Peugeot 205 XR z Kielc

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

Jak Wam się podoba moja nowa "listewka"? :mrgreen: 8)7
Dokleiłem też brakujące gumy na błotniki, teraz Pug wygląda na niebitego- ma wszystkie gumy i listewki :P 8)7

To tyle jeżeli chodzi o kwestie wizualne... z mechaniką jest trochę gorzej, bo właśnie mi silnik umiera :N Zalecane jest, żebym jeździł już tylko po kielcach, bo jak klęknie, to łatwo będzie go ściągnąć :D

W związku z tym podjąłem decyzję o jego wymianie... jednak sama wymiana jest całkowicie nieopłacalna, trzeba przy okazji pomalować komorę... jednak malowanie samej komory też jest nieopłacalne, trzeba od razu pomalować całe autko i wymienić mu próg :lol:
Rozglądam się pomału, za miejscówką gdzie mógłbym rozbierać Puga i przygotowywać go do malowania oraz negocjuję z ojcem, żeby mi dał Szmelcvagena 8)

Stwierdziłem, że muszę skończyć ten samochód- za dużo włożyłem w niego serca, pracy, czasu i kasy, żeby odpuścić na samym końcu! (A tak poza tym, to nie wyobrażam sobie życia bez niego :P 8)7 ) Tym bardziej, że zostało już tylko malowanie budy i wymiana progu, silnik i tak muszę wymienić, więc zrobimy to przy okazji malowania. Wszystkie inne potrzebne części już posiadam- komplet drzwi z elektrycznymi szybami w super stanie, komplet błotników, 2x klapa tył, oraz plastiki wnętrza. Jednym słowem nic tylko malować :lol:

Kilka aktualnych fotek :)
Załączniki
Trochę zabawy w photoshopie i lakierowanie niepotrzebne :P
Trochę zabawy w photoshopie i lakierowanie niepotrzebne :P
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Ostatnio zmieniony 24 paź pt, 2014 6:41 pm przez jarema205, łącznie zmieniany 1 raz.
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: RafGentry »

jarema205 pisze:Jak Wam się podoba moja nowa "listewka"? :mrgreen: 8)7
Śliczna _O_ Co nowe, to nowe.
jarema205 pisze: teraz Pug wygląda na niebitego
Zwłaszcza z białą maską, która nie budzi absolutnie żadnych podejrzeń 8)
jarema205 pisze:właśnie mi silnik umiera
Chyba diagnozowaliśmy już tę przypadłość pod koniec kwietnia w drodze na Węgry... :idea:
jarema205 pisze: Tym bardziej, że zostało już tylko malowanie budy i wymiana progu
Właściwie to już tylko poprawki kosmetyczne :Y
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

RafGentry pisze:
jarema205 pisze:Jak Wam się podoba moja nowa "listewka"? :mrgreen: 8)7
Śliczna _O_ Co nowe, to nowe.
Rafał, trochę dałeś się nabrać :wink:
"Listewka" nowa jest u mnie :wink: poza tym to nie jest listewka, tylko jakaś guma, która ma ją imitować :wink:
Jednak wygląda naprawdę przyzwoicie, dlatego póki co zostaje :Y
Na fotkach widać różnice:
Załączniki
2014-10-24-154.jpg
2014-10-24-155.jpg
2014-10-24-156.jpg
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

Kiedyś musiała nastąpić ta chwila, stało się... zdradziłem 205 8)7
Po ponad 2 latach zamieniłem XR-ka na w miarę przyzwoity "samochód"
Tak że od dziś śmigam włoskim wynalazkiem, a jest nim FIAT UNO 1.0 FIRE Z 2000r. Zarejestrowałem się już na forum UNO i zamówiłem naklejki klubowe 8)7
Co do samego samochodu to stan IGŁA! Dziadek tylko do kościoła jeździł- i tutaj mówię całkowicie serio- przebieg lekko ponad 53tys! Stan idealny. Były właściciel miał jeszcze większego "pie*dolca" na punkcie tego auta niż ja na punkcie 205!
Zatem mam nowego klasyka :P W którego nie trzeba władować jeszcze 5k, żeby był ładny 8)7 Trafił mi się egzemplarz wyjątkowy pod każdym względem i teraz w niego będę inwestował kasę O-)
Pozdro :W
Ostatnie zdjęcie XR-ka
Załączniki
2014-11-02-166.jpg
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: krzyska »

GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: RafGentry »

No no. 5-drzwiowe Uno Phase 2 z 2000 r. Prawdziwa legenda motoryzacji...

53 tysiące przebiegu, lusterka w kolorze nadwozia, nalepka inwalidy na przedniej szybie... Widać, że fura z charakterem. Zaraz, zaraz - czy ja tam widzę koraliki na fotelach?

Kiedyś sam myślałem nad takim autem, ale mam za mało doświadczenia żeby okiełznać brutalną moc.

Najbardziej jednak zazdroszczę zaczepek na stacjach benzynowych i pod marketami w stylu : "Spytaj dziadziusia, za ile by go puścił"...

A tak na serio, to jeśli to prawda, to gratuluję nabytku. Jeśli jesteś zadowolony, to najważniejsze :W
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: fila1223 »

Znowu dałeś sie nabrac raf :P po zimie xr idzie na malowanie i zmiane serducha ;)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: RafGentry »

fila1223 pisze:Znowu dałeś sie nabrac raf :P po zimie xr idzie na malowanie i zmiane serducha ;)
A już się chciałem przejechać Uniakiem. Choćby na prawym fotelu :cry:
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

RafGentry pisze:No no. 5-drzwiowe Uno Phase 2 z 2000 r. Prawdziwa legenda motoryzacji...

53 tysiące przebiegu, lusterka w kolorze nadwozia, nalepka inwalidy na przedniej szybie... Widać, że fura z charakterem. Zaraz, zaraz - czy ja tam widzę koraliki na fotelach?

Kiedyś sam myślałem nad takim autem, ale mam za mało doświadczenia żeby okiełznać brutalną moc.

Najbardziej jednak zazdroszczę zaczepek na stacjach benzynowych i pod marketami w stylu : "Spytaj dziadziusia, za ile by go puścił"...
Dobry jesteś, prawie popłakałem się ze śmiechu :D Nawet siostrze się podobało :P

Tak na serio, to XR pali 15l na 100km, silnik pracuję jak czołg, że aż strach nim jeździć.
Dlatego na zimę dostałem UNO od ojca. W czasie kiedy będę jeździł UNO, będę robił XR-ka, następna aktualizacja tematu będzie już po zakończeniu prac O-)
A co do UNO, to najpierw mówiłem, że do niego nie wsiądę 8)7 Ale w sumie jest bardzo zadbane i jakoś się przemęczę tę zimę O-)
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: pawel »

jak już napisałem że się załamuje itp ale jakoś nie kliknąłem wyślij wkręciłeś....
P205
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: Alimantado »

Początkowo też się dałem nabrać. Ale jednak stwierdziłem, że Ty i XR jesteście nierozłączni. :D
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
kalalosz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź pn, 2014 6:52 pm
Posiadany PUG: 1,1 TU1 colorline
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: kalalosz »

Myślę że uno za 10 lat będzie większym klasykiem niż 205.
Bo 205-tki już zaczynają być kolekcjonowane a uno ubywa w zastraszającym tempie.
A nie zgnity egzemplarz to dziś już wielka rzadkość.
Tak czy siak ciesze się że to był żart.
Żeby ci się to Uno przez zimę za bardzo nie spodobało !
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: grzesiek309 »

Większym klasykiem? 8)7 Na pewno będzie ich mniej. Nie zakładałbym jednak, że będzie poszukiwanym i cenionym autem :N
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: mlody333 »

grzesiek309 pisze:Większym klasykiem? 8)7 Na pewno będzie ich mniej. Nie zakładałbym jednak, że będzie poszukiwanym i cenionym autem :N
Większym czy mniejszym, pewnie będzie klasykiem co tu dużo mówić najstarsze egzemplarze z I serii już są, bo nawet we Włoszech nie ma ich za dużo. Wersja 1.3/1.4 Turbo na pewno będzie jeżeli nie jest poszukiwanym kąskiem. Jeżeli ktoś nie wie auto było nr 1 w COTY. Kiedyś z Pand I wersji też ludzie podśmiewywali, a teraz zaczynają być poszukiwane. Sorry za OT.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

Ale Was wkręciłem :D :lol:
Generalnie rzecz biorąc to strasznie mi się jeździ tym UNO, pomijając już fakt, że się wstydzę tym jeździć 8)7 to widoczność jest fatalna. Mam nadzieję, że w między czasie nie spodoba mi się do tego stopnia, żebym porzucił remont XR-ka 8)7
Tak czy inaczej, to fura jest w naprawdę ładnym stanie i dopilnuję, żeby ojciec jej nie zgnoił, bo kto wie, może za 10 lat faktycznie UNO będzie rarytasem :P
Tyle w temacie UNO 8)7 Sorry za OT 8)7
XR in PROGRESS :D
ODPOWIEDZ