Peugeot 205 XR z Kielc

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

_O_
Jako, że wreszcie nastał trochę lepszy czas dla mojego portfela Pug ponownie był dzisiaj u mechanika.
Przez ostanie dwa miesiące Pug praktycznie nie jeździł, ale zostało zrobione kilka rzeczy.
Na dzień dzisiejszy samochód nadal nie ma przeglądu. Do zrobienia zostało:

- belka tylna
- hamulce
- rozrząd
- 1 półoś
- wahacze

Koszt robocizny 400- 500 zł + części, z tym, że belkę i półoś mam sobie kupić na własną rękę.
Koszt naprawy według mechanika to min. 1 200 zł ale w 1 500 zł powinienem się zmieścić (razem z robocizną).
Oczywiście mechanik mówi, żebym przemyślał sprawę naprawy, która jest nieopłacalna, oraz zapewnia, że to nie koniec wydatków :N
Rodzicom, ten pomysł się oczywiście nie podoba i proponują mi nawet wizytę u psychiatry :mrgreen:
Chociaż ja ze swej strony jestem gotów włożyć w tego Puga te pieniądze, tylko teraz sam naprawdę się zastanawiam czy warto? Może lepiej poszukać innej 205 w lepszym stanie? Ale z drugiej strony jak oglądam 205 z allegro czy tablicy to głowy nie dam czy one są w lepszym stanie niż moja 8)7
Tak czy inaczej muszę się przespać z problemem i na coś się zdecydować, mam nadzieję, że z pomocą forum mi się to uda :Y
_O_
:W
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: KrakerSx »

Każdy peugeot 205 jest warty ratowania, ale trzeba też zachować zdrowy rozsądek. Ja Już włożyłem w garrosa ponad 3k złotych w części i robociznę a to dopiero 1/3 ratunku dla niego.

Jeżeli jesteś pewien że pojeździsz nim jeszcze parę lat to oczywiście inwestuj, jeżeli nie to lepiej rozejrzeć się za czymś co przejdzie przegląd. :W _O_
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: mlody333 »

zerknij na posty o moim aucie 1500 wydałem na auto drugie tyle na belkę i gadżety z nim związane Też myślałem, że 400 zł ale doszło tle, że poszlo w sumie 1400!Ach te niespodzianki :) Z mojej wyliczanki wyszło 1/3 realnej ceny więc cena zakupu wzrosła o 200%. Ale tyle się spodziewałem 1500* 3 = 4500. Czyli realna cena auta do jazdy. Patrz temat lodołamacza Rafa. Wychodzi podobnie chociaż miał auto w dobrym stanie tj bez prac przy belce. Jeżeli chcesz nim jeździć wartość policz*3 albo nawet *4 i będzie ok. Będziesz miał pełnosprawnego klasyka 205. Pozdro. Mój już przerósł tą cenę czyli tak 5.000 . Ale dla mnie bezcenny Powidzenia :W
Ostatnio zmieniony 29 mar pt, 2013 12:07 pm przez mlody333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

KrakerSx, mlody333 - właściwie to chyba to chciałem usłyszeć :mrgreen:
W końcu zdecydowałem się na remont, jak tylko kupię belkę i półoś Pug idzie a właściwie jedzie do mechanika, a następnie na przegląd. :Y

mlody333 - już wcześniej dość wnikliwie przestudiowałem temat o Twoim aucie i prawdę mówiąc byłem przerażony kosztami remontu a wartością samochodu. Ale z drugiej strony są to części eksploatacyjne, które w każdym aucie kiedyś będzie trzeba wymienić, i chyba to oraz Twoje wyliczenia w jakimś stopniu przekonują mnie do remontu :)
_O_
:W
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: mlody333 »

Co do półosi poszukaj na auto-złomach Kasperek w Skarżysku i Kasperek Koszary powinni tam mieć. Mają swoje strony w necie ew napisz do Jancziego z Buska bo tam na złomach też było kilka pugów. Dadam że moją półoś mechanik złożył z 2 szt. i od października jeździ i nic się nie dzieje :) więc koszty nie były duże. Ale nie każdy mechanik to "dłubacz" tak jak ten.
Ostatnio zmieniony 29 mar pt, 2013 9:39 pm przez mlody333, łącznie zmieniany 1 raz.
miankowy
Junior
Posty: 121
Rejestracja: 07 lut wt, 2012 1:20 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: miankowy »

ja ostatnio wymieniałem u siebie lewą półośkę i zapłaciłem za nową 155 pln - więc nie wiem czy jest sens kupowania używki, jak co to podjedź to policzymy te Twoje prace
był XR i GREEN,a jest GTI a w stadzie jeszcze 406 V6 i Expert 2.0 HDI
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: DJPreZes »

Oddałbym nawet i za 50zł, ale krótkie mam zabite niestety obie :/
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

205 właśnie jest u lekarza :mrgreen: tj. kolegi "miankowy" z forum.
Co zrobione zostanie przy aucie i jaki jest jego stan to może sam Marcin _O_ później oceni.
:W
XR in PROGRESS :D
miankowy
Junior
Posty: 121
Rejestracja: 07 lut wt, 2012 1:20 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: miankowy »

witam, auto już u właściciela :D
zostało zrobione:
1.rozrząd kompletny z pompą wody
2.drążki kierownicze prawy i lewy
3.obie końcówki
4.wahacze prawy i lewy
5.lewa półoś
6.uszczelniacze półosi
7.łożysko półosi prawej - to które było nie chciało się obracać 8)7
8.wymieniliśmy olej skrzyni a w zasadzie to wlaliśmy - bo go nie było
9.ustawiliśmy zbieżność
10.uruchomiliśmy zacisk lewy - zatarty - ledwo działał
koszt z materiałami 1300zł
pozostało do zrobienia:
1.wymiana tarcz i klocków przód
2.regeneracja belki - duży luz poprzeczny z prawej strony
koszt 1000zł
to mechanika, ale jeszcze trzeba ogarnąć przód - blacharkę, to podobno ma zrobić wujek - kłamczuszek :wink:
był XR i GREEN,a jest GTI a w stadzie jeszcze 406 V6 i Expert 2.0 HDI
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

Dziś już na dobre odebrałem Puga z pozostałych części napraw:
1.Została zregenerowana belka tylna.
2.Zrobione hamulce.
3.Wymienione amortyzatory z tyłu na używane.
4.Nowe kompletne sprzęgło.
Koszt 1680zł.
Łączny koszt naprawy 2980zł.

Raz jeszcze z tego miejsca chciałem bardzo podziękować Marcinowi za pomoc _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_

W końcu mogę śmiało powiedzieć, że 205-ka jest jak nie w bardzo dobrym stanie, to przynajmniej w dobrym :D

Teraz został mi remont blachy, lakierownie i doprowadzenie wnętrza do idealnego stanu.
Najpierw zajmę się czyszczeniem wnętrza (trzeba również dokupić/wymienić na ładniejsze parę plastików) i blachą.
Blachą obiecał zająć się wujek (który zresztą pomału się rehabilituję :Y ) jak zrobi się trochę cieplej czego zresztą mu już nie odpuszczę 8)
A w wakacje zostanie już tylko malowanie całości. Ogólnie bardzo bym chciał jak finanse pozwolą skończyć samochód do końca sierpnia :Y

:W
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: mlody333 »

No ładnie, ale niepokoi mnie ten szybki postęp prac. Bo mnie wyprzedzasz 8)7 . A tak serio to powodzenia w dalszych pracach.
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

Z wielką przykrością stwierdzam, że powoli tracę zapał i chęci do remontu mojej kochanej 205-ki :(
W tym tygodniu odwiedziłem kilku lakierników:

1. Lakiernik Ojca. Za pomalowanie samochodu tylko z zewnątrz chce min. 2k max. 2.5k. Malowania całości wraz z wyjęciem szyb, silnika, itp. się nie podejmie.

2. Lakiernika Brata ciotecznego. Malowanie z zewnątrz max. 2k, natomiast całości się nie podejmie.

3. Lakiernik polecony przez lakiernika z punktu 2. Podejmie się malowania całości, ale samochód zostaje u niego na min. 2-3 miesiące (max. pół roku 8)7 ) i koszt min. 5k 8)7

Każdy z 3 lakierników mówi, że z zewnątrz nie opłaca się malować samochodu, bo nie wiadomo w jaki stanie jest blacha i żaden nie daję gwarancji, że za pół roku po malowaniu nie wyjdzie mi rdza.

Prawdę mówiąc koszty mnie trochę przerażają. :cry:
Po części jest to wina trochę brata, ponieważ to on mnie wprowadził w błąd zanim zacząłem remontować 205-kę, konkretniej twierdził, że odmaluję z zewnątrz za 500zł, a całość za max. 2 tys. I tak prawdę mówiąc z takimi kosztami się liczyłem i na takie koszty byłem przygotowany.
Ale niestety jak zwykle pod górkę 8)7

Jest ktoś na forum kto malował cały samochód? lub tylko z zewnątrz itp? Jakie to są koszty? Podobne do przedstawionych przeze mnie?

Samochód do tej pory razem z zakupem i remontem kosztował mnie 4700zł, jak doliczę do tego koszt malowania to wyjdzie astronomiczna suma :N
I znowu muszę się poważnie zastanowić co robić? Biorę pod uwagę tylko dwie opcję: 1.Malowanie całości lub 2. Nie malowanie wcale.
8)7 8)7 8)7


Natomiast technicznie 205-ką chodzi teraz idealnie. Prowadzi się jak nowy samochód i bez trudu pokonuję kolejne kilometry :Y .
_O_
:W
Załączniki
DSC00136.jpg
Trasa 200 km pokonana bez najmniejszego problemu :) Zaznaczę, że przed remontem trasa 20 km była sporym problemem i wiązała się ze sporym ryzykiem :)
Trasa 200 km pokonana bez najmniejszego problemu :) Zaznaczę, że przed remontem trasa 20 km była sporym problemem i wiązała się ze sporym ryzykiem :)
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: mlody333 »

Powiem Ci że liczą malowanie normalnie bo w CK za element minimum trzeba dać 250 - 300 zł. Więc 2000 2500 za całość niejest źle. Blacharz powinien umieć ocenić co trzeba pomalować i co koroduje. Jak przygotowuje auto pod lakier to w końcu musi pozbyć się rdzy i widzi gdzie ona jest i w jakich rozmiarach. Na tym etapie powinien Ci powiedzieć jest tak i tak, decydujesz się czy nie. Ja swojego pomaluję do połowy wysokości tj do przetłoczenia na listwach tj. progi, drzwi, buda, tylnia klapa, w komorze silnika nadkole i zaprawki w kilku innych miejscach. Ceny nie znam, ale ma "być dobrze". Malowanie to najdroższa część odbudowy auta więc ja już zbieram kasę a malowanie może w sierpniu. Nie łam się nie maluj przejeździj rok i pomaluj jak będziesz miał kasę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: jarema205 »

_O_
Wreszcie wakacje :D
Pierwszą wakacyjną niedzielę poświęciłem mojej kochanej 205 :Y
Zabrałem się dzisiaj za rozkręcanie Puga, celem pomalowania maski i błotnika.
Powiem szczerze, że jestem przerażony, tym co zobaczyłem, po rozebraniu Puga 8)7
Po zdjęciu świateł i atrapy 205 nie wyglądała za ciekawie :N
300620136166.jpg
300620136168.jpg
Jednak po zdjęciu zderzaka i błotników, była już tragedia 8)7 :cry:
300620136176.jpg
300620136177.jpg
300620136178.jpg
Ogólnie to bez dużego wysiłku można ręką złamać połowę elmentów z powyższych 3 zdjęć :(
Teraz pytanie do wszystkich- da się to jakoś naprawić?
Wymiana pasa przedniego niczego nie załatwi, bo nie ma go do czego przyspawać 8)7
Co w tej sytuacji mogę zrobić? Wymiana całych ćwiartek, o ile jest możliwa?

Jutro zabieram się za malowanie maski i błotnika, bo jak na razie wyglądają paskudnie 8)7
300620136172.jpg
300620136180.jpg
Mam nadzieję, że po pomalowaniu uda mi się je jeszcze do czegoś przykręcić 8)7

W planach mam też założenie nowej "bida" dokładki, nowych lamp i reflektorów(na chwilę obecną każda lampa jest z innej parafii 8)7 ) i nowego znaczka lwa :Y

:W
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 XR z Kielc

Post autor: Manwe »

nie tnij ćwiartki tylko rozwierć po zgrzewach ten element, który jest zjedzony, przyda się do tego opalarka i wiertlu do tego przeznaczone, oczywiście to samo trzeba by zrobić z jakimś dawca
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
ODPOWIEDZ