205 XS z leżakiem

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: jules »

Obrazek

Wypełzł z ciemnego garażu. Teraz zabiegi pielęgnacyjne. Dziś wnętrze zostało wybebeszone i wsadzone. Niestety nie zrobiłem zdjęć po, bo już ciemno było.
Przy okazji mam pytanie. Czy te śruby, co trzymają klamry pasów z tyłu trzymają coś jeszcze? Jak chciałem je odkręcić to kawałek poszło, a później stanęło jak dąb. Zastanawiało mnie też co to za cztery śruby w miejscu, gdzie zaczyna się bagażnik. Wkręcone od dołu, nakrętki od góry. Tylko wystają do wnętrza, ale co trzymają pod autem?
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: krzyska »

Co trzymają??? Całe tylne zawieszenie trzymają, są jeszcze dwie pod wciskanymi zaślepkami.
Fajny XS :)
GTI_Efekt Masy Obrazek
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: jules »

To bym sobie odkręcił ;)
Fajny, nie fajny, ale już jeździ co mnie cholernie cieszy. Stał bidak ponad pół roku i wreszcie złapał świeżego powietrza.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: RafGentry »

Coś mi ten Twój leżakowy XS przypomina 8)
xs.jpg
dieselek.JPG
Naprawdę ładny. Czekamy teraz na zdjęcia wnętrza :)

Poszukaj sobie jeszcze kapselków do tych felg. Robią dużą różnicę i nie powinny być specjalnie drogie.

http://allegro.pl/peugeot-partner-iii-k ... 34458.html

A tu nawet taniej

http://allegro.pl/peugeot-partner-kolpa ... 64069.html
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: jules »

Jest tak. Samochód wyjechał na drogę i już myślałem, że zostały tylko przegląd, regulacja gaźników i zbieżności oraz ogarnięcie świateł z tyłu a tu zonk. Coś wibruje/dudni pod maską lub pod silnikiem. To samo było, jak go kupiłem, ale półosie były w fatalnym stanie. Myślałem, że po wymianie będzie ok a jest nie ok.
Gdyby to był samochód z tylnym napędem, stawiałbym na podpory wału a tak sam nie wiem. Może poduszki pod silnikiem. Cały napęd dość mocno szarpie przy ruszaniu i odpuszczaniu gazu. Jak się jedzie to jest takie "dududududu" już od 40 km/h i wraz ze wzrostem prędkości zwiększa się. Przy 110 dość głośne i czuć na kierownicy i pedale gazu. Wibracje przechodzą na nadwozie. Czuć tak jakby przegub był uszkodzony, ale na zakręcie nic się nie dzieje. Poza tym mam obie nowe półosie. Przy odpuszczeniu gazu dudnienie i wibracje całkowicie ustają. Na co stawiać?

Przy okazji coś mi się przypomniało, więc od razu zapytam. Lewa półoś nie weszła mi do końca w skrzynię. Uznałem, że tak ma być bo nie chciała za cholerę wejść dalej. Prawa siedzi dobrze, a lewa tak jakby lekko wystaje. Nie wiem czy ma to cokolwiek wspólnego z tym.

Mam jeszcze kilka pytań w sprawie elektryki przy okazji.
1. Banał - jak się zapala halogeny z przodu?
2. Skoro żarówki i bezpieczniki są ok to gdzie szukać przyczyny niedziałania przeciwmgłowego z tyłu i cofania?
3. Pytanie do osób, które mają/mieli różne 205 w tym leżaka - czy słychać pracę tej dodatkowej przekładni na luzie w porównaniu z "normalnym" napędem?
4. Czy to szarpanie/dudnienie może mieć jakiś związek z tą przekładnią?
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: BzyQ »

Nowe półosie do leżaka :?: :lol: Daj adres sklepu to Manwe wykupi zapas 8)7
2.9 V6 ot co !
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: grzesiek309 »

Auto-bogatki mają :P Choć zakupy u nich to istny hazard 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: Manwe »

zdarzają się jakieś leżaki magazynowe do leżaka :) , ale na razie nie mam kasy żeby stawiać ruletkę u bogatków, przekładnie może być słychać na luzie po puszczeniu sprzęgła, jeżeli sprzęgło jest wciśnięte przekładnia nie powinna się kręcić wiec nie będzie jej słychać, półośki powinny wejść obie do końca może masz coś nie tak z mechanizmem różnicowym chociaż to było by ciekawe bo są raczej pancerne tak jak reszta skrzyni, a sprzęgło dawno robione może tu coś jest nie tak i stad wszystkie problemy, światło przeciw mgielne to pewnie styk w tylnych światłach czyli masa a cofania to może być np. czujnik w skrzyni lub przewody po drodze
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: jules »

BzyQ pisze:Nowe półosie do leżaka :?: :lol: Daj adres sklepu to Manwe wykupi zapas 8)7
To znaczy no regenerowane miałem na myśli
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: BzyQ »

Widzisz okazało się że da się nowe kupić czasem :oops: Ja podziwiam ludzi "walczących" z leżakiem lub jak niektórzy mówią dinozaurem 8)7 . Kawał aluminiowej historii :D
2.9 V6 ot co !
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: jules »

Gaźniki wyregulowane :D
Zostają mi jeszcze te drgawki zespołu napędowego, ale najpierw zrobię geometrię zawieszenia. Nie wiem czy nie będę musiał powalczyć z hamulcami, bo dziś po przejażdżce jedno koło prawie mi się zapaliło. No i niestety mam jakieś dziwne klekotanie w skrzyni biegów. Jak silnik już ładnie pracuje to dopiero teraz słychać jakie to głośne. Mam nadzieję, że mi się skrzynia nie sypie.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: Manwe »

w jakiej sytuacji słychać to klekotanie :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: jules »

klekot jest gdy silnik pracuje na luzie. Jak się wciśnie sprzęgło to cisza. Jak się położyć przed autem to wydaje się, że klekot ewidentnie słychać ze skrzyni biegów. A dźwięk jest taki, jakby coś w skrzyni po prostu luźno latało pomiędzy
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: Manwe »

no wiec może to być łożysko oporowe sprzęgła albo łożyska skrzynki pośredniej, też tak mam, chce to zlikwidować tej zimy zobaczymy czy coś z tego będzie
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
jules
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 31 gru sob, 2011 1:37 pm
Posiadany PUG: XS z leżakiem
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 205 XS z leżakiem

Post autor: jules »

czyli również masz klekot? Zastanawiałem się również czy to nie dyfer i czy nie w tym tkwi mój największy problem, czyli szarpanie napędu przy dodawaniu gazu. A u Ciebie nie szarpie?
Ostatnio zmieniony 12 wrz śr, 2012 7:16 pm przez jules, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ