zakładać aż tak szerokich no chyba że do GTI

Dodano po 5 minutach:

szerokość 155 - to za mało - nie będziesz jeżdzić tylko po śniegu ale głównie po asfalcie
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Neon

Post autor: Neon »

Ehhh.... ilu uzytkownikow tyle opinii :/ Mam nadzieje, ze wszystkie te rady i wskazowki bardzo sie przydadza :) Pewnie nie mial bym najmniejszego problemu z doborem opon jesli mialbym pelen portwel a tak trzeba szukac....

Serdecznosci!
jastom
Junior
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip pn, 2006 10:13 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: łódź

Post autor: jastom »

no GTI to zdecydowanie nie mam :) zaledwie 1.1i
traz letnie mam 175, ale widzę, że zbędnie zakładać takie na zimę. Acha, bo na tył zakładam kormorany też 175, po porzednim włascicielu jeszcze. Natomiast na przednią oś chciałbym te FIRESTONKI. Hmm...
jeżdże tak 70% trasa 30% miasto.
126p, fav, 126p... 205 ...postęp?
Neon

Post autor: Neon »

Szukam w sieci cen i informacji o snowwolfie2 i rzeczywiscie wszyscy chwala :) Choc najnizsza cena w jakiej znalazlem to ponad 200pln :/ Ale za to na tej stronie

http://www.oponymax.pl/wynik.php?produc ... 9&s=Szukaj

zastanawial bym sie nad Continental ContiWinterContact TS 780 albo Dunlop SP Winter Sport M3. Jakies opinie, propozycje? Za wszelkie uwagi bede wdzieczny :)
jastom
Junior
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip pn, 2006 10:13 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: łódź

Post autor: jastom »

Powiem tak, miałem nalewki z takim bieżnikiem jak Continentale. Jeszcze w Favoritce. Nieźle sobie dawały radę, pomimo, że nalewki.
126p, fav, 126p... 205 ...postęp?
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

a dlaczego nie radzicie kupowac uzywki??
Jakiej glebokosci jest bieznik w nowych oponach?? Pytam tak o srednia glebokosc,bo to tez zalezy od firmy.
Pytam dlatego,ze musze kupic 4 oponki a nie mam kaski.
Z tego co patrzylem na allegro to za 80zl/szt mozna miec wlasnie jakies pirelli lub michelinki.
Szwagier testowal rozne na audi coupe quattro i mowil,ze michelinki mu sie najlepiej spisywaly.
Ja bym wlasnie tez byl chyba za takimi nawet uzywkami, ktore maja ponad 6mm bieznika niz kormoranki.
PS.Tylko nie plujcie za mocno na mnie za to... :P
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Ja zawsze kupuje uzywki po 50-60zl :wink:
Ostatnio zmieniony 24 paź wt, 2006 12:29 pm przez Banita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

dlaczego nie... nie wiem, jak mam oba komplety używek i spoko... ważne, żeby nie było uszkodzeń, bieżnik jeszcze w zapasie, no i data produkcji znośna, ale to ile moga mieć lat zależy od producenta :) 4 letnie micheliny jak najbardziej, ale 4 letnie dębice już nie tego moim zdaniem ...

zimówki... 145/ cośtam (jest chyba w profilu) firestone 5/6 mm bieznika, rocznik 2003 za 140 zł kompet

letnie yokohama aspec 175/ costam :P (to jest na bank w profilu :) prawie nówki jeszcze z farbą gdzieniegdzie na bieżniku, rocznik 2004 za 240 zł komplet, oczywiście oba komplety odbierane osobiście.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

no jak tez mowie wlasnie o sprawdzonych i w miare modych gumkach :wink:
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Neon pisze:Szukam w sieci cen i informacji o snowwolfie2 i rzeczywiście wszyscy chwalą :) Choc najniższa cena w jakiej znalazlem to ponad 200pln :/ Ale za to na tej stronie

http://www.oponymax.pl/wynik.php?produc ... 9&s=Szukaj

zastanawial bym sie nad Continental ContiWinterContact TS 780 albo Dunlop SP Winter Sport M3. Jakieś opinie, propozycje? Za wszelkie uwagi bede wdzięczny :)
A więc tak - porównaj sobie wygląd oponki Continental i Eurotec - praktycznie to samo - a różnica w cenie dość spora - nie wiem gdzie znalazłeś za ponad 200 zł (byłem w szoku bo płaciłem o wiele mniej , więc- zadzwoniłem do firmy HARP http://www.harp.com.pl i zapytałem o cenę oponki EUROTEC SNOWWOLF 2 w rozmiarze 165/70/13 i kosztuje to 150 zł za sztukę - do tego dochodzi ci koszt przełożenia 52 zł przy zakupie nowych opon.

Jeśli chcesz kupić Continentala to tylko TS790 - jeżdżiłem na niej i po prostu rewelacyjny bieżnik - i się nie ściera -

ludzie biorą pod uwagę tylko testy z gazet i sugerują się artykułami sponsorowanymi - np: ppodoba mi się strasznie goodyear F1 i co z tego że oponka extra - tak się ściera że tragedia

Jedź do HARPa (obok ul. Kalwaryjskiej) będziesz zadowolony - ja szukałem długo dobrego- taniego serwisu oponiarskiego i za każdym razem jak kupuje opony - sprawdzam ceny gdzie indziej a i tak zawsze przyjeżdżam tam - bo jestem z nich strasznie zadowolony
Załączniki
continental ContiWinterContact TS 780.jpg
continental ContiWinterContact TS 780.jpg (13.7 KiB) Przejrzano 7741 razy
snowwolf2.jpg
snowwolf2.jpg (13.62 KiB) Przejrzano 7741 razy
conti_ts790.jpg
conti_ts790.jpg (28.58 KiB) Przejrzano 7741 razy
Ostatnio zmieniony 06 lis pn, 2006 11:02 am przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
jastom
Junior
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip pn, 2006 10:13 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: łódź

Post autor: jastom »

Używki odradzają niektórzy własnie ze względu na wiek. Wiadomo, że bieżnik to podstawa, ale jeśli opona będzie wiekowa to jednak będzie też spracowana.

Wracając do kormoranków, to zakładam na tył używane, które dostałem z autem, niestety druga para była w gorszym stanie i muszę kupić na przód coś. Te firestonki zanlazłem blisko Łodzi po 133 zł w rozmiarze 165/70/13
126p, fav, 126p... 205 ...postęp?
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Neon pisze:Szukam w sieci cen i informacji o snowwolfie2 i rzeczywiscie wszyscy chwala :) Choc najnizsza cena w jakiej znalazlem to ponad 200pln :/ Ale za to na tej stronie

http://www.oponymax.pl/wynik.php?produc ... 9&s=Szukaj

zastanawial bym sie nad Continental ContiWinterContact TS 780 albo Dunlop SP Winter Sport M3. Jakies opinie, propozycje? Za wszelkie uwagi bede wdzieczny :)
jak masz ochotę to podjedź w jakiś deszczowy wieczór - mam założone te oponki na moim pugu i przetestujesz (auto stało w garażu praktycznie całe lato - więc nie zmieniałem tych opon) - Aule ostatnio jeżdżił moim Cabrio - bo zastanawiał się nad silnikiem czy by nie chciał ode mnie go odkupić - ale chyba był przerażony po przejażdżce :twisted: (mam całe Gentry do rozebrania na części)

Dodano po 1 godzinach 3 minutach:
MistrzuGT pisze:a dlaczego nie radzicie kupowac uzywki??
Jakiej glebokosci jest bieznik w nowych oponach?? Pytam tak o srednia glebokosc,bo to tez zalezy od firmy.
Pytam dlatego,ze musze kupic 4 oponki a nie mam kaski.
Z tego co patrzylem na allegro to za 80zl/szt mozna miec wlasnie jakies pirelli lub michelinki.
Szwagier testowal rozne na audi coupe quattro i mowil,ze michelinki mu sie najlepiej spisywaly.
Ja bym wlasnie tez byl chyba za takimi nawet uzywkami, ktore maja ponad 6mm bieznika niz kormoranki.
PS.Tylko nie plujcie za mocno na mnie za to... :P
kiedyś kupiłem używane Micheliny (do Hondy Accord ważącej 1250 kg) miały super bieżnik ale były stare - po jakimś czasie wybuliło je - pojeździłem trochę tak a ponieważ nie miałem kasy przypłaciłem to wymianą łożyska w jednym z tylnych kół. Ponadto stara guma była taka twarda że ślizgały się strasznie.

Drugi raz znowu odżałowałem i historia się powtórzyła, tym razem w 205tce - kupiłem micheliny - były stare i się ślizgały na asfalcie (mokrym i suchym) - ich nie wybuliło

trzeci raz odrzałowałem kasę na nowsze używki goodyeara z super bieżnikiem - nie stare mnóstwo bieżnika itd - okazało się przy zakładaniu że 2 oponki były z uszkodzonym wewnętrznym oplotem - gość co wyważał stwierdził że on by ich nie założył na moim miejscu , bo nie wiadomo co z nimi było czy zaliczyły ostro jaiś krawężnik czy co - po założeniu na wyważarkę oponka na prostej feldze okoazło się że strasznie rzuca- i nie założyłem

Innym razem kupiłem 2 zimówki dębice prawie nowe - z bieżnikiem cudo - dlatego kupiłem - po założeniu - tragedia - oponki koszmar jeżdziły do d... - do tego jedną z opon wybuliło, , w końcu kupiłem nowy komplet zimówek też dębic (stwierdziłem że pewnie tamte były tylko 2 więc dlatego auto gorzej się zachowywało) - pojeździłem tydzień i zdjąłem i odrazu sprzedałem - jako praktycznie nowe - miały "gumowe włoski" jeszcze


generalnie wybierając oponki za 50 zł kupisz szmelc stare - może i będą miały bieżnik - zwłaszcza gdy kupujesz w oponkach używanych,

za 80 zł kupisz ładne z ładnym bieżnikiem

za 100 zł w miare młode z super bieżnikiem


za 150 zł kupisz nową oponkę - z której będziesz zadowolony

wracając do atku Neona: tak naprawdę SNOWWOLF2 to oponka idealna - super bieżnik na suchy asfalt, na mokry i na śnieg, do tego nie jest droga

- według mnie - to dobre rozwiązanie - podejrzewam że drugi raz zrobiłbym tak samo - za miesiąc będę te oponki przekładał do swojej skody - i jestem spokojny wożąc synka 2 letniego i żonkę - że nic się nam nie stanie.

za każdym razem jak kupowałem używki nie miałem kasy - i za każdym razem żałowałem że je kupiłem - teraz ze względu na rodzinę zaciskam zęby i kupuje nowe sprawdzone gumy (droższe od używek) ale jestem pewny że nie zaliczę dzwona, i jak podkusi mnie coś to na mokrym czy na śniegu śmiało daje po garach.

Do gti pewnie założył bym Continentala T790 - lub inną opnkę z asymetrycznym bieżnikiem - ale do 1.1 czy 1.4 wystarcza taki EUROTEC - przynajmnie nowy

weźcie pod uwagę też to że opony nie kupuje się na jeden sezon - i ta w miarę nowa używka w 2 sezonie będzie już stara, a w trzecim ... szkoda gadać - poza tym każdy lubi czasem dołożyć do pieca - po co ryzykować
Ostatnio zmieniony 06 lis pn, 2006 11:08 am przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

wiesz...ja zeszla zime przejezdzilem na pirelli letnich z przodu i na gladkich kormoranach z tylu :P W dodatku ja mieszkam w gorach a pamietasz jaka zima byla.... i nigdzie sie nie zakopalem.Wszedzie tez udalo mi sie dojechac... :lol: Ale nie o to chodzi. Poprostu nie mam kaski na nowe.A tez nie chce debicy kupowac,ktora jest gorsza od innych i sie skonczy po 4 latkach. Tez opon na gieldzie nie bede kupowal,tylko w serwisach oponiarkich, gdzie mi je jeszcze sprawdza.Mysle ,ze jak kupie 2,max 3letnia np michelinka sprawdzona to posluzy tyle co nowa debica a bedzie o niebo lepsza :P ...a o caly kosmos od mojego zeszlorocznego zestawu
:wink:
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

MistrzuGT pisze:wiesz...ja zeszla zime przejezdzilem na pirelli letnich z przodu i na gladkich kormoranach z tylu :P W dodatku ja mieszkam w gorach a pamietasz jaka zima byla.... i nigdzie sie nie zakopalem.Wszedzie tez udalo mi sie dojechac... :lol: Ale nie o to chodzi. Poprostu nie mam kaski na nowe.A tez nie chce debicy kupowac,ktora jest gorsza od innych i sie skonczy po 4 latkach. Tez opon na gieldzie nie bede kupowal,tylko w serwisach oponiarkich, gdzie mi je jeszcze sprawdza.Mysle ,ze jak kupie 2,max 3letnia np michelinka sprawdzona to posluzy tyle co nowa debica a bedzie o niebo lepsza :P ...a o caly kosmos od mojego zeszlorocznego zestawu
:wink:
ja moje 2 zimowe dębice odkupiłem w serwisie - klient ponoć zostawił - a nie wyrzucali bo sprawiały dobre wrażenie - i potem żałowałem

teraz płacę tak 600 zł i śpie spokojnie - to tak naprawdę jedyna rzecz na którą nie żałuję kasy - a ze 2 lata jeżdziłem z utłuczoną maską - co strasznie razi - teraz dokupiłem sobie maskę z RG za 80 zł i zamierzam ją założyc bo nie mam kasy na pomalowanie automata którego mam - dopiero ostatnio lepiej stoję z finansami - ale gentry które kupiłem - rozkręcam sam a nie oddaje do serwisu by mi przekładkę zrobili - tak więc wiem jak to jest z kasą bo sam kilka razy (jak byłem na studiach) stawałem przed wyborem używki czy nowe - zawsze wybierałem używki - a odkąd przetestowałem kilka nowych zestawów i mam porównanie - to dzielę się tymi informacjami i zawsze będę twierdził że zakup używek to głupota a nie tania alternatywa - wiele osób nie ma porównania więc po założeniu czuje poprawę i jest Happy - a ja porównanie mam
Ostatnio zmieniony 24 paź wt, 2006 7:06 pm przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
ODPOWIEDZ