Rallye16 under construction...

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
-BARON-
Junior
Posty: 135
Rejestracja: 22 lut czw, 2007 12:28 pm
Posiadany PUG: 205 GTI 16V
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: -BARON- »

moralez pisze:wkrotce wyciagam silnik specjalnie zaczne od wiazki 8)
.
a co ty rozbierasz xs/mi16 to jego koniec ????
Peugeot 205 1.9 gti,Isuzu trooper 2.8tdi.
http://www.BARON.peugeot205.pl
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: Jarmarek »

Myślę że bardziej przygotowania winnera do Mi16 4x4 :twisted:
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: moralez »

z grubsza jest tak jak napisalem z tymi przekaznikami.
A czujnik polozenia walu masz podlaczony?

co do moich planow to sam nie wiem czy to nie bedzie XS mi16x4
ale nie o tym to temat 8)
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: d_ARC »

Czujnik podłączony, prąd na wtryski podałem na krótko z aku, aby sprawdzić czy iglica reaguje i podają paliwo (długo toto niużywane, a przewody zmieniałem i puściłem środkiem).
Tak coś czuję, że diabeł tkwi w eLPiGżi. Podłączę jeszcze jutro ponownie, posprawdzam styki, podmienię przekaźnik, może wywalę część wiązki od gaziarzy. A jak nie to zabieram grata do elektryka. Auto z grubsza poskładane więc można holować - w końcy chłopaki też muszą z czegoś żyć :)

Parę fot wydechu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 wrz pn, 2009 12:36 am przez d_ARC, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: moralez »

szkoda ze to tak daleko bo na zywo byloby latwiej ogarnac :roll:
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: d_ARC »

No i poszedł Pug do kabelkologa. Kabelkolog Lwa zobaczył i oczka zrobiły mu się większe. Podumał, popatrzył, wysłuchał instrukcji 'co do czego'. Po czym stwierdził, że nie powinno być problemu, choć to bardziej pracochłonne niż 'zwykła usterka' i rzucił do współpracownika, że trzeba to będzie później ładnie poukładać :D Liczę, że docenił próby wprowadzenia porządku pod maską i będzie zrobione na tip-top. Z kolei reakcja współpracownika: '150KM w takim g****, o k**** ale to musi zap********', daje nadzieję, że panowie (choćby z ciekawości) szybko wezmą się do roboty. Liczę, że sprawią mi miły prazent na zbliżające się urodziny :)

Obrazek

Obrazek


Przy okazji przypomniałem sobie jak ładnie wygląda czysty Pug w dziennym świetle. Niestety stan lakieru jest mocno niezadowalający :N Ale wszystko powoli, na początek bedzie polerka, o generalnym malowaniu pomyślimy w kolejnym AD. No i trzeba będzie coś zrobić z trzeszczącym i strzelającym ertalonem w zawieszeniu.

A ten oto osobnik został przyłapany jak wylegiwał się na dachu – oby na szczęście w dalszym użytkowaniu :Y

Obrazek


Coby rajdówce stało się zadość, na horyzoncie pojawił się też nowy kubeł :) Tylko skór czasem będzie żal...
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: d_ARC »

Odpalił, a nawet przwewiozłem się kawałek. Pierwsze wrażenia to jak jazda odrzutową taczką - sztywno jak cholera i idzie jak zły, ale strach sprzęgło puścić, bo wydech ryczy, obroty jeszcze wariują, linka gazu lub czujnik TPS odbija z opóźnieniem, a heble zastane :twisted: Motor po ponad rocznej przerwie zagadał na dotyk, pracuje ok, nic nie stuka, nie kopci, mechanicznie swap udany, więc rokowania są dobre. Dlatego jutro kolejny dzień zmagań u elektryka, sprawdzanie czujników, może dłuższa jazda testowa :)
Awatar użytkownika
-BARON-
Junior
Posty: 135
Rejestracja: 22 lut czw, 2007 12:28 pm
Posiadany PUG: 205 GTI 16V
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: -BARON- »

No to gratuluje. Wkońcu zagadał.Dalej będzie tylko lepiej już.
Peugeot 205 1.9 gti,Isuzu trooper 2.8tdi.
http://www.BARON.peugeot205.pl
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: moralez »

nie wydaje mi sie, jezdzacy samochod sprawia wiecej klopotow niz stojacy :mrgreen: :twisted:
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: d_ARC »

Hahahahahahah to dobre _O_ W sumie to "jeździ" byłoby nadużyciem :P

Na razie odpala, choć i tu nie zawsze. Przewiozłem się kawałek, ale strach jeszcze bo wszystkie przewody i płyn hamulcowy wymieniane, jeszcze dobrze nie odpowietrzone i ogólnie heble zastane. Poza tym linka gazu się przycina/odbija z dużym opóźnieniem, a auto baaardzo chce jechać, więc po puszczeniu sprzęgła są problemy z trakcją i późniejszym zatrzymaniem z większych prędkości 8)7

Jest też jeszcze sporo rzeczy do potestowania czy wszystko OK. Elektryka też wciąż do dopracowania, m.in. czujniki i wskazania na zegarach. A przede wszystkim obroty falują jak wahadełko: 1500-2000/2200RPM :x No ale powolutku i z tym podochodzimy do ładu. W końcu auto stało masę czasu, więc lepiej kilka razy wszystko przejżeć...
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: Lord Devil »

Pogratulowac i dopieszczaj auto przez zime, to wiasne spotkamy sie na pojezdzawka, po dluzszej przerwie wracamy w przyszlym roku do zabawy
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: d_ARC »

Dzięki, troszkę jeszcze podopieszczam i poskładam do kupy to co mam, a trochę się do tego nazbierało :)
A dalej to już chyba pomalujemy toto i drugi motor mocniejszy się złoży, bo na horyzoncie bebechy z D6C się pojawiły, blok i osprzęt czeka, głowica A-grupowa też :D

Pug już pali jak trzeba, po zimnej nocy bez zająknięcia. A prawdopodobną przyczyną szalejących obrotów jest przepływka - gdzieś jest przerwa na ścieżce i nie reaguje płynnie na klapkę, będzie próba reanimacji. Spece mają jeszcze popodpinać wentylatory i sprawdzić światła. Odbiór na początku tygodnia, niezależnie w jakim stanie, bo już irytuje mnie ich niepoważne podejście do roboty.
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: d_ARC »

Przepływka podmieniona, jest dużo lepiej, choć to jeszcze ni to. Ale najważniejsze, że Pug o własnych siłach wrćił od kabelkologa >:)

Obrazek

Teraz muszę poukładać na nowo kabelki pod maską, bo strasznego burdelu mi narobili. Popracować też trzeba nad wskazaniami zegarów, chłodzeniem, obrotami, reakcją na pedał gazu, wydech gdzieś stuka... Ogólnie kultura pracy i użytkowania auta pozostawia jeszcze sporo do życzenia.

A więc czas na testy, regulacje, podmianę części, skręcanie wnętrza, pasowanie blach i podobne żmudne czynności :( Na szczęście braciszek, Pugi, Arsen i kilku innych maniaków służą wsparciem, częściami, dobrą radą - ogromne podziękowania Panowie !!!

Do ideału sporo jeszcze brakuje, ale przewiozłem dupę - chce toto jechać. Na 1.,2.,3. momentalnie zwija asfalt i kręci do odcinki, na 4. fizyka już jest odczuwalna, na 5. się bałem 8)7 Zero komfortu, prowadzi się jak gokart, wydech ryczy, Piperek pięknie ssie :mrgreen:

Motywacja wrócła :Y :Y :Y


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: d_ARC »

Lew dostał nowy termostat z obudową, zalany świeżym płynem, odpowietrzony - temp. trzyma książkowo olej/płyn 90 st.. Do wymiany jeszcze czujnik wentylatorów, jeden był uszkodzony, drugi miałem 1-biegowy, więc tymczsowo dolutowałem 3. nóżkę. Heble jeszcze raz odpowietrzone, może w końcu zacznie hamować jak trzeba, bo na razie jazdy testowe były trochę ryzykowne.

Obroty jeszcze za wysokie i czasem kapryśne, ale i temu zaradzimy. Do uszczelnienia wydech na jednym łączeniu i mała dziurka w tłumniku, może troszki chociaż ciszej będzie. . Niedługo do wymiany też linka gazu i prędkościomierza. Z elektryki zostało w zasadzie dla pewności jeszcze raz sprawdzić przejścia sygnałów na czujniki i poukładać wiązki. Obowiązkowo też skończyć mocowania dorabianej osłony termicznej wydechu - dół kolektora z miga rzeczywiście potrafi nagrzać się do czerwoności 8)7

Ogólnie rokowania są zadowalające - wycieków czy nieszczelności jednostki napędowej brak, pracuje równo, kompresja cacy, pali z niskiej prędkości obrotowej nawet ze zdechniętego aku. Zastało się co prawda to i owo, trzeba też podregulować parę rzeczy, ale zaczyna wszystko działać coraz lepiej. Obecny stan auta pozwala już na w miarę bezstresowe jazdy testowe więc powoli damy radę, niestety na urlop w najbliższym czasie nie ma szans...

Dalej już z chyba z górki – poskładać środek, blacharkę i zderzaki. A później już tylko znaleźć diagnostę który podbije papier ryczącemu gokartowi z 2 fotelami i kierownicą zamiast seryjnego wnętrza :twisted:
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Rallye16 under construction...

Post autor: d_ARC »

Nio to nie było mnie tu przez pewien czas, przyszła więc pora na mały update.

Obrazek

Maleństwo z grubsza poskładane, przegląd zrobiony, troszki nowych gratów doszło. Jeszcze nie ideał, humory ma czasem to i owo, ale w końcu jeździ i to całkiem nieźle :twisted:
Na dojazdy do pracy jednak praktyczniejszy będzie rower. Jest za sztywno, za głośno, niezbyt ekonomicznie i gaz trzeba miarkować z aptekarską precyzją - takie tam refleksje po dziesiejszej przejeżdżce dziurawymi ulicami 'metropolii'. Za to na trasie czysta przyjemność, tylko za bardzo kusi do wyprzedzania i powoduje dziwne reakcje innych sfrustrowanych driverów :mrgreen:

Obrazek
ODPOWIEDZ