205 Roland Garros

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
marcines
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź pt, 2007 1:30 pm
Numer Gadu-gadu: 1485769

Re: 205 Roland Garros

Post autor: marcines »

istotnie po umyciu wygląda ładnie, nie wiem czy kiedykolwiek był tak wypucowany z zewnątrz, cieszę się ze garosik otrzymał lepsze drugie życie i powodzenia w pracach, pozdrawiam
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: grzesiek309 »

Bez przesady, pucowany zbyt mocni nie był. Na żywo widać jeszcze sporo mankamentów, które zamierzam poprawić :)
Niedawno wymieniłem lampy, kierunki i zderzak przedni na nowe nieory :) Teraz ma trochę ładniejszy pyszczek :D
Pug dzielnie pokonuje kolejne setki kilometrów praktycznie bez awarii(odpukać). Od momentu zakupu zdarzyły się tylko dwie drobne usterki w postaci urwanych kabelków :D Świadczy to chyba o tym, że Pan Jan nie pożałował sprzedaży a pugowi się podoba nowa rodzinka :mrgreen:

EDIT:

Pug dzielnie pokonuje kolejne kilometry :) Pękło już 1500km od zakupu i dobija do 2000 :)
Jak na razie bez poważnych awarii(odpukać :) )


Dziś Garros musiał wcielić się w rolę p(ł)uga śnieżnego :lol:
Zajeżdżam do dziadka, a tam cała droga dojazdowa (ok. 60 metrów) zasypana blisko 20-sto centymetrową warstwą śniegu, dodatkowo na krawężniku pług usypał zaspę 8)7
Długo nie czekając wbiłem się w ten śnieg i o dziwo pug bez zająknięcia przejechał :D
Później musiałem pojechać po paliwko do "kosiarki do śniegu" tą samą drogą 8)7

Tak wyglądała po dwukrotnym przejechaniu garrosem:
DSC02658.JPG
Śnieżne kołpaczki:
DSC02659.JPG
A wieczorem dla lwa wyrosły wąsy :P
DSC02661.JPG

I na koniec kilka fotek z wymiany przodu i nowych nieory części :P
DSC02632.JPG
DSC02633.JPG
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 Roland Garros

Post autor: krzyska »

Te kierunki to depo? Mam takie od 2008r. w foreverze w komplecie z lampami. Kierunki ok, lampy nie ok. Ciekawe jak będzie w tymi od TYCa. Wasemy też szału nie robią.
Fajne autko, z 1.4 można już polatać. Przypomina mi się garos kolegi z wioski, jak przejeżdżali koło mnie to juz nieraz latali. Szkoda że wjechał w niego sprinter.
GTI_Efekt Masy Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: grzesiek309 »

Kierunki depo, są całkiem niezłe :) Lampy też są nieźle wykonane ale świecą tak sobie, choć nie gorzej od starych ory 8)7 Planuję wstawić przekaźnik do świateł mijania, to może trochę lepiej będą świecić :wink:
Na razie te 1.4 lata tak sobie :( Od 3k do 4,5 to istny szatan ale później szału ni ma :( Na moje oko jest to wina zwężki w dolocie od LPG. Dlatego we środę wpadnie BLOS :twisted:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 Roland Garros

Post autor: krzyska »

Stare Valeo w gti świecą lepiej niż depo z forevera. Chodzi mi bardziej o rozkład światła i ogólny efekt niż o jasność bo tu lepsze depo.
Ktoś tu już do TU ( chyba tu1m w Foreverze) zakładał blosa i zastanawiam się jak to rozwiązał. Blos to naprawdę fajna sprawa, trochę cierpliwości przy strojeniu i spokój w użytkowaniu. W moim przypadku jak jeżdze spokojnie spalanie też niskie, ostrzej to wiadomo. Na palniku miałem jednakowe.
GTI_Efekt Masy Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: grzesiek309 »

W Tu jest trochę kombinacji z blosem, przede wszystkim trzeba wywalić ory filtr i zastosować stożek :( Mam już pewną koncepcję i jak wypali, to się pochwalę :)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: 205 Roland Garros

Post autor: zmac »

Archer w XSie miał blosa w TU, na wtrysk założona czapka ze znanej niemieckiej marki przykręcana na 3 śruby i to jest chyba najlepsze i najbardziej szczelne rozwiązanie.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: grzesiek309 »

Ja mam pokrywę z fiata sieny, przymierzałem i powinna pasować :)


EDIT:

Czas odśnieżyć temat garrosa :D

Odebrałem dziś w końcu nowe blachy na puga 8)
Skończyła się tym samym jazda "na przyjezdnego" i wciskanie się w korkach :lol:

W związku z nowym numerkiem ogłaszam konkurs z nagrodami.
Do wygrania możliwość osobistej kontroli wygody fotela kierowcy w garrosie :mrgreen: *
*nagroda do odbioru na tegorocznym tripie

Pytanie konkursowe brzmi: Jakim numerem rejestracyjnym legitymuje się od dzisiaj jedyny białostocki Roland Garros?


Mała podpowiedź:
Załączniki
tablice garros.png
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: RafGentry »

Hmm, BI 0205P ?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: grzesiek309 »

Popsunąłeś zabawę :P
Załączniki
DSCF7080.JPG
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: RafGentry »

grzesiek309 pisze:Popsunąłeś zabawę :P
Ups! Ale naprawdę strzelałem! :) Skąd niby miałem wiedzieć :lol:

Już zacieram ręce na przejażdżkę Garrosikiem. Dobrze go wysztorcuj do wiosny :twisted:
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: grzesiek309 »

Mam nadzieję, że uda się mi i mamie odpicować oryginalne fotele, a ja zadbam niedługo o wygląd zewnętrzny. Wywalam szpecący hak, zamocuję porządnie zderzak i może znajdę jakieś oryginalne halogeny :)

Wracając do tablic. "Rezerwacja" w urzędzie wyglądała dość ciekawie. Zaszliśmy z mamą do pani naczelnik i mama opowiada, że mamy kultowe 205, syn jeździ nim na zloty i chciałby szpanować fajnymi tablicami, a że zbliża się seria z literką P na końcu, chcielibyśmy dostać numerek 0205P 8) Bardzo miła pani zadzwoniła do osoby zajmującej się zamawianiem tablic, żeby ten konkretny numer jej odłożyli :) Tydzień temu dostałem informację, że tablice czekają do odbioru :mrgreen:


EDIT:
Ehhh... będzie monolog.

We wtorek pug postanowił strzelić focha i po raz pierwszy od zakupu prawie skutecznie uniemożliwić jazdę bez porządnych nakładów finansowych :evil:
Na Podlasie dotarło lekkie ocieplenie, co nie spodobało się przewodom zapłonowym, które to postanowiły dokończyć żywota :roll: Pug zamieniał się momentami w kangura podskakując do przodu zamiast gładko jechać 8)7
Zakupiłem mu więc nowe przewody bremi i świece boscha. Kopułkę i palec podprowadziłem z 309, bo były nowe. Wymieniłem przy okazji cewkę. Dotychczasowa wyglądała niemalże identycznie jak fabryczna, ale miała inną kostkę i końcówkę 8)7
Po wymianie przewodów, kopułki i cewki zabrałem się za wykręcanie świec. Wyciągam świecę i WTF? :? Widzę prawie nowe NGK :shock: Zajrzałem więc do swojego "zeszytu serwisowego" i okazało się, że zapomniałem, że zaraz po zakupie je wymieniłem 8)7

Po wymianie pug odzyskał nieco wigoru w średnim zakresie obrotów, niestety nadal czuć spadek mocy powyżej 5k rpm. Po sesji zabiorę się za sprawdzanie kolejnych elementów układu zapłonowego :)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
szymon
Junior
Posty: 437
Rejestracja: 25 gru sob, 2010 10:13 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4 1992
Numer Gadu-gadu: 125384
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: 205 Roland Garros

Post autor: szymon »

Ja jestem zadowolony z tych lamp tyca i kierunkow depo smialo moge powiedziec ze swieca leoiej od oryginalnych maze dla tego ze moje byly zlochane i polamane dalem za dwie lampy 100zl a za kirunki 20zl oczywicie to po rabacie zaplacil bym wiecej ale kolega pracuje w sklepie :D
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: Pluto »

A więc też prowadzisz notesik eksploatacyjny? ;)
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Roland Garros

Post autor: grzesiek309 »

Zgadza się. Od samego początku zapisuję wszystkie wydatki na pugi i przeprowadzone naprawy. Dodatkowo od ponad roku prowadzę ewidencję tankowań :P
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
ODPOWIEDZ