Peugeot 205 1984r. 5D

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
arf
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru ndz, 2012 3:31 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WLKP

Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: arf »

Witam. Jakieś 3 dni temu ojciec "dla jaj" kupił takiego oto peugeota 205
Chodziło głównie o to że miał on trafić na złom a jego rocznik i stan techniczny tak nas wzruszyły że go przygarneliśmy.
Nie ukrywam że na początku byłem mocno sceptyczny co do tego pomysłu ale przekonałem się ostatecznie gdy się okazało że po półtorej roku postoju odpalił za 2 razem i nie ma na nim grama rdzy (to co widać na zdjęciach pod klapą bagażnika i przy VIN-ie to jedynie konserwacja podczas wykonywania której ktoś się delikatnie mówiąc "nie szczypał")

Rocznik: 1984 (według dowodu)
W kraju od: 1988
Silnik: 1.1
Przebieg: 124 000
wyposażenie dodatkowe: BRAK

FOTY:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i teraz pozostaje pytanie, jako że jest to któryś tam samochód w rodzinie i nikt u nas na brak środka lokomocji nie narzeka
trzeba zadecydować czy przekazać go w jakieś dobre ręce czy zostawić.

Jeśli przekazać to pytanie ile takie auto jest warte?

Jeśli chcielibyśmy go sobie zostawić to byłby on użytkowany jako samochód awaryjny lub jako letni środek lokomocji w celach rozrywkowych.
Co za tym idzie trzeba by go było doprowadzić do stanu idealnego (a nie wiele mu brakuje)
Mankamenty to:
-Prawy błotnik był ewidentnie robiony ale jakieś 10 lat temu pytanie czy ta wersja różni się błotnikami od późniejszych.
-Gałka zmiany biegów, popękała od słońca za pewne i pytanie jak wyżej czy różni się ona czymś od późniejszych wersji.
-Jakie było oryginalne Radio oraz głośniki?
-Czemu samochód stoi jak koza, zawieszenie jest okropnie wysoko ustawione, czy możliwe jest że ktoś włożył zawieszenie od cięższej wersji silnikowej??
- Czy był jakiś dedykowany bagażnik dachowy do tego modelu? oraz uchwyt rowerowy ponieważ na dachu musiałby wylądować ten wynalazek
Obrazek

Chciałbym też poprosić o pomoc w rozkodowaniu numeru VIN

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 gru ndz, 2012 4:49 pm przez arf, łącznie zmieniany 1 raz.
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Peugeot 205 1984r. 4D

Post autor: operatorbazooki »

Piękny:) I bardzo stary :)
-Numeru vin ze względu na rocznik chyba już nie rozkodujesz
-W tym roczniku chyba była jeszcze gałka zmiany biegów starego typu ( raczej nie do znalezienia w jako-takim stanie :) )
-błotnik nie różni się od nowszych poza tym że kilka lat później wprowadzili ocynk na nadwoziu
-te auta stoją jak kozy, taki ich urok :)
-były bagażniki w katalogu dodatków do 205
-radio? Hmmm, ciekawe czy miał w ogóle :)
zmień nazwę tematu bo to nadwozie 5cio drzwiowe ;)
edit: teraz tak patrzę, ma nieoryginalne lusterka i migacze ( z nowszej wersji ). Jeśli miałby być oryginał wypadałoby to zmienić
Awatar użytkownika
arf
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru ndz, 2012 3:31 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WLKP

Re: Peugeot 205 1984r. 4D

Post autor: arf »

Jeśli zostanie u nas to na pewno będzie to zmienione.
A mógłbym prosić o jakiś link lub zdjęcie do oryginalnych lusterek i migaczy?
w temacie PUGów jestem zielony zupełnie.
Z tego co obserwowałem to tylna klepa też była grzebana i pytanie czy ten "tylni grill" jest od tego modelu?
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: operatorbazooki »

Klapa wygląda na oryginał ;) Co do lusterek i migaczy to zerknij do mojego tematu, też mam podobnego staruszka
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: 2mouse »

Pogratulować! Żółte tablice masz w kieszeni... :) Bardziej obeznani może mnie poprawią, ale może to być najstarsza 205 w kraju, a na pewno na forum...
Obawiam się, że części wnętrza i silnikowe (tzw. "leżak") znajdziesz tylko we Francji, ale to jest do ogarnięcia.... :)
Zrobić, zarejestrować na żółte i przechowywać w ciepłym i suchym miejscu... :)
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: operatorbazooki »

http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=35&t=24186 ten jest równie stary ;) Ale Twój jest naprawdę fajny :)
Awatar użytkownika
arf
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru ndz, 2012 3:31 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WLKP

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: arf »

Dobra... widze że unikacie tematu wyceny tego cacka jak ognia co oznacza tylko tyle że chcecie zwerbować nowego członka sekty.
No to niech wam będzie PUG zostanie... zresztą i tak już jest wstawiony do garażu a na montaż czeka nowy filtr powietrza oraz oleju.
Czyli lusterka musze upolować z paskiem i bez tej "rury od odkurzacza" łączącej je z nadwoziem.
a kierunkowskazy muszą być po[prostu pomarańczowe?
Żółte blachy troche mnie przerażają bo słyszałem że dają one nie tylko przywileje ale też niosą sporą odpowiedzialność, więc narazie się wstrzymam.
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: operatorbazooki »

Bo któż to wie ile można za niego dostać... Ja mojego kupiłem za mniej np niż pewnie ta Twoja szosóweczka kosztowała, na forum nikt Ci za niego dobrze nie zapłaci bo każdy by chciał za darmo. Jak masz ochotę się tego cukiera pozbyć stawiałbym na zagraniczne portale ;)
Co do lusterek jeszcze- wydaje mi się że powinieneś mieć tylko lewe a na prawych drzwiach zaślepkę bo Twoje auto to straszny golas i nawet wycieraczki z tyłu nie ma. Idąc tym tropem lusterko pewnie było jedno
Kierunki - pomarańczowe
Awatar użytkownika
arf
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru ndz, 2012 3:31 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WLKP

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: arf »

Oryginał oryginałem ale aż tak daleko bym nie chciał iść głównie ze względów bezpieczeństwa, chociaż takową zaślepke chętnie bym posiadał żeby mu założyć do zdjęć.
Gdzie najlepiej szperać za częściami, gadżetami? są jakieś stronki z oryginalnymi częściami do tego auta? tak jak np. do fiata 500
czy pozostaje odświerzać allegro i dzwonić po szrotach?
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: operatorbazooki »

Chyba tylko wertowanie forum i ogłoszeń w sieci pozostaje, trafiłeś na wersję ( leżak pod maską ) której zdecydowana większość zasiliła już huty ;) Widziałem ostatnio kilka przedliftowych sztuk na części w necie. Ale Twojemu naprawdę chyba dużo nie brakuje

Na forum też kilka osób ma takie auta do rozbiórki, jak poszukasz to może jakoś znajdziesz to co Cię interesuje
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: scaliburgreg »

Takiego cukierka oddawać na złom to barbarzyństwo ;)
Zrobić co trzeba by był w pełni oryginalny, położyć mu w garażu czerwony dywan i za 30 lat, gdy po ulicy będą poruszały się elektryczne konserwy pokazać wnukom jak to kiedyś piękna była motoryzacja.
Tak jak na tym filmie: http://www.joemonster.org/filmy/48995/W ... iatem_125p
Oglądając tego Fiata można się wzruszyć :)
Obrazek
Awatar użytkownika
arf
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru ndz, 2012 3:31 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WLKP

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: arf »

znalazłem takie lusterka (zakładam że to są właśnie te od starszej wersji)
http://moto.allegro.pl/peugeot-205-lust ... 07580.html
http://moto.allegro.pl/peugeot-205-lust ... 07512.html

Oraz kierunkowskazy:
http://moto.allegro.pl/migacz-peugeot-2 ... 42902.html

jak myślicie cena jest akceptowalna?
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: Munne »

No ladny ten PKN10N!! Poluje na Puga z lat 70-80 ale zazwyczaj ramy sa za duze na takiego kurdupelka jak ja.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: RafGentry »

arf pisze:znalazłem takie lusterka (zakładam że to są właśnie te od starszej wersji)
http://moto.allegro.pl/peugeot-205-lust ... 07580.html
http://moto.allegro.pl/peugeot-205-lust ... 07512.html

Oraz kierunkowskazy:
http://moto.allegro.pl/migacz-peugeot-2 ... 42902.html

jak myślicie cena jest akceptowalna?
Lusterka takie jak być powinny. Targuj się z gościem i bierz :)

Kierunki to tanie zamienniki. Lepiej poszukać takich sygnowanych przez Valeo/Seima. Posłużą o wiele dłużej.

Gałki zmiany biegów takiej w Polsce raczej nie dostaniesz. Nie widziałem takiej nigdy na Allegro/Gumtree, czy nawet na forum.

Na Leboncoin.com taka, tylko że z GTI kosztuje 55 euro: http://www.leboncoin.fr/equipement_auto ... tm?ca=21_s

Auta nie ma sensu sprzedawać. Te wersje dopiero zaczną zyskiwać na wartości. Akurat 205-tkę z 1984 lepiej chyba trzymać w oryginale, bo te nieocynkowane egzemplarze z pierwszych lat produkcji w większości już wyginęły.

Ogólnie to bardzo fajny debiut na forum i ciekawa 205-tka. Aby formalnościom stało się zadość, uzupełnij proszę lokalizację, dodaj sygnaturkę i napisz posta w powitalnym temacie dla nowych użytkowników.

Aha, polecam jeszcze nasz profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Peugeot-2 ... 203?ref=hl
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Peugeot 205 1984r. 5D

Post autor: Martinoo »

wysłałem koledze juz PW i poinformowałem o przywitaniu sie w odpowiednim temacie
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
ODPOWIEDZ