205 1.8D GR?

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Daniel.S
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 02 paź śr, 2013 10:18 am
Posiadany PUG: 1.8D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa

205 1.8D GR?

Post autor: Daniel.S »

Witam!

Kilka słów o moim autku:
Jako, że dużo jeżdżę w pracy swoim prywatnym samochodem chciałem kupić coś ekonomicznego i taniego w eksploatacji. Nie liczyła się marka ani model tym bardziej w autko nie chciałem zbytnio inwestować tylko kupić do "meczenia" w pracy. Poszukiwania zakończyły się zakupem właśnie 205 1.8D za bardzo niewielkie pieniążki jednak autko wymagało nieco pracy i pieniędzy żeby nadawało się do jazdy. Jednak po kilku dniach użytkowania tego samochodziku po prostu się w nim zakochałem i nastawienie co do zamęczenia zmieniło się o 180 stopni. Postanowiłem wóz doprowadzić do co najmniej dobrego stanu. Autko posiadam mniej więcej od miesiąca na tą chwile zostało wymienione:

- Akumulator
- Hamulce tył razem z przewodami
- 2 łożyska w kołach tył, oraz lewy przód
- Amortyzatory tył
- Belka tył po kompletnej regeneracji (od PiotrDiesel za co z miejsca mu jeszcze raz dziekuję i nie tylko za to :))
- Półoś prawa kompletna
- Filtr paliwa/oleju/powietrza
- Rozrząd
- Lampy na tylną dokładkę (cofania i przeciwmgielna)
- Kilka uszczelek silnika bo lało się co najmniej tragicznie, wycieki jeszcze nie do końca zlikwidowane ale jest to kwestia wolnego dnia :P

Co do przyszłości samochodu pracy nie brakuję, jako priorytet stawiam sprawność techniczną i stan blacharski.

- Prawy próg szczególnie część tylna w opłakanym stanie, jednak też cała reszta woła o pomoc. Na szczęście autko jest jeszcze dalekie od złamania się w pół :P
- Lewa półoś
- Luzy zaworowe
- Prawdopodobnie wtryski/pompa
- Przekładnia kierownicza
- Wycieki z silnika jak już pisałem wcześniej jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa :)
- Cięgło zmiany biegów i wiele innych tego typu już nie tak poważnych mankamentów

Pozostaję kwestia wyglądu, jako, że byłem u PiotrDiesel z problemem belki i dowiedziałem się przez pierwsze 10 minut rozmowy o moim samochodzie więcej niż udało mi się to zrobić na własną rękę przez miesiąc, to postanowiłem spróbować doprowadzić autko do oryginalnego wyglądu Lacoste. Jak napisałem w temacie prawdopodobnie była to kiedyś właśnie ta wersja (lub na nią stylizowana) o czym świadczy jeszcze kilka elementów, które z niej pozostały (kierownica, tapicerka na drzwiach, zielone tylne pasy). Nie wiem na ile by mi się to udało bo z tego co mi się udało dowiedzieć to tych egzemplarzy nie wyszło zbyt wiele i pewnie będzie problem z oryginalnymi częściami.

Co do fotek to raczej niema co pokazać... Autko póki co wygląda co najwyżej jak przeciętny nie zadbany wóz. W miarę możliwości będzie się to zmieniać jednak najpierw stan techniczny/blacharski potem wygląd :)
Ostatnio zmieniony 19 cze czw, 2014 1:40 pm przez Daniel.S, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 205 1.8D prawdopodobnie niegdyś Lacoste

Post autor: Martinoo »

mimo wszystko czekamy na fotki
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 1.8D prawdopodobnie niegdyś Lacoste

Post autor: RafGentry »

Fajnie, że zdecydowałeś się założyć temat. Liczę na częste aktualizacje :Y

Co do Twoich przypuszczeń - to raczej nie będzie Lacoste, bo te wersje nie występowały z silnikami diesla. Myślę, że zdjęcia pomogą nam ocenić, jaka to wersja może być.

Póki co wiemy, że to biała 205-tka z XUD7 pod maską, nawet rocznika nie znamy...

P.S. tutaj ciut o 205 Lacoste:
http://aebergon.perso.neuf.fr/Peugeot/p ... acoste.htm
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 1.8D prawdopodobnie niegdyś Lacoste

Post autor: Manwe »

do tego Lacoste było tylko ph1, i nie miało nigdy zielonych pasów, jak dojdziesz co to za wersja i pokażesz fotki to może dogadamy się jeżeli coś będzie rzeczywiście pochodzić z krokodyla :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Daniel.S
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 02 paź śr, 2013 10:18 am
Posiadany PUG: 1.8D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: Daniel.S »

Trochę mnie nie było ale brak czasu do tego zmiana pracy i kilka spraw rodzinnych nie pozwoliły mi na aktywne zabawy przy PuGu. Nie mniej jednak wożę się teraz najlepszym samochodem na świecie czyt. firmowym :P tak więc i czas na dalsze zabawy się pojawił. Zawieszenie zrobione w całości chociaż pasowałoby wymienić jeszcze stabilizator bo pomimo nowych najgrubszych gumek ma dalej delikatny luz i lubi się zatłuc. W przyszłym tygodniu będę miał już ostatnie 4 elementy układanki jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny więc myślę, że w końcu bez wstydu będę mógł się pochwalić fotkami jak tylko czas pozwoli poskładać do kupy. W każdym razie autko zaczyna wyglądać jak 205'tka a nie coś co resztkami sił uciekło z pod prasy na szrocie. Zaczynają też pojawiać się małe problemy z silnikiem jak nie równa praca i kopcenie na wszystkie możliwe kolory ale z racji tego, że nim praktycznie nie jeżdżę i prawdopodobnie będę miał nowy silniczek po remoncie na jesień/zimę to nie specjalnie mnie to martwi :). Jak dobrze pójdzie fotki w przyszły weekend :wink:
Awatar użytkownika
Daniel.S
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 02 paź śr, 2013 10:18 am
Posiadany PUG: 1.8D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: Daniel.S »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękny nie jest ale pomału zaczyna nabierać wyglądać. Zderzak przedni razem z dokładką poszedł nowy ale przy malowaniu wyszedł trochę inny odcień białego, ale się poprawi :). Lakier na całym samochodzie był już prawie matowy ale polerka pastą i woskowanie troszkę go odnowiło. Wiadomo, że jest jeszcze sporo poprawek blacharsko-lakierniczych, które z resztą widać ale wszystko w swoim czasie. Tapicerka na zdjęciu to najnowszy nabytek muszę ją przeprać, odczyścić i dopiero będę montował.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: RafGentry »

No całkiem fajnie się prezentuje. Ciekawy mix Phase 1 z Phase 2 :lol: Dobrze, że wreszcie wstawiłeś fotki.

Do tych felg przydałyby Ci się jeszcze plasitkowe dekielki, a progi bym widział w białym baranku :Y

A z ciekawości - możesz pokazać jaki wzór tapicerki miałeś tam dotychczas? Te nowe z Forevera wyglądają jak igiełki O-)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: grzesiek309 »

Znajome te fotele :mrgreen:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Daniel.S
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 02 paź śr, 2013 10:18 am
Posiadany PUG: 1.8D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: Daniel.S »

grzesiek309 pisze:Znajome te fotele :mrgreen:
Hehe i po co komu na allegro wchodzić jak wystarczy tutaj poszukać z tego co widzę :mrgreen:
RafGentry pisze:Do tych felg przydałyby Ci się jeszcze plasitkowe dekielki
Jakie dekielki? Jak to wygląda? Ja chcem :D
RafGentry pisze:progi bym widział w białym baranku :Y
Prawy próg jest do wymiany i się do tego pomału szykuję więc wtedy obydwa będą w białym baranku :)
RafGentry pisze:A z ciekawości - możesz pokazać jaki wzór tapicerki miałeś tam dotychczas?
Chyba wszystko z innej parafii :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kierownica, to chyba LaCoste?

Obrazek

I na koniec mały eksperyment, pierwszy raz maluje tapicerkę nie wiem jak to wyjdzie ale pólka piękna nie jest więc niewiele stracę

Obrazek
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: Manwe »

Lacoste :evil:

ale to przeszczepy ze zmarłego jest jeszcze kanapa z greena
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: RafGentry »

Czy ja dobrze widzę? Przebieg 773 tysiące? :shock:

Trzeba by trochę uporządkować i ujednolicić ten samochód, bo ja widzę tam różne wariacje i style :lol:
Awatar użytkownika
Daniel.S
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 02 paź śr, 2013 10:18 am
Posiadany PUG: 1.8D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: Daniel.S »

RafGentry pisze:Czy ja dobrze widzę? Przebieg 773 tysiące? :shock:
Nie zupełnie, po zakupie były małe problemy z rejestracją i musiałem dotrzeć do jeszcze poprzedniego właściciela niż ten od, którego auto kupiłem. On mówił, że buda ma około 7.000.000 a silnik był zmieniany bo żona zagotowała maszynę więc ciężko powiedzieć.
RafGentry pisze:Trzeba by trochę uporządkować i ujednolicić ten samochód, bo ja widzę tam różne wariacje i style :lol:
Tzn? Ja jeszcze trochę zielony jestem w tej dziedzinie, tapicerka będzie już kompletna a co do reszty to chciałbym robić na oryginał jak wyglądać powinien.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: Orfister »

7 000 000 km ? zakładajac że auto ma dajmy na to 27 lat..to wychodzi, ze każdej doby musiałby przejechać niecałe 250 tyś rocznie, czyli ponad 720 km dziennie .... coś tu chyba nie halo ;-)
Awatar użytkownika
Daniel.S
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 02 paź śr, 2013 10:18 am
Posiadany PUG: 1.8D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: Daniel.S »

Zrobiła się ładna pogoda do tego doszło wolne w pracy i moje lwiątko aż zaczęło na mnie warczeć żeby coś przy nim pogrzebać, i tak ofiarą padł bagażnik :).

Kilka fotek z przed operacji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I po operacji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i tapicerka już jakiś czas temu zamontowana, prezentuję się całkiem całkiem :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 1.8D GR?

Post autor: pyzio_dawca »

Kurde, robisz robote :Y
Czym okleiłeś nadkola od wewnętrznej strony? :mrgreen:

A autko, naprawde fajnie sie zapowiada, trzymam kciuki :Y
ODPOWIEDZ