Peugeot 205 TD

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Peugeot 205 TD

Post autor: kcysiek »

Witam wszystkich.
Na forum jestem już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz stwierdziłem, że może warto trochę opisać co się z moim samochodzikiem dzieje. Liczę też na Wasze rady i opinie,
Podstawowe dane:
-poj. silnika 1.8 TD i 78KM
-buda 3-drzwi
-elektryczne szyby
-uchylne tylne szybki
-i parę innych
Kupiony w polskim salonie, w Warszawie, dlatego stan blachy nie jest idealny, ale już doprowadzony do jako takiego porządku.

Od początku.
Samochód należy do mojej dziewczyny, (ale z przyczyn oczywistych ja się nim zajmuję i staram utrzymać się go przy 'życiu' ;] ) od roku. Na początku mało się interesowałem tym wehikułem, bo jakoś się nie mogłem do niego przekonać. Ale po małej przygodzie (stłuczka, w której ucierpiał zderzak, chłodnica, reflektor i parę innych pierdół) i paru godzinach spędzonych przy naprawie, moje podejście się zmieniło :)
Pomyślałem, że może jednak warto się nim porządnie zaopiekować i zacząłem zbierać elementy, jakie uważałem, że powinienem wymienić.
Na początku wymieniłem centralny zamek, bo stary-fabryczny nie miał centralki przystosowanej do pilota a dodatkowo nie zawsze dział.
Dalej poszły boczki i wykładzina (na takie z GTI), wygłuszenie podłogi musiało zostać zmienione, bo stare rozsypało mi się w rękach przy wyciąganiu, przedni zderzak z dokładką.
Zostały mi do założenia poszerzenia z GTI, pomalowane już na czarno sprayem do plastików.
Kilka zdjęć, niestety nie najlepszej jakości, nie zawsze mam lustro pod ręką, szczególnie w garażu ;]
Załączniki
stan obecny 2.jpg
stan obecny.jpg
P131010_10.11.jpg
Resize_P260410_18.02.jpg
maj2010.JPG
marzec 2010 po stłuczce.jpg
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: Para »

Wreszcie jakis Turbo Dieselek , ile ci to pali ;) ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
baltazar_gabka
Junior
Posty: 117
Rejestracja: 04 mar czw, 2010 1:50 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 4119593
Lokalizacja: Zamość

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: baltazar_gabka »

Jesteś z Tarnobrzega czy tam auto kupiłeś ?
http://www.baltazar_gabka.205.pl/
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: kcysiek »

Auto należy do mojej dziewczyny, ona pochodzi z Tarnobrzega :)
Ale też tam był zakupiony, od jej wujka.

Ostatnio na trasie Warszawa-Sosnowiec-Zakopane-Kraków-Warszawa, czyli około 800km spalił 40 litrów. :)
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: MiceK »

To ja na 40 litrach zrobiłem ostatnio nieco ponad 500. To jak umiem liczyć to u Ciebie takie pi razy drzwi 5 litrów wyszło... 8)7
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: kcysiek »

Dokładnie :)
A muszę przyznać, że wolno nie jechałem.
Przy jeździe tylko po mieście koło 6 wychodzi.

Chciałbym zmienić hamulce, na pewno zaciski i pompę+serwo. Tylko nie wiem, jakie wrzucić, od 1.6GTI? Będą pasowały bez problemu? Dodam, że na lato mam SL 14" a na zimę 13", także muszę się liczyć z ograniczeniami, jakie te rozmiary niosą :)
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: DJPreZes »

Będą pasować raczej, ale co to Ci da? NIC. Zaciski od 1,6 GTI to ten sam szit co w biedniejszych wersjach, tylko, że są szersze, aby można było wsadzić wentylowane tarcze. Zaciski od 1.9GTI tylko mają sens.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: RafGentry »

Ale numer, właśnie dziś czytałem sobie na Planete 205 o wersji D Turbo (tutaj: http://www.planete-205.com/modeles/205-dturbo.php ) i zastanawiałem, czemu ta wersja jest tak niedoceniana w Polsce.
Przecież ma mocny (ponoć "niezniszczalny") silnik ze sprężarką, mało pali, a wyposażenia mogłaby pozazdrościć niejedna 205-tka.
W opcji w tym modelu był ponoć nawet ABS, o wspomaganiu, szyberdachu, elektrycznych szybach i centralnym zamku nie mówiąc.
No i D Turbo ma zawieszenie na wahaczach jak w GTI.
We Francji ta wersja jest poszukiwana i często przerabiana tak, żeby z wyglądu przypominała GTI. Ma wielu zwolenników.
Fajnie, że w klubie pojawiło się D Turbo. Mam nadzieję, że projekt będzie się rozwijał.

Pozdrawiam i powodzenia życzę! :W _O_
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: Marin205 »

RafGentry pisze:Ale numer, właśnie dziś czytałem sobie na Planete 205 o wersji D Turbo (tutaj: http://www.planete-205.com/modeles/205-dturbo.php ) i zastanawiałem, czemu ta wersja jest tak niedoceniana w Polsce.
Przecież ma mocny (ponoć "niezniszczalny") silnik ze sprężarką, mało pali, a wyposażenia mogłaby pozazdrościć niejedna 205-tka.
W opcji w tym modelu był ponoć nawet ABS, o wspomaganiu, szyberdachu, elektrycznych szybach i centralnym zamku nie mówiąc.
No i D Turbo ma zawieszenie na wahaczach jak w GTI.
We Francji ta wersja jest poszukiwana i często przerabiana tak, żeby z wyglądu przypominała GTI. Ma wielu zwolenników.
Fajnie, że w klubie pojawiło się D Turbo. Mam nadzieję, że projekt będzie się rozwijał.

Pozdrawiam i powodzenia życzę! :W _O_

POPIERAM CIĘ Raf w 100% fajne auto - lekkie, widziałeś jak przyjemnie śmigało się C2 68 KM na trasie, a tu 78 KM i lekkie auto

fajny śmig :)
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: kcysiek »

Niestety, nie ma ABSu ani nawet szyberdachu i wspomagania. Może kiedyś przyjdzie na to ostatnie czas :)
Ale w pierwszej kolejności muszę zrobić hamulce, to dla mnie priorytet. Hamują nieźle, ale ja chcę lepiej ;]

Faktycznie, przyjemnie się śmiga, tylko w okolicach 120km/h zaczyna lekko wibrować kierownica, ale po przekroczeniu 130 aż do 160 jest spokój. Może winą były wybite wahacze, które wymieniłem (od Archera zakupiłem regenerowane), a nie miałem jeszcze okazji potestować.

Na fotkach widać, że boczki są czerwone, oryginalnie były czarne z materiałem w kolorze brązu? Coś w tym stylu. Wykładzina też była szara, teraz jest czerwona, podsufitka jasna-zmieniłem na czarną, dużo fajniej wygląda.
Niedługo, jak znajdę chwilę czasu, porobię zdjęcia tamtych elementów, bo może ktoś by był zainteresowany (tzn boczków, wykładziny i paru innych pierdół) a także fotki wnętrza jak wygląda teraz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: moralez »

kcysiek pisze: Faktycznie, przyjemnie się śmiga, tylko w okolicach 120km/h zaczyna lekko wibrować kierownica, ale po przekroczeniu 130 aż do 160 jest spokój. Może winą były wybite wahacze, które wymieniłem (od Archera zakupiłem regenerowane), a nie miałem jeszcze okazji potestować.
8)7 8)7
kola sobie wywaz
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: levis »

ewentualnie może być też problem z tarczami hamulcowymi, ale przy zmianie opon na zimówki, na pewno je dobrze wyważ ;-)
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: kcysiek »

Koła są wyważone, niedawno (jakieś 2 miesiące temu) zakładałem alu 14, wywarzone były, nawet stałem obok majstra i patrzyłem mu na ręce ;] Wcześniej na stalówkach, też wywarzonych, było to samo.
Więc koła odpadają. Tarcze były zmieniane, razem z zaciskami chyba w maju. Ale po kolejnych 'modyfikacjach' układu hamulcowego, które jak pisałem, mam zamiar przeprowadzić, zweryfikuję i tą sprawę.
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: levis »

tarcze zmieniane na nowe? czy na używki ?
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Peugeot 205 TD

Post autor: kcysiek »

Zaciski były wyciągnięte z jakiejś 205 identyczne jak poprzednie, a tarcze to nawet nie wiem. Nie ja to robiłem, więc ciężko mi poweidzieć. Może i były wsadzone tam używki...
Ale tarcze mogą powodować takie objawy?

Jakie zaciski+tarcze będą pasowały do felg 14 z GTI 1,6? Od któregoś z peugeotów, np partnera, 206? I czy ma to sens, żeby zmieniać na takie czy lepiej od razu na te 1,9GTi, jak mówł Prezes?
ODPOWIEDZ