205 GTI Sorrento Green

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: RafGentry »

Ja nic nie uważam. Zobaczyłem po prostu filmik z pierwszego posta w temacie :|

No i wygląd auta też sugeruje raczej, że GTI było traktowane jako kundel...
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: pyzio_dawca »

No nie jest to samochód do ekonomicznej jazdy;))
Silnik nie był oszczedzany, ale raczej na zimnym silniku nie dostawał batów, a przeszłości tego samochodu to ja nawet bym nie chciał znać, bo na prawdę jest wyjątkowo zmęczony.. znaczy sie juz powoli można powiedzieć był;)
A teraz juz na pewno będzie bardziej o niego dbane;)
Pozdrawiam;)
Awatar użytkownika
VallaR
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 17 gru wt, 2013 11:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI Sorrento green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: VallaR »

Ok na dziś koniec pracy przy budzie:) fotek z podróży nie mam(kuzyn ma na tel), ale dodam że małą przygodę mieliśmy, wciągło pas pod koło/a (bliźniak) i zrobiło taki huk że myślałem że wyrwało ośkę z dostawczaka xD (urwało spinacz) potem zgubiliśmy opone (auto obłożone na pace) i do teraz nie wiemy gdzie xD

a teraz przechodząc do sedna, dzisiaj troszkę foteczek nacykałem, temat się nazywa sorrento od starego auta, ale nie wiem jaki kolor w efekcie końcowym otrzyma samochód, wiem że wszyscy tutaj podchodzicie bardzo konserwatywnie do mocnych kolorów, więc zostawiam sobie czas na wybór koloru komory i budy.

Generalnie dzisiaj został wypatroszony z wszystkiego, wyczyszczona, wysprzątana, wymyta przygotowana do dalszej pracy

czas na jakieś fotki!

Plan na najbliższe dni? szlifowanie wszystkiego, wprawki blachy, kompletna konserwacja podwozia, i założenie zawieszenia, a potem zobaczymy:)
ciśnieniem, wcześniej coś tam było:)
ciśnieniem, wcześniej coś tam było:)


tak więc najpierw zdjęcie ze starej budy, lewe nadkole a raczej jego brak, jeden z elementów decydujących o rezygnacji z tej budy
20140714_174837.jpg
pacjent nr 2 czeka na przeszczep organów
20140714_175036.jpg
niestety podczas wyciągania przedniej szyby pękła:( na szczęście jest 2 :)
20140714_174859.jpg
20140714_174917.jpg
3 malutkie dziurki w podłodze jak na 20 latka który ostatnie czasy spędził w trawie wynik +celujący
20140714_175249.jpg
z naszej obserwacji, na to auto musiało spaść coś na styl niedużego drzewa, gdyż po obydwu stronach dach nad drzwiami lekko zmięty był, nadmienię, że słupki prościutkie nie widać ingerencji człowieka
20140714_202546.jpg
20140714_202558.jpg
trochę części z 2 pyziów się zebrało
20140714_203715.jpg
20140714_203727.jpg
No i pierwsze mycie za nami :)
20140714_205903.jpg
Pięknie zachowana czerwona wykładzina, zero jakich kolwiek przetarć, tylko trzeba uprać jeszcze ze 2x :)
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: fila1223 »

widze ze ktoś zgarnął budę z olx ;)
Awatar użytkownika
VallaR
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 17 gru wt, 2013 11:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI Sorrento green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: VallaR »

No tak :) ale warta jest tych kilometrów, ale powiem że uprzejmość na niskim poziomie, miał być ktoś do pomocy przy ładowaniu, niestety musieliśmy to w 2 zrobić, no i ktoś kto rozbieral to auto robił to kompletnie na siłę. Ale w całości myślę że byl to dobey zakup za rozsądne pieniądze
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: fila1223 »

jak sie pytałem czy mozna całość kupuc to byla cisza, zostało cos z niego na sprzedaż ?
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: RafGentry »

VallaR pisze:a po drodze buda ponoć dobry stan nie bita jedynie dziura w blotniku od siekiery xD(co tam się działo) i co najważniejsze że jest to sorrento.
No ale buda jest przecież grafitowa, nie zielona.
Ładujecie tam zielony dywan z fotelami z Sorrento, czy robicie miksa?
Awatar użytkownika
VallaR
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 17 gru wt, 2013 11:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI Sorrento green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: VallaR »

Dywan sorrento jest zniszczony, wiec bedzie czerwony, buda tak inna jest małe nieporozumienie :), boczki daje z sorrento są ładniejsze od czerwonych, skóra z czerwonym paskiem a co do foteli to jeżeli nie złapie innych do momentu złożenia to założymy sorrento potem sie je zmieni co do ostatecznego koloru auta to jeszcze nie wiem jaki on będzie, jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: pyzio_dawca »

Grafitowy jest zajebisty;) Ale tak czy tak trzeba ja malować od nowa bo ten lakier jest taki sobie( chodzi mi o stan lakieru) wiec wybór należy w 100% do ciebie;)
205'tki w większości kolorów prezentują sie elegancko, wiec idź do sklepu z lakierami weź wszystkie wzorniki i szukaj;))
Powodzenia w dalszych pracach;)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: RafGentry »

Aha, czyli rozumiem chcesz pomieszać trzy rodzaje różnych tapicerek w jednym aucie...

Co do koloru, to może coś z palet szarości Peugeota?
gris.jpg
Poza dość popularnym Gris Graphite (1.), wszystkie one są rzadko spotykane.

Numer 2 to Gris Magnum. Jaśniejszy niż Graphite więc nie zlewa się z poszerzeniami i wygląda naprawdę kapitalnie.

Gris Futura (3) i Gris Quartz (4) są jeszcze jaśniejsze i na GTI też wyglądają bardzo dobrze. Poza tym mają ten plus że doskonale pasują do 205-tki używanej na co dzień. Nie widać na nich aż tak bardzo brudu tak jak na Sorrento, czy na czarnym lakierze.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: woocash »

Żeby nie odbiegać zbyt od oryginału, skoro był sorrento green, to ja bym zrobił laser green i na pohybel purystom :)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: operatorbazooki »

Łukasz, jak dla mnie nie ma gorszego koloru dla 205 niż laser green :twisted:
Lakier na tej szarej budzie jest oryginalny czy była malowana ? Jak Ory to może warto go ratować polerką, zaprawkami i detalingiem ? Jeśli już chcecie malować to może jakiś kolor z motocykli, zieleń kawasaki czy coś :mrgreen:
A tak na poważnie to fajny kolor jest na zdjęciu nr2 które wrzucił rafgentry. Ale róbcie jak chcecie, byleby peugeot jeździł dalej i cieszył mordę :W
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: pyzio_dawca »

Lakier wygląda na org, chociaż pod maska nie widziałem kodu koloru, w miejscu gdzie powinien byc . A jeżeli samochód jest juz tak rozbebeszony to ja uważam ze rozsadniej będzie juz po malować całość. Tym bardziej ze jest kilka miejsc na pierwszy rzut oka nad którymi trzeba po pracować a zaprawki zawsze będą sie wyróżniać.
Widzę, ze tutaj pomysły na zieleń wrzucacie sami, przeciwnie niż w moim temacie 8)7
Ja bym ja widział w kolorze niebieskim cos pomiędzy Miami blue a tym znanym z Subaru
:W
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: RafGentry »

Pyzio, zieloną komorę u Ciebie jakoś przeboleję. Ale w temacie GTI trzeba już trzymać poziom.
Lakier po prostu musi być z palety GTI i koniec kropka.

Za to z tym, że trzeba tą budę pomalować w pełni się zgadzam :Y
Awatar użytkownika
VallaR
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 17 gru wt, 2013 11:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI Sorrento green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina

Re: 205 GTI Sorrento Green

Post autor: VallaR »

Ojj widzę ,że albo dokonam odważnego wyboru i wybiore inny kolor, i skażę się na banicję w waszych oczach:) albo wybiorę jakiś z palety GTI

https://www.youtube.com/watch?v=cgrJZTNpwbc coś w tym stylu mi się podoba, jeżeli chodzi o kolor, chociaż silnikiem bym nie pogardził xD, do malowania pozostało jeszczę troszke czasu, więc na wybór lakieru mam go troche:), się wkurze to wyląduje na nim sorrento i będzie bez bólu głowy, ale wtedy środek nie spasi bo czerwony, a do niebieskiego by się ciekawie kontrastował (wiem bo mam pokój czerwono-niebieski i jest zaje**sty efekt)
ODPOWIEDZ