Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: Para »

Witam,

Wczoraj zakupiłem czarne GTI (kod lakieru Onyx Black - P3XY). Dosyć mało spotykany kolor, z tego co mi wiadomo to były tylko 2 rodzaje czarnego na 205.

Wszystko zaczęło się jakiś czas temu kiedy to mój młodszy brat w drodze do szkoły wypatrzył to GTI gdzieś na podwórku, jakieś 15 km od mojego rodzinnego domu. Od razu zadzwonił do mnie i po kilku minutach byłem już pod domem właściciela. Niestety okazało się, że go nie było w domu więc zostawiłem karteczkę z informacją, że jestem zainteresowany kupnem. 4 dni czekałem na telefon no i w końcu się doczekałem.

Od razu po telefonie zjawiłem się po GTI i po krótkich ale zaciekłych negocjacjach znalazło nowego właściciela :roll: Tuż obok stał rozbity GTI w fajnym kolorze z naprawdę zadbanym wnętrzem które również chętnie bym przygarnął. Niestety nie był do sprzedania, w planach jest naprawa.

Krótka historia auta + zdjęcia / Samochód wychował się w Niemczech i trafił do Polski 3 lata temu na handel. Jestem drugim właścicielem w Polsce. Jest to 1.9 GTI z 1991 roku z XU9JAZ, po wstępnych oględzinach wygląda na wersję 128KM. Dodatki jakie udało mi się wypatrzeć to skórzane fotele ( niestety w opłakanym stanie ), elektryczne szyby, wspomaganie, ABS, duży szyberdach, oraz wydech Gutmann'a . Zdjęcia poniżej po pierwszym myciu ukazały blacharkę w naprawdę świetnym stanie co potwierdziła ekipa Krakowska na dzisiejszym mini spocie :W Silniczek też kręci się żwawo chociaż poniżej 2.5tyś obrotów potrafi czasami przerwać. W drodze do Krakowa rozpędziłem się bez najmniejszych problemów do 180 km/h co w zupełności mi wystarczy na naszych polskich drogach. OC do końca roku i przegląd do Września jest jak najbardziej atutem przy zakupie. Przebieg 161 000 km, nigdy nie posiadał butli z gazem.

Ok już nie przynudzam tylko pokaże jakieś zdjęcia. :)

Obrazek
Obrazek

Tak wyglądał jak pojechałem go obejrzeć.

Obrazek
Obrazek

Kierownica jak i fotele nadają się jedynie do obszycia lub do wymiany. Wyglądają na bardziej zużyte niż te 160 000 km jakie pokazuje licznik.

Obrazek

Miły dodatek.

Obrazek

GTI który brat poprzedniego właściciela postanawia odbudować. Sprowadzony z Holandii, dachował na jedynce _O_ _O_ _O_

Obrazek

Letnie obuwie wygląda tak, felgi wraz z oponami są do sprzedania więc chętnych proszę o kontakt. Są to Ronal'e 15" opony 185/55

Obrazek

Autko dojechało szczęśliwie do rodzinnego domu, w przyszłości z pewnością będę coś działał w tym garażu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W poniedziałek rano, na drugi dzień po kupnie przejechałem bez przykrych niespodzianek do Krakowa. Tak auto prezentowało się po umyciu.
--------------------------------------------

Powiem tak, będę się musiał trochę przyzwyczaić do tego koloru, bo czarne GTI trochę traci sportowy charakter, poszerzenia strasznie się zlewają z kolorem przez co nie bardzo ich widać. No ale jak ktoś kiedyś powiedział " Na kolorze nie jeździsz 8)7 " . Mam nadzieje, że po założeniu jakiegoś ładnego kompletu felg autko troszeczkę zabłyśnie :D

Cieszę się, że po raz kolejny jestem w gronie kierowców 205 GTI i, że wreszcie będę mógł aktywnie uczestniczyć w spotach i w temacie o wyprawie do Pragi :)

Pozdrawiam i zachęcam do komentarzy
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
martinop
Uzalezniony
Posty: 648
Rejestracja: 08 cze śr, 2005 10:21 pm
Posiadany PUG: Peugeot 107
Lokalizacja: Rybnik

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: martinop »

Wielkie, wielkie gratulacje. Chyba musisz zmienić hobby na zbieranie gratów do istniejącego puga!
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Kamkiler »

Gratulacje ,ode mnie i Justyny ,mam nadzieje, że bedziesz z niego tak samo szcześliwy jak z poprzedniego :) Fajnie, że udało ci się wkońcu coś fajnego zakupić :) :)
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1415
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bad Vöslau (Austria), LUBIN (dolny śląsk)

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: grzechuuu205 »

oby był udany ;)
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: babelo »

Gratuluje! _O_
Kto cierpliwie szuka ten znajduje :)
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Pluto »

Myślałem że już nigdy nie kupisz auta. Co prawda to nie S16 pod maska ale i tak dawać rade będzie :)
Powodzenia w dopieszczaniu :W
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: moralez »

w koncu :mrgreen:
teraz zrob pimp my pug :twisted:
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Marin205 »

Gratulacje :)
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Florek2b »

Gratulacje! jak to mówią szukajcie a znajdziecie :D 8)7
a jeżeli to nie tajemnica to ile Cie taka przyjemność kosztowała
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: bez_polotu »

Gratulacje!!!
Będę stałym bywalcem tego tematu...
Powodzenia i niech służy jak najlepiej ;)
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Pluto »

Ja również będę zaglądał.
Maska z garbem się pojawi?
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Para »

Dzięki wszystkim, do zrobienia jest kilka rzeczy. Wywalam półkę którą poprzedni właściciel ociosał z grubego drewna :)

Obrazek

Znaczek już zdjąłem, jutro zawita oryginalny z GTI

Obrazek

Do zrobienia są hamulce bo auto prawie nie hamuje, grill jest z wersji Miami Blue i szczerzy się w niebieskim uśmiechu, szpeci całe auto. Maska też do wymiany bo ma sporo punktowych wybrzuszeń. Maska z garbem już zakupiona, muszę ją tylko odebrać. Korek wlewu też trzeba zmienić bo jest z wersji normalnej, hmm to chyba tyle z kosmetyki.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Fox »

No wreszcie Para przestałeś nam wstyd przynosić:) Wielkie gratulacje! Kolor też świetny, bo jeszcze takiego w Krakowie nie mieliśmy. Te czarne felgi to trochę nędza. Ewidentnie brakuje w tym samochodzie srebrnych okrągłych akcentów typu dobry speedline:) Siedzenia niestety rzeczywiście ruina. Podejrzewam że właściciel to co lepsze to przełożył do tego drugiego puga którego chce robić, bo te fotele nie wyglądaja na 160 a 360tys i to wożenia jakiegoś towaru na plac...
Mam nadzieję że trafisz jakieś ładne fotele na podmiankę, bo niewątpliwie masz dar do wynajdywania rarytasów. No a jak nie ty to myślę że ktoś inny z Krakowa wynajdzie jakieś perełki do wygodnego siedzenia. Życzę powodzenia. Auto stoi pod blokiem? Może kiedyś wpadnę obadać z bliska. W końcu z pracy mam rzut beretem do Ciebie.
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Florek2b »

nie musisz wymieniać całego korka wlewu tylko sam plastik :D
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - Mój nowy nabytek

Post autor: Para »

Też mi się tak wydaje, że mogli coś przełożyć. Fotele już mam kupione od 309 GTI więc póki co na nich będę grzał zadek. W domu mam też tylną kanapę ze skóry z czerwonym materiałem po środku takie jak miałem w poprzednim GTI.

Wpadaj kiedy ci tylko pasuje, chętnie ugoszczę :)
florek2b pisze:nie musisz wymieniać całego korka wlewu tylko sam plastik :D

Też prawda, plastik już mam trzeba będzie jeszcze polakierować otoczkę pod kolor nadwozia bo mam w innym kolorze, ale to chyba pójdzie z grillem i z maską.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
ODPOWIEDZ