Z XS'a do XS'a :)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Po zakupie swojego drugiego w życiu XS'a, a łącznie już czwartej 205-ki w rodzinie poczułem, że i ja muszę tu coś naskrobać.
Mój pierwszy XS 1.4 TU3M pochodził z Torunia, gdzie jeździł nim starszy Pan, jednak stan ogólny auta był średni i nosiło ono znaki zaniedbania. Mimo to jazda dawała dużo radości aż do pierwszego dnia tegorocznej wiosny, kiedy to miałem wydawało się z początku nie aż tak groźną kolizję. Opisałem z resztą ten przypadek na forum. Gdy byłem bardzo blisko brania się do jego naprawy zobaczyłem ogłoszenie kolegi daro_06 i natychmiast wziąłem telefon do ręki. 8)

Tym oto sposobem stałem się właścicielem XS'a TU3S z 1988 roku. Podróż z Łodzi 150 KM do Ostrowa Wlkp przebiegła bezproblemowo, a na obwodnicy autko pokazało swoje możliwości (katalogowy V-max) :mrgreen:
Samochód kosztował mnie sporo więcej niż poprzedni, ale jego stan odzwierciedla różnicę w cenie. Mechanicznie o wiele mniej zużyty. Niemal na pewno bezwypadkowy - oryginalny kluczyk pasuje do wszystkich 6 zamków (drzwi: lewe, prawe, klapa bagażnika, korek wlewu paliwa, schowek w kabinie no i oczywiście stacyjka). Przebieg trochę ponad 221 tys. też wygląda na oryginalny. Jedynym mankamentem była kończąca się tylna belka, ale mając świetną beleczkę w domu do przełożenia nie przejmowałem się tym podczas zakupu. Swoją drogą lepsza belka z poprzedniego autka jest już w nowym razem z felgami BBS z niemieckiego katalogu dodatków
Obrazek to te powiększone na fotce ;) Brakuje mi do nich dekielków, ale i tak są cudowne, choć z bliska zdradzają wyraźne blizny z przeszłości, dlatego kolejnym celem jest ich renowacja, bo autko samo w sobie po wymianie belki jest teraz w 100% sprawne. I jak to w XS'ach jest też świetnie wyposażone:
- silnik 1.4 TU3S na Solexowym dwugardzielu 32/34 Z2 - 84 KM i 120 NM to już prawie jak w GTi 8)7
- elektryczne szyby
- centralny zamek na pilota
- duży szyberdach
- uchylane tylne szyby
- zegary z obrotkiem
- genialnie wyprofilowane kubły - mam 180 wzrostu i nie siedziałem jeszcze w lepszym fotelu niż ten :D
- przelot z Dużego Fiata z grubą końcówką dają wspaniałe efekty dźwiękowe - każde mocniejsze dodanie gazu daje wrażenie prosto jak z tras odcinków specjalnych :)
- zabezpieczenie antykradzieżowe: dodana manualna odcinka zapłonu - dobrze ukryty pstryczek elektryczek :Y
- o alufelgach już było

Z planów na przyszłość to jak wspomniałem renowacja felg oraz zabezpieczenie auta przed rdzą wraz z polerką lakieru, a na najbliższy czas wyjęcie z rozbitego wszystkiego co może się przydać i oddanie reszty na złom, bo auto ma przesunięty pas przedni i jego remont jest po prostu bez sensu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 sty pt, 2013 9:04 pm przez scaliburgreg, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
daro_06

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: daro_06 »

Cieszę się bardzo że autko trafiło w dobre ręce :) Cały czas będę pamiętał dobre chwile spędzone z tym samochodem, pierwszy wyścig oraz najśmieszniejsze i bezcenne :D wygląd osób które widziały albo zostały objechane przez to auto :P Co do wydechu to przelot z japońskim przelotowym tłumikiem dedykowanym do hondy prelude (prezent na 18-ste urodziny od kuzyna :D )
Pozdrawiam Karol :)
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: Munne »

Niezly SUV:)
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

daro_06 pisze:Cieszę się bardzo że autko trafiło w dobre ręce :) Cały czas będę pamiętał dobre chwile spędzone z tym samochodem, pierwszy wyścig oraz najśmieszniejsze i bezcenne :D wygląd osób które widziały albo zostały objechane przez to auto :P Co do wydechu to przelot z japońskim przelotowym tłumikiem dedykowanym do hondy prelude (prezent na 18-ste urodziny od kuzyna :D )
Pozdrawiam Karol :)
Co do tłumika to nie chcę się spierać ale brat miał identyczny w swoim XSie i teraz zamontował go do Winnera i to JEST tłumik z Dużego Fiata O-) Po prostu 8) To, że ktoś nazwał go tłumikiem z Preludy niewiele zmienia :wink:

Belka stoi odrobinę za wysoko :mrgreen: Przez co wóz wygląda na gotowego do akcji hehe
Ale jestem jej pewny, bo wiele zniosła w poprzednim. Z resztą dopiero po jej założeniu mogłem zmienić koła, bo na oryginalnej obcierały by opony. Teraz jeżdżę na Dunlop'ach SP 2000 z przodu i Dunlop'ach SP All Season z tyłu w rozmiarze 185/60 R14.
Obrazek
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Dziecinnie proste zadanie - znajdź 3 różnice :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: RafGentry »

Jeśli możesz, to załączaj fotki przez forumowy mechanizm. Tak jest o wiele prościej i masz gwarancję, że zdjęcia nie znikną z serwera oraz, że nie wyświetlą się niepożądane reklamy.
Mi na przykład po kliknięciu w link fotosika, powiększenie się nie wyświetla.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: krzyska »

wie ktoś jakiej firmy jest felga z pozycji 13? Gdzieś widziałem je na Gti.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: Para »

Listewki w zderzaku magicznie zmienily kolor no i rejestracja jest inna. Co jeszcze ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Same zderzaki też odświeżone czernidłem, choć akurat na tych fotkach trudniej dostrzec :)
Ostatnio zmieniony 23 maja śr, 2012 6:56 pm przez scaliburgreg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: pawel »

jakim czarnidłem?
P205
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

A choćby takim http://autokosmetyki24.pl/automax-autom ... l_852.html Pytaj w sklepach, albo na stacjach benzynowych.
Jak masz wypłowiałe zderzaki malujesz tym bez przygotowywania powierzchni 2, 3 warstwy i wyglądają jak nowe ;)
Na zdjęciach 'przed' i 'po'.
Załączniki
100_2618.JPG
100_2642.JPG
Obrazek
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Dzisiaj bawiłem się pół dnia z fotelami - zapieczone śruby twardo walczyły, ale w końcu poległy :D Z dwóch par kubłów zmiksowałem lepsze szyny z lepszymi siedziskami i oparciami i fotele są niemal jak nowe :P
Ostatnio zmieniony 02 lut sob, 2013 11:52 pm przez scaliburgreg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

W ostatnich dniach w aucie pojawiło się kilka rzeczy i dlatego postanowiłem zrobić aktualizację.
Po pierwsze samochód znów stoi na felgach, na których wróciłem nim z Łodzi gdy go kupowałem, bo BBSy pokazały swój faktyczny stan podczas jazdy autostradą. Przy 140 km/h autem dość mocno trząsło, dodając to, że są po odzierane nadają się do kompletnej renowacji (wyważanie już tu niewiele pomoże). Na tylnej osi zawitała również używana para Continental Premium Contact tylko do końca sezonu, bo na przyszły rok celem jest nowiutki komplet Regal Racer :) Trzymam się rozmiaru 185/60R14, bo węższe kiepsko wyglądają, a szersze mogłyby obcierać.
Największa zmiana zaszła pod maską, gdyż autko dostało nowe wysoko przepływowe Płuco od K&N http://motoego.pl/data/gfx/pictures/lar ... 0964_1.jpg o kodzie producenta E-9121.
Pierwsze wrażenie - silnik ciut lepiej zbiera się z niskich obrotów i ciekaw jestem czy choć trochę spadnie spalanie, jak 'obiecuje' opis produktu :wink:
Załączniki
100_2946.JPG
Ostatnio zmieniony 25 lip śr, 2012 8:50 pm przez scaliburgreg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: grzesiek309 »

Na BBSach lepiej wyglądał ale wiadomo, bezpieczeństwo ważniejsze :Y
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

grzesiek309 pisze:Na BBSach lepiej wyglądał ale wiadomo, bezpieczeństwo ważniejsze :Y
Na zdjęciach tak ;) Ale felgi z bliska ujawniały spore blizny rzucające się w oczy, a jako, że aktualnie nie mam funduszy na ich renowację założyłem drugi komplet. To jakaś imitacja Speedline'ów (również OZ Racing robi podobne felgi) - też fajne i bardziej zbliżone do rajdowego charakteru, ale przede wszystkim w dużo lepszym stanie :)
Ostatnio zmieniony 25 lip śr, 2012 9:09 pm przez scaliburgreg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ