Roland Garros by DJPreZes

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: grzesiek309 »

Narzędzia w bagażniku to dobra rzecz. W obydwu 309 zawsze je woziłem, do 205 jeszcze nic nie wrzuciłem i przez to ledwo do domu wróciłem :evil:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Chciałem podnieść kawalątek dach, żeby uszczelkę przesmarować sobie i... nie działa dach 8)7 8)7 8)7
Centralny jak działał na początku słabo, teraz padł kompletnie, a w prawą wkładkę nawet kluczyka do połowy nie wsadzę.
Co tam jeszcze...
A tak - dymi jak smok praktycznie przez 20km, aż się nagrzeje - wtedy jest nieco lepiej.
Oj czeka mnie ogrom pracy, bo zaniedbań jest sporo :cry: :cry: :cry: No, ale się nie poddam. Zrobię na ideał wszystko, tylko żebym wypłatę dostał wreszcie 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Zywik »

:evil: boszsz...


Mam nadzieję, że Prezesie ogarniesz szybko usterki i już więcej nie będę musiał czytać takich postów jak powyżej 8)
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Ogarnę na 100%. Dach po powrocie z pracy ruszył natychmiast. Może czujnik oleju miał jakąś zawiechę, sam nie wiem. Zamek (wkładkę i centralny) zrobię w ten weekend. Co do dymienia, to najpierw chcę pogadać ze specami od tych silników, a potem kompletny rozrząd z pompą wody, olej z filtrem i co jeszcze będzie trzeba wymienię (a liczę, że niewiele, a dymienie spowodowane jest ogólną wilgocią i wiekiem oleju, a nie jakimś przedmuchem).
Dam radę - jak pisałem ma być ideał i będzie.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

:evil: :evil: :evil: Nie mam hamulców, płyn w całości się eksmitował ze zbiorniczka. Co jeszcze mnie czeka z tym samochodem :?: Moja cierpliwość jest na wyczerpaniu, a tu kolejne i kolejne ciosy w tył głowy :evil: :evil: :evil:
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: grzesiek309 »

Fredator chyba pożałował sprzedaży...
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Bardziej w stronę, że ja żałuje kupna(no ok - chciałem ten samochód, więc nie żałuję, ale ogrom "małych wad" mnie rozwalił na łopatki)...no, ale nadal się nie poddaję.
Przyśpieszone wydatki... Jutro/w sobotę wymieniam półośki i ogarniam hamulce, jak się uda, to nawet tył wymieniam na tarcze, jak nie to chociaż bębny ożywię, albo chociaż tył odłączę (nie podoba mi się takie rozwiązanie, ale w bębny inwestować nie będę). Chcę żyć, a nie rozwalić się przy pierwszym hamowaniu. Łożyska jak tylko dostanę wypłatę (najpóźniej 10 wymieniam). Co potem? Rozrząd i olej.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Hamulce prawie ogarnięte. Nowe cylinderki i szczęki.z.tylu założone. Lewa polos założona. Prawa jutro. Padam na cycki...
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Orfister »

Prezesie, nie wiem szczerze co mam powiedzieć na to wszystko...a tym bardziej, że popierałem Cię w Twych zamiarach zakupowych...ale o jedno Cię proszę...nie poddawaj się...będą z niego "samochody"..
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Zywik »

Garros Ci wszystko wynagrodzi.. a Roland drogę wskaże.. :Y
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Spoko. Tragedii przecież nie ma. Prawie wszystko co wymieniłem dostałem w komplecie z samochodem,musiałem tylko cylinderki, płyn hamulcowy i szczęki dokupić. Jutro fotka z nowym oswietleniem ;)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: Munne »

Niestety tak to jest z 20+ letnimi autami.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Fotki brak, jutro zrobię na 100%. Światła urywają głowę - wcześniej było jasno, ale jedna lampa była pęknięta i zbierała się w niej woda. Teraz świeci lepiej niż zenony, a nikogo nie oślepia. Najlepsza możliwa modyfikacja z przodu samochodu (ale rym...)

Pompa wleciała od 406, odpowietrzone jakieś 27 razy. Tył na piachu czasami zablokuje, przód na suchym asfalcie ma problemy 8)7 8)7 8)7 Tak jak ten był przeboleje, to niehamujący przód na zaciskach GTI mnie przeraża. Jutro jeszcze raz odpowietrzę i będzie musiał hamować tak jak chcę.

Efekt po wymianie półosi i tylnych łożysk - poza wiatrem z przedniej uszczelki prawie nic innego nie słychać ;)

Zostały jeszcze przednie łożyska i jak będzie nieco cieplej lub wpadnie dodatkowa kasa, to tylne hamulce na tarczowe zmieniam, a serwo na duże od GTI.

No i żeby było jasne - jedyne o co wkurzony jestem, to fakt, że nie wiedziałem, że kiedyś ciekło z tylnego hamulca, co się przeniosło na przyśpieszone wydatki. Planowałem te wymiany, tylko że sporo później. Poza tym nic nie zostało zatajone, jak również nie uważam samochodu za złom. On ma 21 lat, swap zrobiony przez paranoika, do tego wyjechał z fabryki "bez dachu", ale za czasów Żywika zjechał pół Europy bez problemu, a teraz wymaga trochę pracy, żeby wrócił do ideału. Wróci. Koniec oświadczenia 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Post pod postem, ale co tam.
Doszły kolejne gadżety i trochę kosmetyków. Teraz tylko jakiś garaż dorwać...

Edit:

Kolejne kosmetyki, kolejne gratisy od ShowCarShine, kolejna mikrofibra dokupiona w Tesco (była jakaś w mega promocji i mikrofibra wielkości sporego ręcznika kosztowała 4zł). Dodatkowo wymieniłem spryskiwacze na dwudyszowe i lampy z tyłu. Jeszcze przeciwmgielne i cofania muszę podmienić. Dodatkowo założyłem uszczelkę nad szybą, dorobioną z uszczelki maski. Dzięki temu zrobiło się nieporównywalnie ciszej :mrgreen:
Załączniki
To pachnie ładnie :)
To pachnie ładnie :)
AFQD.jpg (10.43 KiB) Przejrzano 6102 razy
Co z smród :P
Co z smród :P
ACHPRO.jpg (10.75 KiB) Przejrzano 6102 razy
Tyle dobrego czytałem i słyszałem o tym wosku, że musiałem się skusić ;)
Tyle dobrego czytałem i słyszałem o tym wosku, że musiałem się skusić ;)
Gratisy od ShowCarShine :)
Gratisy od ShowCarShine :)
Wreszcie coś od słynnego Megsa ;)
Wreszcie coś od słynnego Megsa ;)
Podobno poleruje i zabezpiecza szybkę przed nowymi rysami - zobaczymy...
Podobno poleruje i zabezpiecza szybkę przed nowymi rysami - zobaczymy...
DSC_0140.JPG
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roland Garros by DJPreZes

Post autor: DJPreZes »

Od czasu ostatniego postu niewiele się zmieniło. Była jakaś próba włamania, jest kompletnie niedziałający centralny, ale jest też przewidywalność i niezawodność. Nabijam kolejne kilometry i czekam na wiosnę, żeby zająć się problemami i wypucować go ;) Pisze tutaj, bo zacząłem szukać tapicerów do przednich foteli i padłem na cyce. Na razie jedna oferta "ze zdjęcia" na naprawę i wymianę uszkodzonych kawałków skóry za ok. 300zł, ale niech pan podjedzie, a druga oferta "zrobimy od nowa, nowe gąbki, stelaż jak się kiwa to sami zrobimy, materiał i skórę sami dobierzemy, w ogóle to praktycznie tylko zdjęcie nam się przyda i rozstaw śrub za... min.4000zł. Padłem w tym momencie 8)7 8)7 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
ODPOWIEDZ