205 XS 1.4 z Leszna

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

Lew poza nowymi łapciami na zimę otrzymał tę oto kierownicę z modelu 405
Obrazek
Ostatnio gałka zmiany biegów została mi w ręku 8)7 i teraz poszukuje nowej :)
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

no i niestety pierwsze zimowe straty :(
Obrazek
z naczepy przed moim pugiem zleciał kawał lodu i przydzwoniłem w niego czego efektem jest ułamanie mocowania zderzaka i skok ciśnienia u właściciela do niebezpiecznego poziomu. Pewnie na szybko naprawa będzie polegać na ingerencji blacho-wkrętem,a później zobaczymy
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

zderzak oczywiście naprawiony, w między czasie poszedł przewód hamulcowy (wymiana zamknęła się w 100zł) a dzisiaj taki oto widok uraczył me oczy :D
Obrazek
szymon
Junior
Posty: 437
Rejestracja: 25 gru sob, 2010 10:13 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4 1992
Numer Gadu-gadu: 125384
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szymon »

rączka z ssania też urwana to samo co u nie wielki bul jest bez tego
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

taki już kupiłem, ale kółko od kluczy dobrze się sprawuje :D
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

Wiosenne prządki prawie zrobione :D auto na letnich łapciach, odkurzone i wyszorowane efekt widoczny poniżej
Obrazek

Wygładzina wyciągnięta do dokładnego prania i okazała swoje drugie złe oblicze czyli zgniłe wytłumienie :| i teraz poruszam się bez wytłumienia :P

Z mechanicznych porządków gaźnik w końcu doczekał się konkretnego przeglądu o czym więcej mowy w tym wątku poniżej
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 49#p306549

Jak już gaźnik zdjęty to i dolot powietrza wpadł w me ręce, a tam mała niespodzianka

Obrazek

to coś okazało się gęstym śmierdzącym smarem niewiadomego pochodzenia zmieszanym z piaskiem :evil: oczywiście pozbyłem się lokatora 8)7

Obrazek

Korzystając z majówki będę jeszcze grzebał i odkrywał kolejne tajemnice posiadanego XSa o czym nie zapomnę się pochwalić :D

a teraz pytanie: do czego ta sprężyna?
Obrazek
Awatar użytkownika
kika
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 30 gru ndz, 2012 11:46 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XE "leżak"
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Leszno

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: kika »

Ooo, to witam Kolegę! Ja też śmigam po Lesznie i, żeby było zabawniej, też mam "leżaka" pod maską. Wypatruj błękitnego 205 XE ;-)
Blue is the color of my true love paint.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: Manwe »

Sprezyna wyglda na blokujaca srube regulujaca skok pedalu sprzegla/naciag linki, chociarz jest troche za daleko jak na to, a to co masz w dolocie to nie smar tylko szlam olejowy wymieszany z tym co przeszlo przez filtr powietrza i nieszczelnosci dolotu, a pochodzi on z odmy czyli tego gumowego przewodu podlaczonego do dolotu po stronie kierowcy i widocznego chyba na zdjeciu ze sprezyna
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
jadak
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 13 cze pn, 2011 10:08 pm
Posiadany PUG: XUD9
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: jadak »

Dobrze że trafił w "klubowe ręce" a nie trafił na złom...w lipcu zeszłego roku był do sprzedania na początku za 2200zł i byłem pierwszym oglądającym, pojechałem do Piaseczna, w kieszeni miałem 2000zł, licząc że coś utarguje, ale pan Mareczek (Piaseczyński handlarz szrotami) nie chciał opuścić nawet 50zł, więc nie kupiłem go dla zasady, bo nie mógłbym spać w nocy wiedząc że nic nie utargowałem 8)7 po 3 dniach widziałem to ogłoszenie z ceną 2000zł ale już zawziąłem się, że nie dam zarobić pajacowi...po tygodniu stał za 1650, po 8 dniach za 1500, po 10 dniach za 1350, a jedenastego dnia zadzwoniłem do niego ponownie że góra za 1200zł mogę wziąć i zgodził się...jak pojechałem po niego i byłem już w Piasecznie to nie odbierał już odemnie telefonów, a po 1/2 godz przysłał SMSa że już sprzedany :evil: ...i taka to oto historia Twojego XSa tuż przed twoim zakupem, jeśli by Cię to interesowało...z pozdrowieniami dla pana Marka - handlarza, co się "nachapał" i po ponad tygodniu sprzedał go za 1/2 ceny wywoławczej :/
Obrazek
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

Jadak dziękuje za krótką historie mego leżaka :) jak chcesz pomóc przy pugu to wszelką pomoc przyjmę z otwartymi rękami _O_ no i zobaczysz jak się miewa auto które tak szybko traciło z ceny :wink:
Awatar użytkownika
jadak
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 13 cze pn, 2011 10:08 pm
Posiadany PUG: XUD9
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: jadak »

oczywiście, że bym pomógł :) każde obcowanie z 205 zwłaszcza XS to sama przyjemnośc. Tylko że od paru tygodni sam jestem posiadaczem białego XSa w którego wkładam mnóstwo energii i $$...Twój Pug stacjonuje teraz w tym Lesznie pod Warszawą?
Obrazek
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

Dokładnie w tym Lesznie pod Warszawą na granicy puszczy na północ od Błonia :D
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

Miałem wymienić wahacz w samochodzie. Po demontażu okazało się że w zasadzie trzeba wymienić oba wahacze, końcówki drążków kierowniczych oraz zaniepokoił mnie wyciek oleju. Okazało się że to uszczelniacze półosi. Roboty od groma, a przegląd za pasem :roll: peugeot dzisiejszej nocy nie pośmiga :(
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: Manwe »

uszczelniacze rób jak najszybciej w końcu olej masz tylko jeden :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
szwed
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 12:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 XS 1.4 z Leszna

Post autor: szwed »

Po wielu miesiącach wiernej jazdy zmęczenie materiału dało znać :cry: . W czasie jazdy na wymianę układu wydechowego (stary spawany 4 razy i znów się przepalił w innym miejscu) nagle kierownica przestała przekazywać moją wolę na koła i lew jechał własnym torem :x . Na szczęście odbyło się bez wypadku, ale powrót o własnych siłach był drogą przez mękę (wychodzenie z puga i ,,ręczna" korekta kierunku jazdy :evil: ) ale zakończona wjazdem do garażu. Mam drugie auto więc obecnie pug stoi i czekam, albo na remont, albo na nowego właściciela. :?:
ODPOWIEDZ