CTI "perełka"

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

więc postanowione deska idzie do flokowania koszt takiej usługi to 400 zł robi to jakiś mistrzu ze Zgierza - z polecenia. Na dniach wracają fotele i kanapa od tapicera:) Już nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: CTI "perełka"

Post autor: pilot-84 »

elvispro, jak tam fotele? Już odebrałeś od tapicera? Jestem ciekawy jak teraz wyglądają.
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

Skończył boczki itd. wszywa środek. Niestety jak to z fachmanami przedłuża się to niemiłosiernie. Teraz mam problem siedzisko jest wypłowiałe znacie jakiś sposób na odświeżenie koloru. Mam org materiał wszyty. Przez te fotele postępy stanęły nie będę przecież brał lawety żeby zawieź do elektryka. Umówiony jestem na flokowanie elementów deski(jeszcze zastanawiam się nad samym malowaniem daszku). ALE - to musi nastąpić po wizycie u elektryka ehhh. Dodatkowo kolektor wydechowy czeka na montaż. Dziś go napadnę jak będę miał fotele wrzucę zdjęcia!
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

i oto są! fotele odebrane. Zdjęcia takie sobie(byłem tak podjarany że nie miałem czasu na lepsze - ogólnie mogę polecić pana tapicera koszt całkowity 1100 zł. Lecz przeciągnął mnie z terminem o prawie 2 tyg. - efekt w rl lepszy niż na zdjęciach zła perspektywa itd.

Jutro w końcu wycieczka do elektryka! ufff teraz to mam nadzieje już z górki :)
Załączniki
IMG_20150226_142006.jpg
IMG_20150226_141954.jpg
IMG_20150226_141948.jpg
IMG_20150226_141936.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: RafGentry »

Mam nadzieję, że w realu faktycznie wyglądają lepiej. Sądząc po fotkach, to gość zgubił kształt. Siedzisko wypchane jak balon, a boczki kanciaste. Dodatkowo te dolne jakieś nierówne takie.
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: CTI "perełka"

Post autor: pilot-84 »

Gąbki jakieś wymieniałeś? Zrób jak możesz zdjęcia z boku.
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: grzesiek309 »

Jak za 1100zł to faktycznie słabo. Boczki odstają od siedziska, które jest jakieś napompowane :(
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

na stan w których były te fotele - jeśli ktoś oglądał w krk to siedziska prawie nie istniały i to samo boczki gąbka przy rozbiórce się rozpadła :W . zrobię jutro jak się na hali pojawię.

Efekt wypchania może występować ze względu naszycia na grubszą gąbkę bo tak sobie zażyczyłem - chce aby te fotele mi lub komuś troche posłużyły.

Korzystałem z usług różnych tapicerów przy innych projektach(ehhh to był fachowca ale na emeryturce już) i śmiało mogę powiedzieć że cena adekwatna do jakości. W przypadku odbudowy na nowych gąbkach siedziska itd które są ciężko dostępne(chyba coś na eBay jest) to cena zrobi się z 2 albo 3 z przodu. 8)7 - Więc panowie albo można jeździć na łatanych zarwanych lub...

Kwestia gustu :) - nie robie spartańskiego ory jak wspomniał kiedyś woocash :)

PS. tak dla jasności kanapę też mi zrobił.
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: KrakerSx »

elvispro pisze: Więc panowie albo można jeździć na łatanych zarwanych lub...

Kwestia gustu :) - nie robie spartańskiego ory jak wspomniał kiedyś woocash :)
Moje też nie wyglądają jak ory ale są mega wygodne i dobrze mi się jeździ, a najważniejsze wyglądają schludnie.

Maniakom Ory polecam wykonannie foteli przez profi firmę JavaCarDesign która sobie zażyczy :
Koszt wykonania fotela to ok. 1500, - 1800,-/szt.
Wykonanie ok. 1-2 dni robocze. Należy się umówić na termin z ok. 2-tygodniowym wyprzedzeniem
O kanapę bałem się zapytać :W
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: CTI "perełka"

Post autor: woocash »

Maniakom Ory polecam wykonannie foteli przez profi firmę JavaCarDesign


ej no bez jaj. to tak jakbyś pisał, że jak mechanik zgadza się na wymianę rozrządu za 500 pln razem to musisz się godzić na to, że będzie to na używanym pasku, napinaczu i starej pompie, no i będzie dokręcał to morsem, a jak chcesz porządnie i na nowym pasku to musisz jechać do sochaux i dać im 2000E ;)

swego czasu uszyłem dzieciom spodnie ;) nie było to doskonałe, ale wszyscy zadowoleni pomimo niedociągnięć, ale nie reklamuję się jako krawiec, nie biorę kasy za amatorskie szycie :wink:

albo koleś jest tapicerem, albo pracuje w fabryce pinesek. niestety te fotele wyglądają ...eee.. no nie wyglądają i zgadzam się z opiniami rafa i grześka... ciekawi mnie niebywale, co tam jest w środku, i czy gąbka nadaje kształt boczkom, czy też materiał jest na chama naszyty na mało kształtną gąbkę tapicerską klasy II i to nadaje kształt...

ja bym tam wrócił i powiedział że miałem pomroczność jasną jak odbierałem :mrgreen:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: grzesiek309 »

Janku, Twoje zdecydowanie lepiej wyglądają 8)
Niestety ciężko teraz o rzetelną robotę.
Najważniejsze, że właścicielowi się podobają :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: CTI "perełka"

Post autor: KrakerSx »

woocash pisze:
Maniakom Ory polecam wykonannie foteli przez profi firmę JavaCarDesign


ej no bez jaj. to tak jakbyś pisał, że jak mechanik zgadza się na wymianę rozrządu za 500 pln razem to musisz się godzić na to, że będzie to na używanym pasku, napinaczu i starej pompie, no i będzie dokręcał to morsem, a jak chcesz porządnie i na nowym pasku to musisz jechać do sochaux i dać im 2000E ;)

swego czasu uszyłem dzieciom spodnie ;) nie było to doskonałe, ale wszyscy zadowoleni pomimo niedociągnięć, ale nie reklamuję się jako krawiec, nie biorę kasy za amatorskie szycie :wink:

albo koleś jest tapicerem, albo pracuje w fabryce pinesek. niestety te fotele wyglądają ...eee.. no nie wyglądają i zgadzam się z opiniami rafa i grześka... ciekawi mnie niebywale, co tam jest w środku, i czy gąbka nadaje kształt boczkom, czy też materiał jest na chama naszyty na mało kształtną gąbkę tapicerską klasy II i to nadaje kształt...

ja bym tam wrócił i powiedział że miałem pomroczność jasną jak odbierałem :mrgreen:
Dlatego za 1100zł (fotele+kanapa) nie można wymagać że tapicer zrobi robotę wartą 5x więcej.
W Lublinie 1100zł to za same fotele wołają plus 900 kanapa, a i tak nie zrobią jak w fabryce.
Tak się umówili tak zrobił, może inaczej nie umiał.

Niestety to nie pierwszy tapicer który się "wyłożył" na fotelach 205 bo nie są one wcale takie łatwe do obszycia.

Grzesiu bo mało używane i nie ruszałem gąbek może dlatego :W

Łukasz próbowałem sam obszyć fotele do garrosa i szczerze za tysiąc bym nie chciał ich zrobić, zwłaszcza na starych gąbkach na których nie da się wyprofilować nowej skóry, która po prostu wgniatała gąbkę i wyglądało to jak fotele z biedy. Jak dał gruby materiał a nie taki cienki jak ory to są tego skutki.
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

Widzę fotele będą teraz moją bolączką na kiedyś. Owszem jestem zadowolony z efektu. Wszelkie wytyczne co do odbudowy i odzyskania materiałów(mogę tylko dodać ze na rantach już wystawała blacha z kubełka) - hasłem przewodnim miało być raz a trwale. - uznam to za swoją osobistą porażkę w końcu liczę się z opinią innych nie tylko swoją.

Strach oddać teraz deskę rozdzielacza do flokowania - chyba tylko zregeneruję do końca daszek(pomaluje lakierem do plastików) i resztę skręcę :P
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: CTI "perełka"

Post autor: robson »

Obij jeszcze boczki i bedziesz mial super komplecik :W
elvispro
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 08 cze ndz, 2014 10:56 am
Posiadany PUG: 205 CTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bełchatów

Re: CTI "perełka"

Post autor: elvispro »

odbudowa wiązki -mission accomplished
naprawa zegarka - mission accomplished
montaż halogenów nowe kable i przekaźnik - mission accomplished
poklejenie i złożenie deski - mission accomplished(oczywiscie zostalo mi z 7 śrubek... się namnożyły :P)

lekkie wachanie obrotów na zimnym(przepływka winowajca mam nowa? pali się lampka od ssania?) -mission continues
malowanie progów - mission continues

nowe radio - mission on hold
nowe kable do głośników i nowe głośniki - mission on hold
zakup felg 15` i opon mission on hold(chętnie kupie ładne 15 nie do regeneracji z kapciami)
ODPOWIEDZ