XS laleczka ;)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

W rurze kolektorowej jest sonda lambda. Która bada skład mieszanki, przekazując zwrotne informacje do kompa sterującego dawkowaniem paliwa/powietrza. W przypadku nieszczelnej rury w tym właśnie miejscu, pomiar jest zaburzony, co powoduje zwiększone spalanie.

Taką mam koncepcję, ponieważ nic innego przy samochodzie nie robiłem, co mogłoby mieć wpływ na spalanie. A ostatnio na 45,5 litrach (lane pod korek) Obrazek zrobiłem dokładnie 591 km, a nie jak zwykle około 520 - 540 km. Przy dokładnie takim samym sposobie jazdy głównie po mieście Gdańsku Obrazek

Pzdr

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
kojot662
Junior
Posty: 279
Rejestracja: 25 gru śr, 2013 2:16 am
Posiadany PUG: 205 xs
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gorlice

Re: XS laleczka ;)

Post autor: kojot662 »

Brzmi sensownie... wezmę się za to jutro , zobaczymy czy Będzie różnica :) dzięki :-D

tapatalk. P-8
peugeot 205 1.4 xs
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Obrazek
Taki oto wynik wykręciłem właśnie na baku 46 litrów. Oczywiście przy normalnej jeździe, nie jakiejś pizdowatej Obrazek Jest lepiej niż dobrze, nie spodziewałem się że może tak być. Peugeot 205 może zaskoczyć pozytywnie Obrazek

Ale zauważyłem, że się grzeje ponad miarę. Trzeba do Pana Andrzeja zaprowadzić żeby rzucił fachowym okiem.

Pzdr

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: andi_kamachi »

Ojeju, czy to aby dalej mój były silnik?! :?
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Twój, Twój Andrzej, chodzi jak żyleta, mega extra! Naprawdę! Bardzo dziękuję! ;-)

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Otósh Obrazek

Padła żarówka lampy głównej, od strony kierowcy. Szybka wymiana zakończyła się potężną porażką: wkładając lampę przycisnąłem kable "niewiemodczego", następnie prostując je, nieopatrznie dobrałem się do brązowej kostki grupującej 7 kabli z lewej i jakieś 6 kabli z prawej strony. I trafił ją szlag Obrazek zapłon był, ale przerwałam podłączenie pompy paliwa i nie palił.

Znowu był hol, tym razem do moich mechaników od partnera. Połatali kable. 250 zł mniej Obrazek

Obrazek

Przy okazji zbili klosz lampy od kierowcy Obrazek zamówili więc nowy. Ja z kolei wymieniłem kierunkowskaz, na cały. Okazało się to banalnie proste! Obrazek
Obrazek

Asystował mi kumpel Obrazek

Obrazek

No ale lampa i elektryka, to w sumie był wstęp. Wóz się grzeje. Trwa to od czasu awarii węża z wodą. Wentylator się włącza, znaczy termostat i czujnik temperatury działa, chłodnica jest gorąca po całości wszystkie węże też, czyli działa normalnie mały i duży obieg.

Wszystko to oznacza, że winna może być wyłącznie pompa, tak też obstawia majster Andrzej, z którym umówiłem się już na poniedziałek. Zrobimy od razu rozrząd Obrazek i stacyjkę, która padła. Będzie pięknie. Wybieram się moim ulubionym wozem na wakacje na Dolny Śląsk, chcę żeby obyło się bez niespodzianek.

Kocham ten wóz. Jest extra.

Z partyjnym pozdrowieniem Obrazek

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

A w ogóle, to do firmy przyszła nowa koleżanka, Cecylia jej na imię. Przy pierwszych rozmowach zapoznawczo - rozpoznawczych wyjawiła, iż jest posiadaczką peugeota, którym wszakże wstydzi się jeździć, bo jest stary - ma 12 lat :lol:

Wziąłem zatem dziewczę na parking, pokazując moją dumę: JJ w pełnej okazałości :wink:

Następnie okazało się, że samochód słabo jeździ, więcej stojąc u mechaników różnych, którzy nie wiedzą, co mu jest. Miał się ujawniać również błąd zapłonu. Naturalnie bezzwłocznie poleciłem pana Andrzeja, który w ciągu 20 minut :!: znalazł usterkę. Okazała się nią jedna ze świec zapłonowych. Jutro ją sfotografuję i pokaże o co chodziło. Było to ciekawe :wink: ostatecznie po wizycie u pana Andrzeja, wóz Cecylii zaczął śmigać jak trzeba i wreszcie może się nim cieszyć, jak ja swoim :wink:

Co ciekawe, jest to peugeot 206, również, tak jak mój, w wersji XS! Z takim samym silnikiem - 1.4.
I teraz mamy gang dzikich peugeotów w robocie :wink: zaklepałem prawo pierwokupu 8)

Załączam kilka fotek, dla zobrazowania sytuacji :P
IMG_0002 (2).JPG
Dziewczę z prawej to nie Cecylia 8)
IMG_0001 (3).JPG
IMG_0003 (2).JPG
Niektórzy nie wierzą w PSA :wink: wchodząc w VAGa :wink:
IMG_0005 (2).JPG
Poezja :D
IMG_0007.JPG
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

W zeszłym tygodniu, tak jak obiecałem, weszła nowa pompa wody i nowy rozrząd. 450 zł mniej w moich kieszeniach. Bo od razu majster wymienił stacyjkę (dziękuję Bartek H. z Łodzi) i założył ory przełącznik kierunkowskazów i świateł (dziękuję Piotr diesel). I teraz wygląda to jak trzeba Obrazek
Obrazek
No też się robi Citroen Obrazek
Obrazek
Dobrze że nabytego od Grzesia ory klucza nie rzeźbiłem.

Najgorsze jest to, że wymiana pompy wody nie przyniosła pożądanych rezultatów Obrazek Obrazek w związku z czym przede mną zrzucanie głowicy. A raczej przed panem Andrzejem. Ale nastąpi to po powrocie z urlopu, czyli w sierpniu.

Ogólnie cały czas targają mną różne przemyślenia n/t przyszłości projektu "laleczka", uwzględniając doświadczenia m.in. Nowaka68 i Foxa.

Prawdopodobnie kupię sobie następcę 205 (albo zastępcę) i planuję że będzie to taki model Obrazek
Obrazek
Bez kompromisów!!!!! Obrazek
Jednakże jako pracownik budżetówki muszę zgromadzić środki, co potrwa jakieś 2 lata. A czemś jeździć natenczas trzeba.

Pzdr.

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Dzieje się, dzieje się! Korzystając z urlopu, postanowiłem coś jednak zrobić zanim wyruszę w Polskę penetrować lochy Obrazek

Wywaliłem siedzenie. W końcu!!!
Obrazek
Leży, gotowe do transferu do tapicera.
Obrazek
Front robót.
Obrazek
Wyjęte.
Obrazek
Oddzielone od stelaża.
Obrazek
Łatwo nie poszło, na szczęście wpadł sąsiad ze szlifierą Obrazek
Obrazek
Element, który wymaga interwencji spawacza.
Obrazek
Stelaż. Po spawaniu chciałem go dać do piaskowania, ale chyba zajmę się nim osobiście. Trzeba mi będzie info, jak to przygotować do malowania i czym malować/sprayować Obrazek
Obrazek
Póki co wstawię siedzenia uzyskane w drodze leasingu od Czarka z Olsztyna Obrazek

Dziękuję Czarek!

Pzdr

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Wyjęcie drugiego fotela okazało się bułką z masłem:
Obrazek
Chociaż trudności były. Okazały się wszakże przejściowe Obrazek
Obrazek
Postanowiłem przy okazji zrobić porządek z mocowaniami tylnych pasów. Widok jaki ujrzałem po wykręceniu mocowań podtrzymał moją wiarę w możliwości francuskich producentów samochodów Obrazek
Obrazek

Wziąłem się również za mocowanie foteli przednich.
Obrazek

Nabywając taki oto zestawik:
Obrazek

Który następnie wykorzystałem w taki oto sposób Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyszło całkiem nieźle jak na początkującego gościa.

Tak wyglądają tymczasowo wstawione fotele Czarka.
Obrazek
Niestety 3mania bocznego ZERO! Obrazek Obrazek ja pierniczę, jak tu brać zakręty a'la XS??? Nie da się jeździć! Obrazek

Zaliczyłem też przegląd. No problem. Uszkodzona jest jedynie osłona przegubu lewego.
Obrazek

A swoje stołki zawiodłem do tapicera. Da radę, ale cena oczywiście będzie wyższa, niż myślałem Obrazek wyszedł od 500 pln'ów za sztukę, ale planuję zejść niżej. No ale czego się nie robi dla komfortu i estetyki Obrazek

Pzdr


205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Obrazek
Niestety podtopienia w Gdańsku dotknęły i mnie Obrazek tak to jest jak się człowiek przedziera przez wodę sięgającą kolan.

Brodzenie 205? Jednak możliwe! Obrazek

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: Martinoo »

Mój kolega wczoraj pływał w gdańsku 205. Zostawił ją ostatecznie w nocy pod wiaduktem obok portu . Woda nalała się do środka na dywan i silnik zdechł

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Taka gąbka ukazała się po rozebraniu siedzeń Obrazek
Obrazek
Obrazek

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Niedziela niedzielą, ale robotę trzeba gonić, tym bardziej, że czasu jak zwykle ni ma, bo wyjazd na urlop soon czyli niebawem Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przy czym siedziska były naturalnie brudniejsze niż oparcia ale dałem radę i jaka satysfakcja Obrazek

Ps. Woda jak z powodzi Obrazek

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: XS laleczka ;)

Post autor: nowak68 »

To Ty z tym praniem na powódź w Gdańsku czekałeś :lol:
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
ODPOWIEDZ