205 XS "Red Rocket" Dziksona

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Pierwsze opady śniegu przywołały u mnie wesołe wspomnienia :)
Wesołe, bo jak zawsze na grubym farcie - wyrobiłem się wtedy na centymetry od metalowego słupka, który ktoś złożył tydzień wcześniej :P
Z auta wychodziło się trochę nieporęcznie :roll:
Nic nie uszkodziłem, ale organizacja porządnego Fergussona (znowu traktor mnie ratuje 8)7 ) zajęła trochę czasu i do pracy lekko się spóźniłem.

Wrzucam, powiedzmy że jako przestrogę przed pozornie czarnym asfaltem :wink:
Załączniki
pobocze luty 2011 (1).jpg
pobocze luty 2011 (2).jpg
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: krzyska »

Jesteś Mistrz! Przez szyber też już wysiadałeś? :twisted:
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: pyzio_dawca »

Peugeot pojechał dalej?
Nie wiem czy to 205 lubia takie sytuacje, czy jak?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: grzesiek309 »

205 to wbrew pozorom trudne w oponowaniu auto. Łatwo wpaść w poślizg, ale trudniej wyprowadzić. Sam się o tym niejednokrotnie przekonałem :(
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: pyzio_dawca »

Ja tylko raz, na fotelu pasażera. Ja w swoim aucie czuje sie pewnie jak w żadnym innym, czuje auto. Ale nie bawiłem sie nim w jakies poślizgi itp. Także w kwesti wyprowadzania takich uślizgów sie nie wypowiem. ;)
Szerokości i przyczepności Dziksonie !! ;D
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: jozek »

pyzio_dawca pisze:Ja tylko raz, na fotelu pasażera. Ja w swoim aucie czuje sie pewnie jak w żadnym innym, czuje auto. Ale nie bawiłem sie nim w jakies poślizgi itp. Także w kwesti wyprowadzania takich uślizgów sie nie wypowiem. ;)
Szerokości i przyczepności Dziksonie !! ;D
Pyzio czy mnie pamięć myli czy swoim statkiem przejechales 300km abstrahując od braku prawka. To dość odważne stwierdzenia jak na twoje doświadczenie za kółkiem.
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: allman1 »

jozek pisze:
pyzio_dawca pisze:Ja tylko raz, na fotelu pasażera. Ja w swoim aucie czuje sie pewnie jak w żadnym innym, czuje auto. Ale nie bawiłem sie nim w jakies poślizgi itp. Także w kwesti wyprowadzania takich uślizgów sie nie wypowiem. ;)
Szerokości i przyczepności Dziksonie !! ;D
Pyzio czy mnie pamięć myli czy swoim statkiem przejechales 300km abstrahując od braku prawka. To dość odważne stwierdzenia jak na twoje doświadczenie za kółkiem.
Lubi to!
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: scaliburgreg »

Ja tak kiedyś wpadłem na rondo i zatrzymałem się na kwietniku wewnątrz :mrgreen: 40 km/h, 60 metrów do ronda, ładny czarny asfalt i wzrokowo nic nie wskazywało, że to lód. Wciskam hamulec, a auto zamienia się w sanki. Pompowanie hamulca na niewiele się zdało i tak wpadłem na rondo wymuszając pierwszeństwo. Na moje szczęście jechał akurat jakiś ogarnięty kierowca małym busem i widząc, że się nie zatrzymam sam się zatrzymał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: Vroobell205 »

Zima to zima.
To do czego przywykliśmy latem kiedy jest sucho możemy sobie wsadzić...
Warunki są skrajnie różne więc i nasza wyobraźnia powinna się dostosowywać.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Lampa przeciwmgielna odnowiona, lampy główne uszczelnione - mam nadzieję, że gustownie nałożony klej do szyb pozwoli zapomnieć o pojawiającej się od wewnątrz rosie. Kiedyś tego efektu nie było, po 5 latach widać coś się rozszczelniło.
lampapmgielna.jpg
uszczelnanie lamp.jpg
Pozostał jeszcze problem z wolnymi obrotami. Skorzystałem z bardzo dobrej instrukcji, którą kiedyś publikował tu Józek :arrow: link
TPS mam teraz ustawiony wzorcowo, ale po przekręceniu na zapłon krokowiec wysuwa się na tyle, że odpalony silnik wskakuje na 2tys. obrotów, po chwili na jeszcze więcej i tak już zostaje. Nawet nagrzany ma jałowe obroty w okolicy 2 tys.
Z wdzięcznością przyjmę wszelkie celne rady i sugestie :)
Awatar użytkownika
zloty373
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty śr, 2014 12:50 am
Posiadany PUG: Winner 1.4 Miami Blue
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: zloty373 »

u mnie w TU3M dzieje się dokładnie to samo. Samochód odpalony na zimno zaczyna pracę od 2 tys. później rośnie i dopiero po rozgrzaniu obroty na jałowym są "w normie". U mnie do tego jest problem ze schodzeniem z obrotów. Wkręca się dobrze, ale ciężko schodzi z obrotów. Wiele osób ma z tym problemy, ale jakoś ciężko o konkretne info czego szukać.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: woocash »

Może głupie pytanie, ale czujnik temperatury sprawdzony?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Czujnik temperatury wody (niebieski, dwupinowy, w termostacie) wymieniony. Czujnik temperatury powietrza (zabudowany w monowtrysku) również wymieniony, wraz z całym wtryskiwaczem. Co prawda nie były to wymiany na nowy z pudełka, tylko na używki, ale nie przyniosły żadnych zmian, więc zakładam, że problem leży gdzie indziej.

Wcześniej piętą achillesową było gaśnięcie na wolnych obrotach, zanim silnik się rozgrzał. Przy ciepłym było ok. Ewidentnie chodziło o złą mieszankę, więc przyjrzałem się ustawieniom TPSu. Rzeczywiście, ustawiony był od czapy, przekręcony "do przodu", tak że nigdy nie widział przepustnicy w pozycji zamkniętej, mimo że zamknięta była. Poprawiłem, wskazania są teraz dokładnie jak w instrukcji z linku powyżej. Tylko teraz komputer wysuwa sobie krokowca daleko i nie za bardzo chce go chować... :o
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: pyzio_dawca »

Normalnie schodzi z obrotów czy mozolnie?
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 205 XS "Red Rocket" Dziksona

Post autor: dzikson »

Walentynki! :D To doskonała okazja, by przywołać tu wspomnienie mojej pierwszej miłości :wink:
g1.JPG
205 Look, rocznik 92, z typowym TU1M pod maską, podstawowym wyposażeniem, za to naprawdę zadbany. Kupiony w Łodzi w 2006 roku, jeszcze na niemieckich tablicach. Wersja 5d! :shock:
Pierwsze auto, przygoda bardzo udana i dobrze wspominana. Po ponad roku eksploatacji, wejściu na forum i do warszawskiego fanklubu, wiedziałem już, czego mi brakuje i jak powinna wyglądać moja wersja docelowa. Wkrótce obok Looka na podwórku stanął XS, a chwilę później pięciodrzwiówka zaczęła cieszyć nową właścicielkę z Warszawy.
Nie wiem, co było dalej, może kiedyś ten egzemplarz zawita na forum, bo wnioskując po ogólnej kondycji, wróżyłem mu jeszcze wiele kilometrów przebiegu :)
Załączniki
g2.JPG
g3.JPG
ODPOWIEDZ