Odbudowa 1,9 GTi

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Odp: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: BzyQ »

duży gti pisze:przycisk do odsuwania wbudowany obok lampki pasujący w miejsce zaślepki.
Z tym pasowaniem to się nie zgodzę, jak chcesz żeby było elegancko to idealnie pasuje tam przycisk do opuszczania szyb :) .
2.9 V6 ot co !
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: grzesiek309 »

Słyszałem o 309 z elektrycznym szybrem kiedyś i myślałem, że to fake. Po szybrze widać, że jest to jakiś dostawiak, bo jest sporo mniejszy od ory panoramy, ale chyba miał ją przypominać z wyglądu. Można więc wnioskować, że to jakiś opcjonalny element z katalogu dodatków :?
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: Manwe »

kiedyś chodziły ploty o 205 z ory elektrycznym szybrem panoramą, że niby taki sam był w 405 ale nigdy nie trafiłem na żadne konkrety, foty
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: moralez »

405 ma suwany szyber pod dachem, do tego wymiary szyby sa "ciut" inne i nie bedzie to pasowac w fabryczny otwor. Pewnie da sie to zrobic tylko trzeba rzezbic.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: Manwe »

jak wspominałem ploty panie ploty :P
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Małe postępy w pracach nad GTi. Nowy okular wstawiony, całość zapodkładowana i tryśnięta dwoma warstwami koloru bazowego. Kolor pojawił się także w bagażniku, nadkole oczyszczone i zabezpieczone trochę rdzy było tylko przy mocowaniu kolumny na szczęście tylko powierzchownie. Plan na sobotę to położenie lakieru bezbarwnego i prace nad przygotowaniem karoserii do położenia podkładu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: sekator »

he he, dopiero zobaczyłem temat :-)

dobrze Ci Wojtek idzie :W
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Staram się :). Dzisiaj nie było jednak tak super, w trakcie lakierowania bezbarwnym w komorze silnika zaczęło niestety padać więc czeka mnie szlifowanie tego co spaprał mi deszcz. Przy malowaniu bagażnika też niestety przytrafił się deszcz, znowu byłem w połowie lakierowania :( padało może dwie minuty ale bez poprawek się nie obejdzie. Prace nad karoserią nie ruszyły dzisiaj do przodu, niestety padało prawie cały czas. Pracę przeniosłem pod dach, z rzeczy jakie dzisiaj udało się ogarnąć to naprawiona dokładka zderzaka. Pospawałem pęknięcia przy haku holowniczym i załatałem dziurę po mocowaniu nieoryginalnego halogenu (niespodzianka po lakierniku partaczu który rozbity halogen zamiast odkręcić to wyciął go diaksem robiąc sporą dziurę). Oczyściłem też mocowania zderzaków z rdzy, teraz czeka mnie wycieczka do szwagra na przyspawanie dwóch gwintów które nie przeżyły odkręcania i można położyć podkład reaktywny. Korzystając z okazji może ktoś wie gdzie można kupić łożysko podpory półosi (najlepiej z pierścieniem mocującym) byłem w dwóch firmach z częściami ale niestety nie mają informacji na temat tego łożyska.

foto zderzaka przed szlifowaniem
Obrazek
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: Manwe »

o widzę, że moja wersja T16 się spodobała :twisted:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Kilka fotek przedstawiających położony lakier i to co się spieprzyło przez padający deszcz. Czeka mnie szlifowanie i położenie bezbarwnego jeszcze raz. Do poprawy kielichy amortyzatorów i góry okularów. I tak jest o niebo lepiej niż było z białym kolorem. Jak na pierwsze lakierowanie jestem zadowolony :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Mała aktualizacja z prac. Wykładzina przeszła prace piorące, ze względu na stan zasyfienia zwykły płyn do prania nie dawał rady. Z odsieczą przyszła pasta bhp, działa świetnie niewiele plam jest jej się w stanie oprzeć. Delikatną kurację przeszedł też silnik po oczyszczeniu z 25 letniego brudu, błota i nie wiadomo czego jeszcze otrzymał trochę srebrnego koloru :) żal by było wsadzić brudasa do odlakierowanej komory.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
duży gti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie czw, 2012 12:55 am
Posiadany PUG: 205 1,9 GTi, Impreza WRX
Numer Gadu-gadu: 5804326

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: duży gti »

Jedziemy dalej. Silnik wstawiony na miejsce, zawieszenie poskładane. Osprzęt silnika w większości poczyszczony i odświeżony powoli powraca na swoje miejsce.

Obrazek

Obrazek

zawieszenie poskładane na nowych gratach żeby niespodzianek nie było

Obrazek

mocowanie sanek nie przeżyło niestety za dużej siły mechanika. Na laserze wycięte nowe razem z końcówkami do śrub mocujących zderzak.

Obrazek

nowe rurki miedziane, i sprzęt do ich zarabiania. Po lekkiej przeróbce daje rade :-)

Obrazek

Obrazek

pompa do przymiarki rurek jeszcze przed odnowieniem.

Obrazek

osprzęt po odnowieniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wcześniej najbrudniejsza część w samochodzie :-)
Obrazek

Nowe spowalniacze czekają
Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: krzyska »

Tak trzymaj _O_
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: woocash »

uuu.. widać gruba robota 8) powodzenia
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Odbudowa 1,9 GTi

Post autor: fila1223 »

Widzę że zapał masz duży i efekty są dobre :D, powiedz ty myłeś tą wykładzinę zwykłą pastą bhp do rąk ?
ODPOWIEDZ