PUG 205 1.4 XS

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Bacus
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip wt, 2013 8:19 am
Posiadany PUG: 205 1.4 XS
Numer Gadu-gadu: 3046287
Lokalizacja: Gdynia

PUG 205 1.4 XS

Post autor: Bacus »

Witam.
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem pięknego XS'a z 92 roku. Samochodzik jak na swoje latka dobrze utrzymany. Poza jednym małym ogniskiem rdzy pod uszczelką tylnej szyby nie ma większych śladów rudej. Autko zbiera się dobrze, bez większych problemów się kręci. Elektryka działa.

Do zrobienia
Po krótkiej jeździe zauważyłem, że przy ruszaniu jest coś nie tak z zawieszeniem. Wydaje mi się, że to przeguby, ale w tym tygodniu postaram się upewnić.
Autko też nie ma sprawnego ręcznego, więc chyba linka poszła, więc będę musiał ją wymienić.
Stale też będę monitorował, co i jak trzeba zrobić, aby autko dawało jak największą przyjemność z jazdy.


Zrobione:
- Wymienione wycieraczki
- Zawieszenie choinki zapachowej
- Zamontowane radio CD KENWOOD (nie widać, jeszcze na zdjęciu)
- Wymienione żarówki przednie na H4 (wcześniej były nie do pary i świeciły z różną mocą)
- Nowe osłony przegubów
- Przekładnia kierownicy
- Nowe amortyzatory gazowe - przód
- Komplet letnich opon


Zdjęcia
Jako, że auto jest jeszcze przed gruntownym czyszczeniem i praniem tapicerki, więc będzie bez szału. Dodatkowo dodam, że znaczek już jest(niestety nie oryginalny), a zdjęcia z nim udostępnię później. Fotki jednostki napędowej postaram się jeszcze dziś wrzucić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich. :D
Ostatnio zmieniony 29 sie czw, 2013 11:13 am przez Bacus, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
afro
Maniak
Posty: 1057
Rejestracja: 15 wrz pn, 2003 2:40 pm
Posiadany PUG: Green 92
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: afro »

gratuluje zakupu!
zdjęcia niestety nie działają :/
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: RafGentry »

XS to bardzo fajna wersja. A już na początek przygody z 205, to niemal luksus! Gratuluję zakupu _O_

Zapraszamy jeszcze do działu dla nowych użytkowników i prosimy o przywitanie, zgodnie z naszą tradycją.

W wolnym czasie uzupełnij też swoją lokalizację w ustawieniach profilu no i zapodaj awatar, coby było kolorowo.

Pzdr.
Raf :W
Awatar użytkownika
Bacus
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip wt, 2013 8:19 am
Posiadany PUG: 205 1.4 XS
Numer Gadu-gadu: 3046287
Lokalizacja: Gdynia

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: Bacus »

Zdjęcia już powinny działać. Jutro dodam zdjęcia po czyszczeniu i praniu tapicerki. Dodatkowo Lwiątko na atrapie znacznie poprawiło wygląd tego autka :)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: RafGentry »

Zdjęcia dalej nie działają. Mała podpowiedź: najlepiej korzystać z naszego forumowego uploadera fotek. To pewna metoda. Zdjęcia nie wyparowywują po jakimś czasie jak np. z Imageshacka poza tym, masz na dole licznik wyświetleń, no i przede wszystkim - od razu widzisz, czy zdjęcie się załadowało, czy też nie.
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: aver »

No i zdjecia już działają :) wygląda na bardzo zadbanego.
Kilka poprawek, brakujących elementów i bedzie cudo
>:)
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: operatorbazooki »

Super kolor :)
Ależ obrodziło w tym sezonie XS'ami i na forum i na sieci w ogłoszeniach ! W tamtym roku jak szukałem to było zupełnie pusto :roll:
Awatar użytkownika
Bacus
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip wt, 2013 8:19 am
Posiadany PUG: 205 1.4 XS
Numer Gadu-gadu: 3046287
Lokalizacja: Gdynia

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: Bacus »

W przyszłym tygodniu jadę z nim na przegląd do znajomego mechanika, aby dokładnie obejrzał co trzeba zrobić teraz, a co w najbliższym czasie, bo coś mi stuka w prawym przednim kole, przednie zawieszenie jest już w dosyć słabym stanie. Sprzęgło wysoko łapie, więc kiedy będzie trochę gotówki to się tym zajmę.
Awatar użytkownika
Bacus
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip wt, 2013 8:19 am
Posiadany PUG: 205 1.4 XS
Numer Gadu-gadu: 3046287
Lokalizacja: Gdynia

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: Bacus »

Lwiątko wróciło od mechanika i ból dosięgnął mojego portfela i spustoszył jego wnętrze, ale uważam, że było warto. Zostały wymienione stabilizatory, tuleje wahaczy, naprawiony hamulec ręczny, a teraz potrzebuje jeszcze wymienić przekładnie kierowniczą, amortyzatory przednie i wtedy auto będzie w 90% sprawne. Blacharsko trochę przy nim porobiłem i jak będzie efekt końcowy to umieszczę kilka fotek. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bacus
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip wt, 2013 8:19 am
Posiadany PUG: 205 1.4 XS
Numer Gadu-gadu: 3046287
Lokalizacja: Gdynia

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: Bacus »

Dziś dodam zdjęcia lekkich zmian mojego PUGa. Nie są to może zmiany na lepszy, bo wygląda w tej chwili gorzej, ale jak to się mówi "Noc jest najciemniejsza przed świtem" i to też tyczy się wyglądu mojego bolidu.

Obrazek
Szpachel w miejscu gdzie auto musiało być uderzone. Muszę dokupić lakier pod kolor nadwozia i zamaluje.

Obrazek
Aluski, które zakupiłem na przyszły sezon. Wyglądają dobrze, więc autko dostanie +10 do wizerunku i +5 do szpanu na dzielni :)
Obrazek
Też felga, ale ubrudzona. Ona właśnie wróciła od wulkanizatora gdzie była na lekkim prostowanku, ale to nic. Komplet będzie wyglądał zacnie, jak już wyląduje na kołach.

Autko potrzebuję teraz kochającej ręki, bo poprzedni właściciel go strasznie zaniedbał, a ja muszę przywrócić mu dawny blask.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: DJPreZes »

Czyżbym dzisiaj koło Lidla na Obłużu widział XSa i właściciela?
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Bacus
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip wt, 2013 8:19 am
Posiadany PUG: 205 1.4 XS
Numer Gadu-gadu: 3046287
Lokalizacja: Gdynia

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: Bacus »

Niewątpliwie to byłem ja, bo drugiego takiego kolorku w Gdyni chyba nie spotkasz (chyba :P), ale ciebie też dostrzegłem.
Awatar użytkownika
Bacus
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip wt, 2013 8:19 am
Posiadany PUG: 205 1.4 XS
Numer Gadu-gadu: 3046287
Lokalizacja: Gdynia

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: Bacus »

Kochani forumowicze mam kilka pytań.
1. Mój Peżocik jest strasznie twardy z tyłu i nie ma amortyzacji i pytanie czy to raczej winy amorków czy drążków skrętnych?
2. Kiedy odpalam po dłuższej przerwie, to strasznie długo kręci, a kiedy już raz odpali to potem odpala jak złoto. Co to może być? (Gaźnik?)
3. Zdarzyło mu się spadać z obrotów (kiedy był na jedynce to po prostu gasł, mimo, że noga cały czas była na sprzęgle, a gazu dodawałem deliknie)
4. Czasami odpala mi się kontrolka sondy lambda, ktoś wie od czego to się robi?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: scaliburgreg »

Z tego co widzę masz silnik TU3M na monowtrysku i mogę odpowiedzieć na pytanie 3 i 4.

3 - sprawdź czujnik położenia przepustnicy, to częsty problem, jak to zrobić odsyłam tutaj http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... ps#p204994

4 - próbowałeś odczytywać kody błędów?
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: PUG 205 1.4 XS

Post autor: pawel »

1 - Amortyzatorów
P205
ODPOWIEDZ