XS laleczka ;)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Nieźl wymyśliłeś z tą maską :D ale mój kolor to M4RM :)
Pzdr
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: XS laleczka ;)

Post autor: woocash »

ech... to lepiej nie zmieniaj :wink:

pozdro i powodzenia
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Właśnie sobie dzisiaj uświadomiłwm, patrząc na auta klubowiczów i ogłoszenia, że mój wóz jest zarąbiście poobijany :cry: no coś trzeba będzie z tym zrobić 8)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Dawno nic nie pisałem, ale wynika to z tego, że chcę pokazać od razu coś więcej niż naprawione halogeny ;)

Generalnie szykuję się już do zimy, a więc przede mną konserwacja podwozia i zakup opon zimowych. Będą na pewno dębice frigo 2 w wymiarze oryginalnym, bo są to opony, na których przejeździłem łącznie z 8 sezonów hondą i nissanem (do każdego wozu kupowałem nowy komplet) i nigdy mnie nie zawiodły. Felgi już kupiłem, trzeba je tylko zabrać z Warszawy, potem malowanie, przed śniegiem zdążę.

Ogólnie to samochód jest w ciągłym użytkowaniu, a w związku z przedłużającą się niedyspozycją mojego tepee, robi ponad 500 km tygodniowo :) i co najważniejsze, nic się nie dzieje! Oprócz tego że dymi i zużywa olej, czego nie uważam za znaczącą dolegliwość. Kupiłem 4 litry castrola gtx w 1l opakowaniach i dolewam. Łącznie po zakupie zrobiłem już jakieś 6 tys. km i nic nie wskazuje, aby coś miało się dziać.

Poza rzeczami mechanicznymi, o których pisałem, naprawiłem to, co wpływa na jakość użytkowania samochodu, a więc światła - świecą halogeny, ale przede wszystkim wycieraczki i spryskiwacze oraz centralny zamek. Działa super, wszystko się zamyka, łącznie z bagażnikiem. Zamek w schowku też jest zamykany, co również mnie cieszy. Szyberdach nie gwiżdże i nie cieknie, kolejny plus.

Zapłaciłem ubezpieczenie, przy moich zniżkach kosztowało mnie 410 zł za rok. Rozmawiałem też z blacharzem, zakres moich życzeń wycenił na 2500 8) zastanowię się jak to zbić, myślę, że trzeba będzie kupić tylną klapę, żeby jej nie robić, a tylko pomalować.

Odnośnie oleju, to nie wiem, czy więcej spala, czy wycieka ;) podjazd mam już cały w plamach. Na szczęście mam środek do ich usuwania i może dzisiaj zaatakuję kostkę brukową.

Chciałem się jeszcze podzielić spostrzeżeniem odnośnie użytkowania samochodu, pojawiła się u mnie jakaś forma uzależnienia, bo jak pojadę do pracy rowerem i jeździ żona, bo mi jednak brakuje zapachu spalin i asfaltu przed oczami, z tak charakterystycznej pozycji za kierownicą ;)

Daję kilka zdjęć, dla zobrazowania sytuacji.

Pzdr wszystkich.

Ps. Jestem w kontakcie z człowiekiem, który zawodowo rejestruje pojazdy i czekam na "moją" rejestrację. Na pewno będzie GD 205 i dwie litery, czekam na dwie takie same. Za jakiś miesiąc powinny być ;) gość mi powiedział, że bez znajomości nie miałbym w Gdańsku co liczyć na fajne numery :|
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Załączam foty, żeby nie było ;)
Załączniki
A to kostka przed garażem ;)
A to kostka przed garażem ;)
Taki efekt naprawy halogenów ;)
Taki efekt naprawy halogenów ;)
Blacharka prawie skończona. W tym tyg. wstawiają silnik i kończą lakierowanie.
Blacharka prawie skończona. W tym tyg. wstawiają silnik i kończą lakierowanie.
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: XS laleczka ;)

Post autor: woocash »

hmm.. tak szukam e ecie i szukam, i wychodzi, że m0rm to to samo co m4rm... w każdym razie te kolory - kody występują zamiennie...


masz tam oficjalnie napisane pod maską m4rm?

może jednak zmienisz maskę? ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
oster88
Nowicjusz
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut sob, 2013 4:33 pm
Posiadany PUG: 306 cabrio 1.6 8V
Numer Gadu-gadu: 0

Re: XS laleczka ;)

Post autor: oster88 »

A Ty dalej jezdzisz na rejestracjach WOT.... widziałem niedawno na Kartuskiej jak pomykałeś. Świecił się jak Psu...:) Bardzo fajne autko mam nadzieje że zobaczymy Cie na Spocie:)
No chyba że pojawisz się na Trójmiasto klasycznie 26 Października pod Ergo Areną :)
Mam żółte auto i dobrze mi z tym
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Dzięki za zaproszenie. Wydaje mi się jednak, że stan zewnętrzny mojego wozu nie predestynuje go póki co do tego typu spotkań :P
Pzdr
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: Martinoo »

Tez widziałem Cie niedawno na gdańskich drogach i wg mnie jak najbardziej możesz się pojawić

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Moje wozy na mieście ;)
Załączniki
DSC00401.JPG
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: Martinoo »

Widzimy się pod ergo za tydzień??

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Dojrzewam :) myślę, że tak, przejrzałem stronę facebook'ową i wiem, że będą wozy z extra żarciem, jest po co przyjeżdżać ;) a poważnie, to z chęcią poznam wielbicieli "dwieściepiątek" z trójmiasta, wymienimy jakieś uwagi i inne :W

Ps. jest jakieś konkretne miejsce koncentracji pod ergo?? :?
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: Martinoo »

Zostaniesz skierowany do odpowiedniego sektora przy wjeździe. Będzie nas sporo a i mojego czerwonego szybko zobaczysz

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Cześć wszystkim,

przedstawiam efekty moich ostatnich prac w projekcie 205 XS laleczka :D

W kolejności :P

1. Dość już dawno, jakieś 2 miesiące temu, dzięki uprzejmości użytkownika simon3, któremu uprzejmie dziękuję, w moim wozie pojawiło się radio! :)
DSC00359.JPG
2. Ale radio to nie wszystko, najważniejsze, że jest do niego pilot!! Bez pilota sterowanie radioodtwarzaczem w 205 jest dość utrudnione :? Ponadto otrzymałem jeszcze zmieniarkę CD i to jest dopiero czad!
DSC00446.JPG
3. W związku z tym, że od kierowcy "nie grało" postanowiłem sprawdzić podłączenie głośników. Okazało się, że głośnik nie grał, bo go tam nie było :lol:
DSC00371.JPG
4. W związku z powyższym na internetowym portalu aukcyjnym allegro.pl zainwestowałem w głośniki ..
DSC00443.JPG
5. które bezzwłocznie zamontowałem :) niestety okazało się, że głośnik nie działa mimo podłączenia właściwych kabelków ;) i tutaj muszę udać się do fachowca, bo sam swoimi humanistycznymi rękoma (obie lewe, jedna krótsza) :mrgreen: nie jestem w stanie tego zrobić. Ale fachowiec wstawi również zmieniarkę.
DSC00369.JPG
6. Następnie rozpocząłem przygotowania do imprezy "Trójmiasto klasycznie" ;)
DSC00403.JPG
7. Gdzie dotarłem i poznałem kilku chłopaków z forum ;) pozdrawiam, korzystając z okazji ;)
DSC00417.JPG
8. W związku z nadchodzącą zimą, nabyłem opony zimowe.
DSC00424.JPG
9. Udałem się do Warszawy, gdzie od użytkownika Dzikson ( _O_ ) odebrałem nabyte we wrześniu felgi ;)
DSC00433.JPG
10. Które do felgi próbowałem sam doprowadzić do jakotakiego stanu ;) co okazało się wszakże porażką ;(
DSC00436.JPG
11. W związku z powyższym zdałem się na pomoc fachowców ;)
DSC00437.JPG
12. koszt - 240 zł za 4 sztuki, czas - 2 dni
DSC00438.JPG
13. Niestety musiałem dopłacić za nałożenie opon 60 pln ;(
DSC00439.JPG
14. I kolejne 80 pln za 16 śrub, bo okazało się, że to od alufelg obcierają bębny i w ogóle słabo trzymają ;(
DSC00440.JPG
15. No ale efekt finalny uważam za wspaniały. Przede wszystkim zaś różnica w prowadzeniu na korzyść jest porażająca!!! Zdawałem sobie sprawę, że alu które miałem na pewno nie były wyważane przez co najmniej 10 lat a i założone na nie opony były badziewiem ostatnim. Ale po założeniu nowych kół kierownica zaczęła się normalnie obracać - lekko, samochód przestał się telepać i ściągać!! Fenomenalne!
DSC00441.JPG
Przede mną prawdopodobnie zakup akumulatora ;( i chciałem zrobić konserwację podwozia, żeby zamknąć temat przed zimą ;) ale jestem kompletnie spłukany z kasy niestety ;((((( a muszę jeszcze wybecalować 253 pln'y na rejestrację 8)7

Uff, damy radę :D

Pzdr wszystkich!

Ps. Zdjęcia są "od tyłu" :D :W

Ps. Po edycji zdjęcia są już od przodu ;)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: dzikson »

Woohoo...! Ale z felgami to poleciałeś po całości :D
Brawo! Tyle lat u mnie przeleżały i nigdy się nie spodziewałem, że jeszcze wrócą do fabrycznego stanu. Do kompletu dodałbym tylko małe kapsle, chyba Vroobell powinien mieć takie odświeżone.

Czy z przerejestrowaniem trzeba się tak mocno spieszyć? Z doswiadczenia wiem, że nie, ale może po prostu miałem fart :wink:
ODPOWIEDZ