205 Krecik - až vyrostu, budu Rallye!

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
MrGrzyb
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz pn, 2020 6:35 pm
Posiadany PUG: 205 Krecik
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

205 Krecik - až vyrostu, budu Rallye!

Post autor: MrGrzyb »

Ahoj!

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem złożenia mocnego, przednionapędowego i przede wszystkim wolnossącego auta, z pomocą którego będę mógł wyżyć się na torze. Wybór padł na 205 (zawsze doceniałem jego walory estetyczne i ponadprzeciętne prowadzenie).

Miałem kilka podejść, a w zasadzie kilka bud miało, aby zacząć projekt. W lipcu tego roku, trafiła mi się robota, aby poskładać rajdowe 205. Tak śmiesznie sie złożyło, że odkupiłem auto (budę na kołach i masę części) od klienta. Wiedziałem, że tym razem "to będzie to".

Auto to Green z 1991 roku. Ma świeżo zbudowaną klatkę bezpieczeństwa i mocowania foteli kubełkowych przez firmę Górny Sport. Wszystko oczywiście z homologacją FIA. W dniu dzisiejszym wyjeżdża do blacharza na "ostatnie szlify" przed lakierowaniem. Nowe graty ciągle napływają. Co do silnika, napędu, zawieszenia i hamulców - wszystko będę zdradzał wraz z aktualizacjami tematu.

Stylizacyjnie, mam zamiar odbudować go na podstawie wersji Rallye. Z oryginalnym 1.3 nie będzie miało wiele wspólnego, ale to właśnie ta wersja powodowała drżenie w moich spodniach, gdy na fali był temat 205. Poza tym myślę, że ta stylizacja, najbardzej będzie pasować do charakteru auta.

Dodam, że auto ma już forumową przeszłość. Kto rozpoznaje tego Krecika?
DSC03400-2.jpg
DSC03374-2.jpg
DSC03415-2.jpg
DSC03391-2.jpg
DSC03417-2.jpg
DSC03381-2.jpg
DSC03407-2.jpg
DSC03426-2.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Krecik - až vyrostu, budu Rallye!

Post autor: RafGentry »

Przyzwoity debiut, dobry lump.
Dobrze, że z tej budy coś się wykluje. Będę doglądał osobiście i na forum oczywiście też.
Powodzenia! _O_
MarcinR
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis wt, 2017 7:04 pm
Posiadany PUG: Junior
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: 205 Krecik - až vyrostu, budu Rallye!

Post autor: MarcinR »

Jak tam projekt?

Mam na zbyciu taki gadżet :-D
Załączniki
Weber40DCOM.jpg
Awatar użytkownika
MrGrzyb
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz pn, 2020 6:35 pm
Posiadany PUG: 205 Krecik
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Krecik - až vyrostu, budu Rallye!

Post autor: MrGrzyb »

U mnie wpada XU10J4RS na EMU, więc niestety za Weberki podziękuję. Ale popytam w Krakowskim gronie - myślę, że szybko znajdzie się chętny na taki zestaw :)
Co do Krecika - wrócił od blacharza a ja wciąż gromadzę części. Może w przerwie świątecznej uda mi się cyknąć kilka fotek aktualnego zaopatrzenia ;)
ODPOWIEDZ