Dziadunio w GRD :)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Ja ze względu na mały czas czasu, na mały czas, na krótki czas (jak to powiedział jeden z nieżyjących polityków) nie byłem w stanie wrzucić czegoś co obrazowałoby moje zmagania z 205tką.

Belka po remoncie, wybierak naprawiony, kilka gratów zakupionych we włocławku z rozpadającej się 205tki w benzynie. Dziękuję za odblask w dokładkę który wysłał mi nie pamiętam kto. Kimkolwiek byłeś jeszcze raz dziękuję :)
205tka pokazała się w całej okazałości na Toruńskich Klasykach nocą. Co prawda dziadunio nie był tak atrakcyjny jak CTI które stało nieopodal mnie, ale dla mnie i tak będzie najpiękniejszy :D
Auto kilka dni temu dostało nowe Luk'owskie sprzęgło i ma nową klapę, ale póki co nie zrobiłem jeszcze zdjęć. Następnym razem. Martwi dogięta lewa strona maski. Przy grillu jest nieco mniej miejsca na wciśnięcie palucha niż z prawej strony. Zabieg kosmetyczny. Może niedługo się tym zajmę.

Felasy z XS'a z kapselkami robią w GRD świetną robotę. Kapsle warto odmalować.

Bardzo dobrym wyjściem jednak było zrobienie mocowań zderzaka po swojemu. Purystom może się to nie podobać, ale nie wszyscy są w stanie na świecie wydać więcej na mocowania zderzaków niż na same zderzaki.
Ostatnio zmieniony 11 sie wt, 2015 1:55 pm przez ElectricYouth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: RafGentry »

Coraz bardziej mi się podoba Twoja maszyna, choć nawet na trzynastkach z przykręcanymi kołpakami prezentowała się stylowo.

Co do kapselków - to zgadzam się w stu procentach. Warto je odmalować białą farbką. Dodaje to charakteru tym małym, niepozornym kółeczkom.

Widzę też, że przydałoby się jeszcze odświeżyć znaczki na tylnej blendzie i zamontować oryginalną dyszę spryskiwacza na klapie. Ale to pewnie już masz zaplanowane...
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Kapselki w planach oczywiście. Tylna klapa jak wspomniałem już wymieniona a tam świeżuteńka blenda z emblematami. Muszę tylko zregenerować emblemat GRD i wstawić go na miejsce emblematu który póki co siedzi teraz na blendzie.
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: pyzio_dawca »

Peugeot mistrz !!
Gratuluje, zrobiłeś autko bardzo bardzo ze smakiem :D
Widzę, że już kończysz, także życze bezawaryjnych, przyjemnych wojaży ! :mrgreen:
Pozdrawiam :W
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Wielki powrót Dziadunia z grodu Kraka. Miasto ogromne :D Ilość barów i pubów nie daje się zdecydować na wypicie chociaż jednego piwa bo gdzie się wejdzie tam człowiek chce zostać choć na trochę. Taki klimacik :D W porównaniu do Torunia lwiątko musiało się wiele napracować żeby nie zginąć w tłumie. Bardzo dobrze sobie radziło ponieważ ze skomplikowanych obliczeń wynika, że przez przejechane 968 kilometrów lwiątko zapragnęło dolewki w postaci 49,5 oleju napędowego. Trasa bardzo szybka - 120, miejscami 140 z małym przystankiem w korku przed zatkaną łodzią. Ok. 40 minut postoju. Kilometrów nie przybywa a zupka ubywa :P

Przed podróżą Pugie doczekał się zmiany klapy wraz z nowymi teleskopami Magneti Marelli.
Jak widać na załączonych zdjęciach klapa jest z Color Line'a. Emblemat na klapie jest w perfekcyjnym stanie i chętnie odstąpię go chętnemu za skromny pieniądz lub wymienię na emblemat GRD.

W Krakowie spotkałem się z kolegą Rafałem. Nagrodził mnie nawet klubową zawieszką która dumnie dynda przy zestawie kluczy. Jeszcze raz dziękuję :)
Jego XRD jest z fenomenalnym stanie. Może kiedyś i mój będzie tak szczegółowo dopracowany. Jeśli możesz Rafale to wrzuć w tym temacie fotki które udało się Tobie zrobić. Jestem ciekaw jak wyszły w twoim telefonie.
Oby do zlotu. Wtedy wdzięczne dieselki ustawimy obok siebie :)
Ostatnio zmieniony 11 sie wt, 2015 1:54 pm przez ElectricYouth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: RafGentry »

ElectricYouth pisze: W Krakowie spotkałem się z kolegą Rafałem. Jego XRD jest z fenomenalnym stanie. Może kiedyś i mój będzie tak szczegółowo dopracowany. Jeśli możesz Rafale to wrzuć w tym temacie fotki które udało się Tobie zrobić. Jestem ciekaw jak wyszły w twoim telefonie.
Oby do zlotu. Wtedy wdzięczne dieselki ustawimy obok siebie :)
O dieselku się nie wypowiadam, bo zaraz ktoś powie, że to nie moja zasługa, tylko poprzedniego właściciela, a tak w ogóle to poskładali go przecież w Sochaux, a nie w Krakowie ;)

A tak na poważnie - dzięki za miłe spotkanie. Powodzenia w pracach przy Dziaduniu. To wdzięczna maszyna, która potrzebuje serca i kosmetyki :) Najważniejsze, że dzielnie siorbie zupę i pracuje jak trzeba...

Oto i fotki:
20141116_154440.jpg
20141116_154455.jpg
20141116_151701.jpg
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: Martinoo »

Z checią przygarne ten emblemat COLOR LINe - reszta PW

Mam sentyment do 205 ze starą deską rozdzielczą i dieselkiem 1.8
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

W końcu naprawione cięgna skrzyni. Pugie powoli szykuje się do malowania na wiosnę.

Martinoo - po wymalowaniu klapy i ogólnie samochodu będziemy się mogli dogadać. Teraz nie chcę tego zdzierać żeby z taką dziurą się pokazywać :)
Ostatnio zmieniony 11 sie wt, 2015 1:53 pm przez ElectricYouth, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: simon3 »

Tak "pokraczny", że aż super-fajny :) Takie oryginalne perełki bez ulepszeń w zasadzie niespotykane na drogach! Tak trzymaj :)
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Progress :D
20150704_174654.jpg
20150704_174733.jpg
20150628_144934.jpg
20150628_144846.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: RafGentry »

O żesz Ty... To nie progres, to rewolucja! :)
Co będzie robione? Rozumiem, że blacha, konserwacja i lakier nowy...
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

Byle do przodu :D
20150720_124154.jpg
20150720_210415.jpg
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: ElectricYouth »

20150723_184944.jpg
Przeszczepy gotowe do spawania i szpachlowania:
20150720_131134.jpg
20150801_153959.jpg
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: pyzio_dawca »

Oo kurde :) Nie wiedziałem, że tutaj się takie rzeczy wyprawiają. Świetnie to wygląda, piękna fura będzie jeszcze lepiej się prezentować - no super. Powodzenia i gratuluje dobrej roboty :Y
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziadunio w GRD :)

Post autor: woocash »

jestem pod wrażeniem reanimacji ;)

przy okazji - podaj proszę kod, czy nazwę koloru /rozumiem że zostawiasz ten złoty metalik/ u mnie kodu brak, a stanęło na tym, że koloru nie będziemy zmieniać.

pozdrawiam
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ