Roland Garros by andi_kamachi

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: andi_kamachi »

W lipcu 2010r., do pracy podwiózł mnie kolega. Jeszcze nie miałem pojęcia czym właściwie jedziemy co to za marka, model itp.. Rozglądałem się z zazdrością po wnętrzu. Podziwiałem w myślach białą skórę foteli, czerwone pasy, wielgaśny szyberdach. Zdziwiła mnie "reklama" znanych francuskich kortów zamieszczona na kierownicy :) , zrywność tego autka, wygoda fotela…
Wyszedłem z samochodu pod wrażeniem pierwszego kontaktu z PUGiem na dodatek z Pugiem w (tu może znajdą się przeciwnicy) najpiękniejszej wersji >>>>>Roland Garros<<<<<.. Jeszcze w pracy zacząłem szukać auta dla mnie…
..Szukałem 2 miesiące, aż w końcu zdecydowałem się na zakup. Dodam, że kompletnie nie znam się na autach. Nie wiedziałem na co zwracać uwagę. Wiedziałem, że >chcę go mieć<
Nie bacząc na nic i głos szwagra, który mówił: „daj sobie spokój,nie kupuj tego, ani to ładne, ani sprawne!”.
Jazda próbna (w mniemaniu szwagra) nie wypadła obiecująco… :roll:
Źle wyregulowany ręczny nie odpuszczał (aż z koła dym poszedł :evil: ),
coś zgrzytało podczas ruszania, i ostrych zakrętów,
ale koniec końców kupiłem… :-D

Droga do domu była jedną z fajniejszych chwil, jakie przeżyłem…… (chociaż szyberdach był nie do ruszenia, wnętrze śmierdziało wilgocią, a radio rzęziło.. :-(), a był wrzesień, pogodne południe wrr…

A tak wyglądał (już mój) PUG :) w tym historycznym dniu (pierwsze tankowanie.. :-))


Obrazek

c.d.n.
Ostatnio zmieniony 18 maja śr, 2011 3:27 pm przez andi_kamachi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: RafGentry »

Andi, czekamy na ciąg dalszy :)

Miłej jazdy Pugiem. Uwierz, że w dobrych rękach, te auta potrafią być naprawdę wdzięczne...

A śwagrem się nie przejmuj, przemawia przez niego zazdrość :twisted:
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: andi_kamachi »

Dzięki Raf. Słowa otuchy się przydadzą.. :)
A co do kontynuacji, to spróbuję odtworzyć (na podstawie zakupów allegro) dalsze kroki.., aż do dnia dzisiejszego :-)
Ano!
1) Zacząłem przygodę od otwarcia szyberdachu, który w szynach miał piach, zgniłe liście, patyczki, błotko... Pomógł mi slikonowy, wielozadaniowy środek w sprayu, a potem? Potem już było wszystko proste... ;-)
2) Kolejnym krokiem było zlokalizowanie źródła stęchłego zapaszku.. poszlaki wskazywały na bagażnik- bingo! Wykładzina żyła tam własnym życiem.. :o , próba jej osuszenia zakończyła się jej rozkładem.., to wilgoć trzymała ją w kupie... ;)
3) Zassałem ze strony fanklubu wszystkie poradniki o eksploatacji..
4) szukałem (bezskutecznie) żaróweczek od podświetlenia licznika.. w końcu kupiłem cały licznik z zamiarem potraktowania go jako dawcę.. Jakież było moje zdziwienie, gdy znalazłem w nim zamontowane żarówki...! C H O I N K O W E ! :( . Z pomocą przyszedł kolega, który miał na zbyciu 3 właściwe żarówki..
5) Wymiana wycieraczek (te, które były, nie miały praktycznie gum, a metal trący o szybę, zdążył narobić szkód.. :evil:
6) Przy okazji wymiany wycieraczek odkryłem niesprawną pompkę spryskiwacza (przód)- znowu allegro...
7) Wymiana oleju i filtrów
8) W filtrze powietrza znalazłem szczątki gniazda os i parę zdechłych osobników tej rasy..- to normalne? :wink:

To tyle jak na pierwszy etap...

P.S. Uruchomiłem też radio, odkurzyłem parę kaset i zaczęło być miło, aż tu nagle!... c.d.n.

;)
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: MiceK »

Stary, dawaj, dawaj, a nie nowelę w odcinkach tutaj uskuteczniasz 8)7
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
tok
Junior
Posty: 474
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 3:24 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 8405207
Lokalizacja: Kraków

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: tok »

Spokojnie MiceK, ten dreszczyk w oczekiwaniu na kolejne odcinki.... ach bezcenne. 8)7
Co do os to miały dodać polotu twojemu pugowi.... bądz poganiać kuce drzemiące pod maską _O_
" Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje!"...
Awatar użytkownika
KurczaK
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 07 maja pt, 2010 12:00 am
Posiadany PUG: ex 205 XS 1987r
Numer Gadu-gadu: 2651545
Lokalizacja: Kalisz

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: KurczaK »

z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek ! :D
FIAT - Fix It Again Tommorow
Fiat Coupe Turbo - 220HP
Fiat Coupe 20V - 147HP + LPG
Kiedyś 205 XS - 79 HP + LPG
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: andi_kamachi »

Tak, wiem.. sam się nie mogę doczekać, kiedy zamieszczę ciąg dalszy.., niestety zarobiony jestem..
W weekend spóbuję pyknąć parę zdjęć, dodam opisy (będzie trudno, bo kobieta jest zazdrosna o mój czas spędzany z Rolandem... :? )..-jednakże kibicujcie! ;-)
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: andi_kamachi »

andi_kamachi pisze:Dzięki Raf. Słowa otuchy się przydadzą.. :)
A co do kontynuacji, to spróbuję odtworzyć (na podstawie zakupów allegro) dalsze kroki.., aż do dnia dzisiejszego :-)
Ano!
1) Zacząłem przygodę od otwarcia szyberdachu, który w szynach miał piach, zgniłe liście, patyczki, błotko... Pomógł mi slikonowy, wielozadaniowy środek w sprayu, a potem? Potem już było wszystko proste... ;-)
2) Kolejnym krokiem było zlokalizowanie źródła stęchłego zapaszku.. poszlaki wskazywały na bagażnik- bingo! Wykładzina żyła tam własnym życiem.. :o , próba jej osuszenia zakończyła się jej rozkładem.., to wilgoć trzymała ją w kupie... ;)
3) Zassałem ze strony fanklubu wszystkie poradniki o eksploatacji..
4) szukałem (bezskutecznie) żaróweczek od podświetlenia licznika.. w końcu kupiłem cały licznik z zamiarem potraktowania go jako dawcę.. Jakież było moje zdziwienie, gdy znalazłem w nim zamontowane żarówki...! C H O I N K O W E ! :( . Z pomocą przyszedł kolega, który miał na zbyciu 3 właściwe żarówki..
5) Wymiana wycieraczek (te, które były, nie miały praktycznie gum, a metal trący o szybę, zdążył narobić szkód.. :evil:
6) Przy okazji wymiany wycieraczek odkryłem niesprawną pompkę spryskiwacza (przód)- znowu allegro...
7) Wymiana oleju i filtrów
8) W filtrze powietrza znalazłem szczątki gniazda os i parę zdechłych osobników tej rasy..- to normalne? :wink:

To tyle jak na pierwszy etap...

P.S. Uruchomiłem też radio, odkurzyłem parę kaset i zaczęło być miło, aż tu nagle!... c.d.n.

;)

… aż tu nagle skończyła mi się benzyna.. niby nic dziwnego…, gdyby nie fakt, że na rezerwie nie dojechałem nawet do najbliższej stacji.. a moje cacko spaliło 17l/100km… :evil: !!! I co k…a? może te osy z filtra tyle benzyny mi wypiły? ! :cry: Po zatankowaniu patrzyłem, czy nigdzie nie kapie- i nic… Zacząłem szukać przyczyny, dla której spalanie Z N A C Z N I E różniło się od deklarowanego przez sprzedawcę (5,5-7litrów/100 km :x ).. Wymieniłem przewody wysokiego napięcia, świece, lambdę… (allegro, allegro, allegro..).. W efekcie tych działań przy kolejnym tankowaniu wyszło 12,5l/100 km…- lepiej, ale ciągle dużo… Do 10l/100 km zszedłem po wymianie linki ręcznego (miała tendencję do blokowania się)… i stop… mniej nie chciało wyjść, aż przypadkowo odkryłem nieszczelność w kolektorze wydechowym.. wymiana uszczelki zaowocowała spadkiem spalania do 7l/100 km (po mieście).. uff…
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: andi_kamachi »

Nie do końca w temacie...,paczka przyszła wczoraj :) .. a w środku to:
Obrazek
:D
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: andi_kamachi »

Obiecanych kilka zdjęć stanu obecnego...

zbok

Obrazek

fotel kierowcy zaatakował tygrys, pasażer ocalał (ledwie)..

Obrazek

nie sprzątam do zdjęć..

Obrazek

..bo liczy się wnętrze..

Obrazek


Co powiecie?
Ostatnio zmieniony 17 kwie wt, 2012 12:13 pm przez andi_kamachi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: RafGentry »

Nie jest zły ten Garros. Bonus za oryginalne dywaniki. Ty to jesteś farciarz. Niewiele kompletów uchowało się przez te 20 lat ;)

Powiedz tylko: nie rdzewieją Ci czasem numery nadwozia? Uważaj na nie, bo one sobie lubią skorodować, a potem klops jest!

Pozdro
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: andi_kamachi »

wczoraj dotarły 2 rzeczy :D

pierwsza

Obrazek


druga :D :D :D

Obrazek

Przy okazji... te numery o których mówił rafgentry są niemal nieczytelne.. co robić? co robić?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: grzesiek309 »

Musisz powołać rzeczoznawcę aby wykonał ekspertyzę. Następnie w urzędzie wystawiają Ci nowe numery, które nabija stacja diagnostyczna.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
don padre
Junior
Posty: 116
Rejestracja: 05 sty pn, 2009 6:27 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205CTi
Numer Gadu-gadu: 0
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: don padre »

Panowie czego straszycie kolegę tymi numerami to najprostsza naprawa jeśli chodzi o naprawy w naszych autach. Odczyt numerów to mniej niż 1 minuta każdego nieczytelnego numerka tak tak panowie w białych rękawiczkach :Y pozdrawiam :W
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Roland Garros by andi_kamachi

Post autor: RafGentry »

Padre, co masz na myśli? Bo dosć tajemniczo się wypowiedziałeś 8)
ODPOWIEDZ