Xtra Ryszard Diesel - woocash

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

ok... zdjąłem dolną częsć deski /nie obyło się bez strat, dwie śruby nie dały się odkręcić od górnej części i się wyłamały mocowania - z zewnątrz nie widać ;)/

dorwałem się do wygłuszenia, jest mokre tylko w rogu po prawej stronie - cieknie tamtędy woda w takiej ilości, że po dzisiejszej nocy w nogach pasażera było jej ze 3 cm.... wyklepałem więc podłogę - akurat zrobiła się fajna dziura którą woda może odpływać ;)

ktoś wie skąd ta woda może lecieć? w słupku są odprowadzenia z szybra zdajsie - po stronie pasażera także?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: grzesiek309 »

Antena albo wentylator wnętrza

Wytaptane z klawiaturki immobilizera z 205
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

ani to ani to....

antena sucha, odprowadzenie z szybra drożne i na miejscu, leje się... cholera chyba gdzieś jest dziurka pomiędzy tą "półką" na której jest pojemnik podciśnienia a przelotem wody w nadkole...

sprawdzałem kołnierz wentylatora jest i ma się dość dobrze /choć pewnie dla pewności wypadałoby go zdjąć, wyczyścić, naciągnąć i przysilikonować/

leje się gdzieś z czeluści po prawej stronie.... a już zupełnie ciekawostką jest to, dlaczego leje się po stronie pasażera, a tu w podłodze kilka dziurek tylko, a po stronie kierowcy sucho a podłoga zjedzona... może stał na górce czy coś.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: pyzio_dawca »

hahaha, bedzie zgrzewał podłoge - brawo..
Nagadałes sie o dziurach w podłodze i ogolnym stanie samochodu, po to zeby teraz kupic parcha, do ktorego woda sie wlewa i od razu wylewa?
Weż go na zime napełnij solą, to z tą woda stworzy zgrany duet

Ty to masz dopiero prawdziwą syrene hot rod

W każdym badz razie jakbys sprzedawal, to moge go zabrac na wrak race

Pozdro
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

oj pyzio... nie widziałeś i od razu uruchamiasz złośliwość.

to nie rajdówka - nikt tym nie będzie popierdalał po wioskach strasząc kury. pomyśl, że spotkała cię troska na forum własnie ze względu na zaplanowany sposób użytkowania samochodu..

ze zgrzewaniem - widzisz w tym jakiś problem? gdyby zrobić porządne zgrzewy punktowe co te 2-3 cm byłoby z pewnością mocniejsze niż pospawane - mniej nagrzane, brak spoiny, brak syfu węglowego. - nie wiem jednak czy chce mi się robić zgrzewarkę, choć mam żródło prądu 2,7V 1000A idealnie nadające się do zgrzewania takich blach - tylko tak jak pisałem - podłoga przód to jeszcze, ale dziurki nad bakiem problem z podejściem.

a jak nie załatam co trzeba - sam pojadę nim na wrak race, choć cholernie szkoda silnika.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: nowak68 »

Każdy uratowany PUG to dobry uczynek O-) Jednak ekonomia to brutalna dziedzina i nie lubi strat i różnych takichtam nietrafień :wink: Może trafi się coś fajnego z padniętym silnikiem D i sprawa prosta :) jeszcze co nieco pozostanie a i tak pug uratowany :Y A woda może lecieć pod uszczelką przedniej szyby, albo przez uszczelkę drzwi.
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

Racja nowak, jakbyś coś wiedział o dobrej budzie z padniętym d to daj znać, choć w cuda nie wierzę - za dobre silniki ;)
W przyszłym tygodniu pobawię się młotkiem to bedzie wiadomo co i jak. W drzwiach pasażera nie ma przełącznika - czujnika otwarcia drzwi, może tamtędy cieknie. A miałem kupić endoskop ;p
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: nowak68 »

Zauważyłem, że dziwnym trafem jak jest większy ruch na forum w tematach, to w zależności pojawiają się różne wersje 205 :Y Latem jak była mowa o gti to trochę się pokazało :D Teraz jak mowa o D to wyciągane są z różnych dziur Dieselki, zacznie się rozmowa o lookach czy forewerach to i one dostaną cenę i trochę się ich pokaże :Y No chyba że się mylę. Myślę że ciekawą budę do D można gdzieś wypatrzeć... a silniki faktycznie są wieczne :Y Dam znać :W
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

Ok, jestem pod telefonem ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: pyzio_dawca »

Nie widze najmniejszego sensu zgrzewania dziur w podlodze, wbrew temu co ci sie zdaje nie koniecznie to wytrzyma dłużej, ponieważ zgrzewanie musi odbywać się na tzw zakładke. Pozostaje szczelina miedzy blachami, i tam chcac nie chcac za jakis czas pojawi sie woda. A poza tym po co konstruować takie maszyny? Co prawda żaden problem, ale po co chcesz kombinować, skoro sa sprawdzone, lepsze, prostrze i szybsze metody. ladnie wycinasz czyszczisz, dopasowujesz łatke tak zeby pasowała do styku krawedzi, a nie na "zakładke" spawasz. Jest szczelnie i sztywno. Jeżeli dobrze zabezpieczysz masz spokój na lata.

Co to popierdalania, co w mojej budzie było tak zgnite, że wpływało znacząco, podkreślam znacząco na sztywność? Bo chyba nie bity tył, który miał znaczenie bardziej kosmetyczne niz wpływ na sztywnośc i geometrie ?

A co do uruchamiania złośliwości - dziwi Cie to może?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

Co to popierdalania, co w mojej budzie było tak zgnite, że wpływało znacząco, podkreślam znacząco na sztywność? Bo chyba nie bity tył, który miał znaczenie bardziej kosmetyczne niz wpływ na sztywnośc i geometrie ?


nie wiem, wydaje mi się że tak - ja bym tą budą z Ryszarda nie popierdalał po jej pospawaniu
A co do uruchamiania złośliwości - dziwi Cie to może?


no trochę tak. ale zaraz sobie coś przypominam i już mniej :mrgreen:

jeśli ryszard zostanie u mnie, to będzie muł do wożenia dupy po mieście

nie ma co zresztą pisać, jutro postaram się zdjąć wykładzinę i wszystko będzie jasne, jeśli buda pójdzie do pospawania - a zaoferował się mój kuzyn :wink: to może doczeka się także pieszczenia w zakresie wyglądu.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

dzisiaj dzień prawdy - cóż.

:!: UWAGA ZAWIERA DRASTYCZNE TREŚCI :!:

muszę zastanowić się, co zrobić z paściem ;)

po stronie kierowcy trza by żeby było spoko uzupełnić jakieś... 35x50 cm poszycia podłogi + drobne dziurki po kołkach od układu hamulcowego.

po stronie pasażera dziura przy progu 4x15 cm + analogicznie dziurki po kołkach...

no i pod kanapą klasyka gatunku - dwie dziury o średnicy 5 cm...

uszczelki szyb tylnych nieszczelne - rdza na progach wewnątrz pod tapicerką.

no i skąd cieknie woda z przodu nie wiem, cholera... jakbym to wiedział to zapał do ratowania byłby większy.
Załączniki
IMG_20141222_211032.jpg
IMG_20141222_211039.jpg
IMG_20141222_211053.jpg
z tego rogu cieknie woda... analogicznie -symetrycznie po stronie kierowcy także. jakiś pomysł skąd to? uszczelka szyby wygląda na szczelną, możliwe, że to z jakiejś - a jakże - dziury pomiędzy wnętrzem a spływem pod błotnikiem?
z tego rogu cieknie woda... analogicznie -symetrycznie po stronie kierowcy także. jakiś pomysł skąd to? uszczelka szyby wygląda na szczelną, możliwe, że to z jakiejś - a jakże - dziury pomiędzy wnętrzem a spływem pod błotnikiem?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: nowak68 »

Szukajcie a znajdziecie :P Cierpliwość zawsze popłaca.... szukajcie tam gdzie najmniej się spodziewacie może pod błotnikiem między karoserią a słupkiem tam gdzie schowek???? Choć ten szyberdach nie daje mi spokoju :idea:
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: jarema205 »

O kurde, mój XR jednak nie jest taki zły :P
Ja bym go nie ratował :P
Nie dość, że paść, to jeszcze kolor ma brzydki 8)7
Szukaj zdrowej budy :Y
Aha, jeżeli to jest większy projekt, to mój XR też na owe miane zasługuje :mrgreen: 8)7
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

jutro jeszcze obadam ten szyber...

cholera.. wyjmę silnik, trochę gratów zostawię /fotela pasują mi do kanapy w domu ;)/ a reszta chyba pójdzie do huty.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ